Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Aki szerint Magyarország...

Aki szerint Magyarország mindegyik párt gazdasági programja megvalósíthatatlan, csődöt hozna az országra, azok szakértőkként milyen gazdasági programot állítanának össze, hogy nézne ki a válságkezelésük?

Figyelt kérdés
Szerencsére ezen az oldalon nem csak olyanok vannak, akik a Jobbik gazdasági programját minősítik nevetségesnek, hanem ugyanúgy a Fideszét, sőt az MSZP-DK-Együtt-MLP pártokét is, annak ellenére hogy náluk olyanok voltak, mint Bajnai, a válságkezelő. A kérdés adott, akik mindenkit fikáznak, ugyanolyan rossznak mondanak, azok hogy próbálnának kilábalni a jelenlegi helyzetből lassú növekedésbe ?
2015. márc. 23. 19:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Öreg, odaírtam, hogy növelni kell a fizetéseket is."


Nem igaz. Te ezt írtad:

"Ha csökkented a munkaadók adóterheit, akkor több pénzt tudnak kifizetni az alkalmazottaiknak"


Erre kérdeztem: mi a garancia, h a munkaadó tényleg növeli a fizetésüket és nem nyeli le az adómegtakarítást? Semmi.

Máshogy meg hogy akarsz fizetést emelni?


"Le se tagadhatnád, hogy magyar vagy, annyit bírsz kötekedni."


Nem azért mert magyar vagyok. Egyszerűen csak szeretek kötekedni :D

Viccen kívül: szerintem elég világosan rámutattam, h hol a hiba az elképzelésedben.

2015. márc. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Aki szerint Magyarország mindegyik párt gazdasági programja megvalósíthatatlan, csődöt hozna az országra, az bolond.
2015. márc. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
27%

"Lehet lepontozni :)"


Megtörtént.

2015. márc. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
46%

"Rendőrök, tanárok, hivatali dolgozók, magyarul a közszféra béreit szerinted ki fizeti? "


Én. Úgyhogy ne pampogjál itt nekem!

2015. márc. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Lehet lepontozni :)"

"Megtörtént."


Köszönöm. Habár valami cáfolat vagy válaszféle jól esett volna. De tudom, nagyok az igényeim.


"Rendőrök, tanárok, hivatali dolgozók, magyarul a közszféra béreit szerinted ki fizeti?"

"Én. Úgyhogy ne pampogjál itt nekem!"


Én kérek elnézést, amiért logikusan érvelve (=pampogva?) rámutattam a kolléga tévedésére.

Ezzel szemben a te válaszaid roppant színvonalasak. Egy kis személyeskedés, egy kevés értelmetlen félmondat, a témától való tisztes távolságtartás, és az alapkérdésre való válaszadás teljes hiánya...


Van még valami a tarsolyodban vagy ez minden? :)

2015. márc. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Ha csökkented a munkaadók adóterheit, akkor több pénzt tudnak kifizetni az alkalmazottaiknak, akik ezzel a többletpénzzel nagyobb piacot jelentenek, ami élénkíti a termelést, vagyis a gazdaságot. "


Ha csökkented a vállalkozó terheit 10%-kal, akkor ugyebár lemondasz erről a 10%-nyi bevételről. A vállalkozó legyen igazi jófej, és adja ezt oda mindet a munkavállalóinak. A munkavállaló ezt a 10% költse el mind itthon. Amiből az állam nem látja majd első forgásra a felét sem. A másodikra már talán, a sokadikra megtérül. Nagyon hosszú távon.

Míg ha növeled a vállakozás termelékenységét, amivel a termékét olcsóbban tudja előállítani, eladni, jó eséllyel a termelékenység-növekedés megtérül, a munkavállalóit meg tudja fizetni, és sokkal gyorsabban megtérül a befektetésed.

Csak Magyarországon a csókosokon kívül nincsen ám kkv támogatás (sem most, sem korábban). Sőt a kormánypárti városvezetés adoitt esetben minimum leszarja, ha egy adófizető cége segítséget kér, hogy aztán több ipát tudjon befizetni abból a pénzből, amit a város így is-úgy is kifizet.

