Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Környezet védelmi termék díj?

Környezet védelmi termék díj?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy hír levelet. Ebben az áll, hogy ebben a módosításban a napelemeket " Jelentős szennyezést okozótermék- és anyagáramok" kategóriájába sorolta. A termékdíj mértéke 114 ft/ kg, mely egy modulra vetítve kb. 2200-2500 ft. Mit szóltok hozzá ? Van e még valami amit nem adóztatott meg a mi Vezérünk???

2015. jan. 10. 20:00
1 2
 1/12 gömbicica válasza:
74%

szomszéd országban még a szerszámos kamra-tyukol tetején is van napelem.

mintha mi valami földön kivüli létben élnénk(

2015. jan. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Már csak a segglyuk adó hiányzik, azt még nem találták ki, de majd kifogják, mert az mindenkinek van...
2015. jan. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
De most mit vártál 1 olyan kormánytól, akinek az egyik tagja kijelentette, hogy azért nem támogatják a napenergia rendszerek terjesztését, mert éjszaka is szükségünk van áramra.
2015. jan. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A fából készült raklapokra is meg kell fizetni.


Kérdés: Mióta káros a környezetre a fa és a vas (azaz szeg)?????

2015. jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez annyira felbas zta az agyamat, hogy az valami embertelen... Nyugaton meg nemhogy adóztatják, még hatalmas támogatásokat is osztogatnak a napelemekre és egyéb áramtermelő cuccokra.


Itthon meg sok sikert ahhoz, hogy engedélyeztesd mondjuk a házi szélturbinádat...

2015. jan. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A napelemekben valóban számos olyan anyag (különböző nehézfémek, polimerek) van, aminek az előállítása, feldolgozása, későbbi semlegesítése rengeteg környezetszennyezéssel jár. A környezetvédelem alapvető elve, pontosan azért, hogy ne kövessük el újra az eddigi hibákat, hogy az energiafelhasználással járó környezetszennyezést ne csak áthelyezzük, hanem mérsékeljük. A napelem tehát a KISEBB ROSSZ, de semmiképp nem kell úgy csinálni, mint ha jó lenne a környezetnek. A kirótt környezetvédelmi termékdíj tehát teljesen logikus és helyes lépés.

(Igazad van, ez az egész úgy lenne következetes és helyes, ha a fosszilis energiaforrásokra sokkal nagyobb környezetvédelmi "termékdíjat", szénadót vetnének ki. Sok ország már megcsinálta, talán nálunk sincs már messze, de ha pár száz forintokból ilyen cirkusz van, szerinted meg mer húzni a kormány egy ekkora lépést...? Mindazonáltal az EU előbb-utóbb úgyis ránk kényszeríti, és akkor a 114 Ft/kg-os napelem nagyon olcsónak számít majd.)



Mindennek semmi köze a napelemeket ösztönző politikához, a zöldenergiás EU-s és kormányzati támogatások révén még termékdíjjal együtt is százszor megtérül a napelem-beruházás (ami egyébként a mai technológia mellett tisztán piaci, termelési viszonyok alapján nem lenne indokolt).

2015. jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6. Ez lehet hogy így van ahogy leírtad. De én is le írom hogy akarom vagy akartam. Kb. két éve már állandóan azt figyelem hogy mikor lesz támogatás lakossági napelemes rendszerre. Mint más országba. Mert így 1,5- 2 milla kellene egy családi házra hogy telepíteni lehessen. Na most nekem nincs annyi. De gondolom sok más családnak sincs ennyi pénze egybe. Erre kellene legalább 50% -os támogatás. A többit már össze tudnánk szedni. Erre nem hogy támogatás nincs, még tesznek rá az előbb említett plusz költséget. Persze vegyük ezután is a paksi áramot. Az utolsó mondatodat nem tudom honnan szedted. " napelemet ösztönző politika " kormányzati támogatások". ??? Mikor volt vagy van ilyen hogy támogatják a lakossági napelemes rendszert ?? Vagy " termékdíjjal együtt is százszor megtérül"' De ha nem tudja az ember meg venni , meg csinálni akkor mi fog megtérülni? Nem tudom ebből a szem szögből érted ezeket.?
2015. jan. 11. 17:40
 8/12 anonim ***** válasza:

#7: (6 vagyok)


Értem, és teljesen igazad is van. A megújulós támogatások alapvetően EU-s pénzből mennek, és ezért a rendszer is az EU-ra van kitalálva. Ott pedig nem jelent problémát valakinek pár millió forintot előhúzni a bankszámlájáról.

Magyarországon sajnos nagyon kezdetleges szinten jár a környezetpolitika, mert a politikusok és az emberek is úgy gondolják, hogy "kisebb gondunk is nagyobb annál". És sajnos nem igazán van olyan természettudományos értelmiségünk sem, akik itthonról generálni tudnák a folyamatot, így csak az EU húz minket maga után. Ezért a kormányzati támogatások is sajnos nagyrészt kimerülnek az EU-s pénzek elosztásában, és ahogy írod is, nem adaptálják a rendszert a tőkehiányos magyar viszonyokra, így sok támogatás marad kihasználatlanul. Mindezen változtatni kéne, és fogunk is, hiszen az európai trendek egyértelműek, csak egy kis késéssel követjük őket. Addig marad ez az öszvér környezetpolitika, hogy igazából nem érdekel minket az egész, amit az EU ránk kényszerít, azt megcsináljuk, de csak amit nagyon muszáj, így aztán nyilván nem is működik.


Egyébként ez szerintem nem elsősorban a politikusok hibája. Szerinted mivel lehet több szavazót szerezni: ha kormányzati forrásokból lehetővé teszed nulla kezdőtökével is lehívni az EU-s megújulós beruházásokat, vagy ha tíz forinttal megemeled a nyugdíjat, esetleg csökkented a gáz árát...? Na ez az igazi probléma!

2015. jan. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Miért, az atom talán olyan nagyon környezetkímélő?

Vonuljunk vissza inkább a kivilágítatlan barlangba, az biztosan nem környezetszennyező.És az átlag magyar pénztárcájának is az lenne a legmegfelelőbb.Mert magyarország halad!

2015. jan. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező a haverom csinált ilyet, szomorú hírem van a 3 millát neked kell kifizetni, majd 6 hónap múlva kapod vissza a 1,5 milliót. :D
2015. jan. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!