Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mik a különbségek általában a...

Mik a különbségek általában a "baloldal" és a "jobboldal" között?

Figyelt kérdés

#politika #left-side #right-side
2014. dec. 4. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Nemzetellenes ez a baloldal nemzeti ez a jobboldal. Amúgy nagyjából semmi. Ha az intézkedéseket nézed az hogy ki kinek adja el magát.
2014. dec. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

A baloldal valóban inkább nevezhető internacionalistának, támogatja a társadalmi sokszínűséget, egyik célja a szegényebb rétegek felzárkóztatása. Nagyobb állami befolyást szeretnének.

A jobboldal pedig inkább nacionalista (nem feltétlenül pejoratív értelemben), elfogadja a fennálló társadalmi rendet és a különbségeket, általában a magasabb jövedelműeket támogatja, mert úgy gondolják, így több jön vissza a gazdaságba.

A legelterjedtebb baloldali ideológia Európában a szociáldemokrácia (a szocializmus/kommunizmus kapitalista "kistestvére", míg a jobboldalon a konzervativizmus a legelterjedtebb irányzat.

Normális esetben a kettő között áll a liberalizmus, bár Magyarországon például egyértelműen balliberális párt volt (SZDSZ).

2014. dec. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
A társadalmi értékrendjükben van a különbség. A jobboldal nem foglalkozik a szegényekkel, csak a közép- és felső rétegekkel. A baloldal legfontosabb célja a társadalmi egyenlőség megteremtése.
2014. dec. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Egyenlőség: mindenki szegény kivéve a vezéreket. Kicsit hasonlít a jobboldalra. Csak nem veszitek észre. Attól hogy burgonyának nevezem az krumpli. chips potato ami tetszik a lényeg hogy elszedik a pénzed. Még annyi hogy baloldal nem elékszik meg a népe sanyargatásával minden népet sanyargatni akar. egyesít "államosít" vagyis saját kézbe vesz. A jobboldalon meg ugyan ez határokon belül.
2014. dec. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

A francia forradalomban jött az ötlet, hogy a népet jobb és bal oldalra osztják, hogy könnyebben lehessen őket manipulálni.

Mesterségesen szétválasztották és szembeéllították a tömegek igényeinek képviseletét a gazdaság fejlődésének előremozdításával.


A demokratikus osztályok soha semmilyen komoly döntést nem hoztak, akármennyit is tépték a szájukat a parlamentnek nevezett színházban.


A valóban fontos döntéseket a bankokban és a nagyválalatok igazgatói tanácsaiban hozzák, és igyekeznek ezek végrehajtásához a megfelelő "oldalt" kiválasztani.

Ha egy népszerűtlen intézkedéssorozattal a tömeg elégedetlen, akkor kicserélik a másik oldalra...


A mai helyzetben a bal és jobb oldal egyre értelmezhetetlenebb.


Inkább a nemzeti és a globális elgondolások állnak egymással szemben.

A globalizmus mindenképpen a multinacionális vállalatok kiszolgálására próbálja berendezni a világot.

A nemzeti oldal pedig a hagyományosabb értelemben igyekszik boldogulni.

Viszont a meghatározó gazdasági modell nem működik.

2014. dec. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezer kérdésnél elmondtam, hogy a baloldalnak és a jobboldalnak államonként csak szimbolikus jelentősége van, ezért a magyar baloldal képviselői maximum részben egyeztethetőek össze más ország baloldali pártokkal, ahogy a magyar jobboldal más jobboldaliakkal. Általában az adott ország történelméhez kapcsolható politikai eszmények alapján különböztethetjük meg a két oldalt.