2015. márc. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
56%
Lenne itt pénz, csak nem kéne annyi hülyeségre költeni. Stadionok tömkelege, mikor a magyar foci nevetséges. szíjjártó és egyéb patkányok duplán veszik fel a fizetéseüket, ami amúgyis irreálisan magas. Jó esetben érettségizett, focista haveroknak nem kéne szintén durván fizető, sokszor felesleges pozíciókat betölteni. És akkor ráhelka esküvőjéről és tandíjáról már ne is beszéljünk. Nekem senki ne mondja, hogy 4 év munkaviszonyból elő lehet teremteni annyi pénzt. Szóval a felesleges kiadásokat és a lopásokat kéne felszámolni.
2015. márc. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 TamásTóth ***** válasza:

Én ezt tenném:


A gazdaság alakulásába csak minimálisan szólnék bele, amennyi szükséges. (minimálbérek, szakszervezetek kialakítása/erősítése, beruházások ösztönzése, stb)

Értsd: Minimális költségvetéssel rendelkezne a kormányom, nem szednék be sok pénzt, de nem is osztanék ki sokat, elsősorban a "veszteséges" ágazatokat "segíteném" (pl a tömegközlekedés)


Az emberek életébe nem szólnék bele törvényi módon, ha valaki akar vasárnap nyitvatart, ha valaki akar, akkor nem. (maximum a kötelező bérpótlékot emelném meg vasárnapra)


Nem tennék a piacgazdasággal ellentétes intézkedéseket, nem súlytanék iparágakat különadóval, nem kivételeznék bizonyos piaci szereplökkel.


Az elöttem szólókhoz annyit, hogy a minimálbért lassú ütemben növelném, ugye mivel minimális költségvetésen lenne a kormányom, ezért csökkenteném az szja-t (sávossá alakítanám) csökkenteném a járulékokat is illetve a Társasági adót is, illetve azt is több sávba tenném és az alsó sáv 0-5%-os lenne, így a kis cégeket támogatnám, hogy fejlödjenek.

A szakszervezetek támogatása végett pedig kialakulhatna a "bérharc" a cég és a szakszervezet között és nem egyoldalú lenne így a bérmeghatározás. (különböző jogokat adnék a szakszervezeteknek, hogy legyen alku poziciójuk a béremelésekkor.



Kb ennyi jutott eszembe most.

2015. márc. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Sokan mondják - nyilván Jobbik elleni hisztériakeltés részeként - hogy a Fidesz a Jobbik gazdasági programját valósítja meg, annak a kottájából játszik, és hogy amit a Fidesz jelenleg csinál, nagyon nem jön, és Jobbik kormányzása alatt ugyanez folytatódna, nem lenne érdemi változás.


Nekem az a véleményem, hogy ugyanazt a programot lehet jól is és rosszul is megvalósítani. Ez olyan, mintha ugyanabból a kottából játszana Paganini és az alkoholista Pista bácsi: ugyanaz a zene, mégis egyiktől jól szól, másiktól nem.


Szétszorongatták az országot, ezermillárdokat loptak szét, és amíg tudnak ilyen tételben lopni, addig nekem senki ne dumálja be, hogy nincs pénz. Sikkasztani ugyanis csak valós dolgokból lehet.


Legutóbb arról volt több cikk, hogy ami 3000 ezer milliárdot nyúltak le a manyupból, abból lehetett volna 1 millió nem virágágyás gondozó, árokba dobott csikkszedő közmunkahelyet, hanem normál, valódi, pl. gyárban dolgozós munkahelyet csinálni, vagy az összes kórházat modernizálni, vagy óvodai és iskolai helyeket csinálni.



[link]


[link]


[link]



Látható, hogy kellemes a dizájn, lakberendezés, próbálkoznak barátságossá tenni.

Csak high-tech holmikkal van felszerelve.


Meg az orvosok fizetése is magas, így nem költöznek külföldre.


Sok magyar kórház, még mindig a szociból visszamaradt holmikkal van tele.


Főleg, a várótermekben azok a jellegzetes narancsszínű műanyagszékek, borzalmasak.

