Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek vannak olyanok,...

Szerintetek vannak olyanok, akik megbánták, hogy a Fideszre szavaztak?

Figyelt kérdés
Bár én nem rájuk szavaztam, de valahogy reménykedtem benne, hogy jól fogják csinálni és tanultak a régi hibákból. Arra gondoltam, Orbán van annyira egoista, hogy szeretne bekerülni a történelem könyvekbe, mint egy jótevő, mint mondjuk Mátyás király. Most tényleg nem tudják jól csinálni vajon, mert nem lehet, nem képes rá senki, vagy nem is akarják? Vagy még mindig jól csinálják, csak én nem látom?
2014. okt. 28. 07:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Én már a tavaszi választások eredményét látva csodálkoztam, hogy a fidesz első négy éve után volt, aki nem.
2014. okt. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem, hülyék, tájékozatlanok, még meg-megbocsátható, ha valaki a híres "elmúlt 8 év" után, rájuk szavazott, de aki az elmúlt 4 évben nem vett észre semmit... Mit lehet azzal csinálni?
2014. okt. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Én azt csodálom, hogy van olyan, aki még nem.
2014. okt. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
6%
Nem bántam meg, és ezután is rájuk fogok szavazni.
2014. okt. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Az az igazság, hogy a kis pártoknak gyakorlatilag esélye nincs a győzelemre. A két rossz közül pedig még mindig jobb a Fidesz...
2014. okt. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Mátyás nem épp a legjobb példa, hülyére adóztatott mindenkit (és mindent). Szóval ha a Fidesz célja az, akkor végül is jó úton járnak :D
2014. okt. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
3%

a fidesz az egyetlen nemzeti párt! nem bántam meg!

ebbe a kis adóztatásba nem döglik bele senki, a rezsicsökkentés kárpótolja ezeket!

közben nagyobbak a fizetések, nőnek a megtakarítás, nő a kereskedelem, a gazdaság!

és ha az internetadóból beszedett pénzeket a rendőrökre költik az nem baj, mert javul a munkamoráljuk és nagyobb lesz a közbiztonság, amiért megéri fizetni a kis internetadót (alig fogjátok megérezni, meglátjátok!!)

2014. okt. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát szeretném látni, amiről az utolsó írt, de nekünk nem nőtt a fizetésünk 10 éve, csak csökkent.
2014. okt. 28. 09:41
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

" egyetlen nemzeti párt"...Hát ezen jót röhögtem.

"ebbe a kis adóztatásba nem döglik bele senki"...Csak a dolgozó emberek, nem elég hogy kb a ledolgozott időd fele megy a közösbe, még ezen kívül is ott adóztatnak szarrá, ahol lehet.

"a rezsicsökkentés kárpótolja ezeket!"...A rezsicsökkentés önmagában is csak reklámfogás, nem hogy kárpótlás.

"közben nagyobbak a fizetések"... Ja persze, papíron szépen nőttek, el lehet mondani hogy dehát itt van leírva, 30 ezerrel többet kapsz...csak ez szart nem ér, ha valójában max 4-5 ezerrel kapsz többet, cserébe meg minden amit vehetsz rajta az drágább lett.

"nőnek a megtakarítás"...Nőnek a megtakarítás férfinak a munka, vagy mi? :D

"ha az internetadóból beszedett pénzeket a rendőrökre költik az nem baj"...Volt szó erről bárhol?


Remélem csak irónia volt és nem gondoltad komolyan...

2014. okt. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Négy és fél éve kormányoznak utána néztem hogy mennyivel élünk jobban?

Az eredmény: semmivel. Sőt nagyon sok ember rosszabbul él.


De nemcsak én látom ezt így.


Vége a választásoknak a nagy rezsi csökkentésnek jönnek az újabb és újabb sarcok, pedig eddig is bevezettek már bőven új adókat.


2010-ben azt mondta Orbán hogy nincs szükség megszorításokra, kidolgozot tervein vannak a gazdaság motorjának a beindítására. százezrek hitték el a mantrát neki és szavaztak rá. Több mint négy év telt el és még most is elhiszik hogy Orbán a megváltó.