Sajnos történelemórán nagyon kevés szó esik a mai államigazgatásról, politikai rendszerről, pedig ezek elég fontosak. Magyarországon az a szokás, hogy jobboldalt a konzervatív, nacionalista, kapitalista képviselők ültek/ülnek. Baloldalt pedig például a liberális és szocialista pártok, a hagyományokhoz híven. Fontos megjegyezni, hogy indulhat olyan párt is, amiben vannak mindkét oldalhoz tartozó eszmék, például: konzervatív szocialisták, nemzeti liberálisok, nemzetiszocialisták (diplomáciai okok miatt nyilván ilyet nem fogunk látni), liberális kapitalisták és a többi. Az ilyen pártok általában eldönthetik, hogy melyik oldalt akarják képviselni. Például Bajnai pártja, akik liberális kapitalista (tulajdonképpen így fogalmaztak) pártként igazából jobboldalhoz is sorolhatták volna magukat, de szimbolikus jelentősége miatt, mint kormányváltóerőként inkább baloldali pártként kívántak indulni. Más befolyásoló tényező az, hogy Magyarországgal és történelmével összeegyeztethető-e az induló párt. Tehát ha indulna a következő választáson egy muszlim párt és bekerülnének az országgyűlésbe, akkor mindenképpen szélsőbaloldalt foglalnának helyet a vallásos és konzervatív nézetük ellenére is.


Emiatt igazából nincs nagy jelentősége, hogy valaki baloldalt ül vagy jobboldalt. Lehet, hogy két jobboldali vagy két baloldali pártnak semmi köze egymáshoz (pl. LMP leginkább liberálisnak, az MSZP pedig nyilván szocialistának mondja magát, tehát papíron különbözőelvűek). Lehet olyan is, hogy két, ellentétes oldalon ülő párt ugyanazokat az értékeket képviselik (ez ritka, mert stratégiai szempontból nagyon nem előnyös). Hasonló pártok általában szövetségre lépnek a szavazatok megszerzéséhez, illetve koalíciót kötnek (Fidesz-KDNP, MIÉP-Jobbik, MSZP-SZDSZ stb). "Középső" vagy "Szélsőközép" párt nincs és nem is lesz, helyettük független képviselők ülhetnek a parlamentben. Ezért egyezményesen csak balközép, jobbközép, szélsőbal vagy szélsőjobb pártok alakulhatnak. De ha valamelyik párt kap egy kétharmados többséget, akkor ezt a szabályt úgy módosítja, ahogy akarja.


Összegezve: Nincs tényleges jelentősége, hogy egy párt melyik oldalhoz tartozik.

2014. dec. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

Hogy mik a különbségek?


...kérlek szépen...


A baloldal hazudott, a jobboldal leleplezte a hazugságot.

A baloldal tönkre-vágta az ország gazdaságát, a jobboldal megpróbálja rendbe hozni.

A baloldal minden apróságot felfúj hogy rossz képet fessen a jobboldalról, olyasmikbe kötnek bele, minthogy futballstadionokat építenek, hát igen mennyire szemetek már, hogy fel akarják zárkóztatni a magyar futballt, hogy képzelik!

A baloldal különféle amerikai és európai politikusokhoz jár kuncsorogni, a jobboldal független Magyarországot akar és maguk rendezik a dolgaikat.


És ezen kívül még nagyon sok különbség van a két oldal között. Remélem segítettem :)

2014. dec. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Abszolúte semmi. Egymással lepaktáltak, hogy a büntetlenül szívják a vérünket.
2014. dec. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 hangszoros ***** válasza:
62%
Semmi. Néphülyités. A gójok megosztását célozza. Jól müködik pl Usraelben a demokrata/ republikánus Isszonytató pénzt elköltenek, és ugyanazok a hátérből irányitok. Aki valóban tenni akar valamit az ugy jár mint a Kenedyek! A pártoskodás sehová nem vezet azonkivül, hogy egyesek iszonytatóan meggazdagodnak a nemzet kárára. Lásd az adóságunkat 2.5 ször akkara az oligarchák kisibolt magánvagyona! https://www.youtube.com/watch?v=cNjtcOc1EOQ
2014. dec. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Csak felszínen vannak, jelentéktelen látszati eltérések.

Más az ideológia, más a duma, amúgy semmi különbség!

Mindkettő hazudik, lop és rajtunk, adófizető állampolgárokon élősködik!

2014. dec. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!