2015. márc. 25. 18:11
 20/23 anonim ***** válasza:

"ezermillárdokat loptak szét, és amíg tudnak ilyen tételben lopni..."


Nem lopnak szét "ezermilliárdokat". És magát a "lopást" sem úgy kell elképzelni, h "nosza, kiveszem a széfből és zsebre rakom", hanem pályázatok útján juttatják baráti cégeknek, vállalkozásoknak. Ezek a pénzek egyébként ugyanúgy bekerülnek a gazdaság vérkeringésébe, csak Fideszes kezekben. Ilyenkor merül fel a gyanú, h nem a cég ígéretes jövője miatt kapta a támogatást, hanem a személyes kapcsolat miatt. (Bár a kettő nem zárja ki egymást.)

Magyarul: az túlzás, h abszolút ablakon kidobott pénz lenne az ilyen, de tény, h sok esetben ígéretesebb vállalkozásnak is oda lehetne adni. (Persze ki dönti el, h mi az ígéretes és mi nem az?)

Ezért beszélünk korrupcióról és nem lopásról, mert a kettő nem ugyanaz!


Maguk a politikusok, pedig nincsenek rászorulva arra, h lopjanak. Egy minisztériumi osztályvezető (és afölött) már a pozíciójánál fogva is olyan információk birtokába jut, mint senki más. És ezt nem nehéz legálisan pénzre váltani.

Példa:

Nemrég váratlanul bejelentette a kormány, h csökkentik a bankadót. Ezt előtte minimum hónapokig tartó tárgyalások előzték meg, tehát a belső emberek felkészülhettek rá.

És mit csinál egy okos ember ilyenkor?

Bevásárol bankrészvényekből. Elsősorban OTP-ből, mert őket sújtotta leginkább az adó, tehát a csökkentés is nekik kedvez főleg.

A bejelentés hatására néhány óra alatt több %-kal megugrott az OTP részvény árfolyama. Megfelelő tőkeáttétellel 10 millából lazán lehetett csinálni 50-et. Mindössze pár óra alatt! És még ész sem kellett hozzá, csak maga az információ.

Szóval, ha ilyen pénzeket lehet leakasztani (teljesen törvényesen!), akkor minek kockáztatni a korrumpálódással? Hiszen nem lesz senki örökké kormányon, és előbb-utóbb felelősségre vonhatják őket. Ld. Biszku Béla esetét, akit 80 évesen vettek elő.


"Ez olyan, mintha ugyanabból a kottából játszana Paganini és az alkoholista Pista bácsi: ugyanaz a zene, mégis egyiktől jól szól, másiktól nem."


Na igen, de egy jó zenész, már a kottából megmondja, h az a zene ér-e valamit és érdemes-e eljátszani. Egyébként a Fidesz nem a Jobbik programját valósítja meg.


"3000 ezer milliárdot nyúltak le a manyupból"


Nem nyúlták le, államadósságra és részvényvásárlásra (Rába, MOL) ment el. Tudom-tudom, miért nem csökkent akkor az államadósság? Azért, mert hatalmas volt a devizában lévő adósságunk. Így néhány %-os forintgyengülés, vagy a külföldi deviza erősödése (amelyeket a tévhittel ellentétben nem a kormányok irányítanak, hanem a PIAC) fel is őrölte az erre fordított összegeket. Enélkül, most olyan 90-100% körül lenne az államadósság.

Mivel az országnak nincs fölös pár ezer milliárdja az adósság érdemi csökkentésére, ezért a kormány az elmúlt években az adósság átstrukturálására helyezte a hangsúlyt, vagyis külföldi deviza helyett forintban legyünk eladósodva, mert így nincs árfolyamkockázat. Ebben elég szép eredményeket értek el, de még mindig nagy a gazdaság külső sérülékenysége.


"normál, valódi, pl. gyárban dolgozós munkahelyet"


A gyárhoz nem pénz kell, hanem piac, ahol eladod, amit megtermelsz. Ha ez megvan, akkor lesz pénz is, mert jó üzletre mindig van befektető.


" [link]

[link]

[link]


Ezek a képek melyik közép-kelet-európai országban készültek? :)

2015. márc. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!