Ehhez képest: Ötven megszorítás Orbánéktól, amitől rosszabbul élünk, mint négy éve


Vasárnap, 2014. március 23. 09:36 168 Óra Online írása


""Ne azt nézzék, mit mondok, hanem amit csinálok" elv szellemében, mit is tett az országgal Orbán és pártja. Ismételten közzétesszük olvasóink gyűjtését az Orbán-kormány által 2010 óta bevezetett megszorításokról, a teljesség igénye nélkül. Ötven tétel került a listánkra.


- adójóváírás megszüntetése


- béren kívüli juttatás drasztikus csökkentése (az adható 18.000 Ft-ról 11.250, ill. 5000 Ft-ra)

- cafeteria megadóztatása

- munkavállalói járulékok emelése

- 32 ezer fő elbocsátása a közszférából

- a foglalkoztatottak számának növelése utáni adókedvezmények megszüntetése

- reprezentációs és üzleti ajándékok utáni adókötelezettség

- cégautóadó emelése

- egyszerűsített vállalkozói adó 30%-ról 37%-ra emelése

- kötelező kamarai tagság (regisztráció fedőnévvel) 5000 Ft éves tagdíjjal

- ÁFA-emelés 25%-ról 27%-ra

- illetékemelések

- a termőföldből átminősített ingatlanok értékesítéséből származó 20% feletti többlet 48%-kal adózik

- az ingatlanadó de facto bevezetése (kommunális adó)

- az ebek és lovak kötelező chipezése


- a "chipsadó" bevezetése

- a "chipsadó" emelése, majd kiterjesztése (pl. a gyümölcsízekre 500 Ft/kg)

- szeszesital jövedékiadó-emelése

- dohányáruk jövedékiadó-emelése

- környezetvédelmi termékdíj bevezetése, majd emelése

- üzemanyagok jövedéki adójának emelése ("ha kormányra kerülünk, csökkenteni fogjuk az üzemanyagok jövedéki adóját")

- bioetanol jövedéki adójának 75%-os emelése

- autógáz jövedéki adójának 100%-os emelése

- az autópálya-használat minimumának négy napról tíz napra történő emelése - áremeléssel

- baleseti adó bevezetése (természetesen ez az állami autókra nem vonatkozik!)

- a táppénz lecsökkentése (kórház 60-ról 50%, táppénz 70-ről 60%)

- 30 napi táppénz után időarányos szabadság csökkentése

- a rokkantak ellátásának csökkentése, ill. megvonása

- a szociális öntemetés bevezetése

- szociális hozzájárulási adó bevezetése

- elektronikus útdíj bevezetése (sok fuvarozó számára az eddig fizetett útdíj a többszörösére emelkedett)

- közművezeték-adó

- a magánszemélyek kommunális adója adótárgyanként 12.000 Ft-ról 17.000 Ft-ra emelhető

- kaszinóbezárás, majd újranyitás bennfentes feltételekkel

- bírósági eljárásokkal kapcsolatos illetékek drasztikus emelése

- banki tranzakciós díj emelése, "csekkadó" - tranzakciós adó megduplázása 3 ezrelékről 6 ezrelékre

- betéti kamatok után 6%-os "egészségügyi" hozzájárulás bevezetése

- telekommunikációs adó

- "cégadatok kötelező frissítése"-adó. Cégenként 20-50 ezer forint között + ált. forg. adó

- pénztárgépek cseréje 100+150.000 Ft/pénztárgép, plusz havi 2-3 ezer Ft NAV-val való állandó kapcsolat

- nyugdíjaskedvezmény részleges megvonása a távolsági buszokon és gyorsvonatokon

- közmunkások nettó 61.000 forintos fizetésének 49.000-re csökkentése

- munkanélküli-segély időtartamának 270-ről 90 napra csökkentése, szociális segély összegének 28.000-ről 22.000-re csökkentése

- egyetemi és főiskolai támogatások drasztikus csökkentése

- a Munka Törvénykönyvének átírása a munkavállalók számára hátrányos feltételekkel

- pedagógusok munkaidejének de facto meghosszabbítása

- tandíj de facto bevezetése

- asztmás gyerekek emelt összegű családi pótlékának megvonása

- mozgássérültek közlekedési támogatásának visszavágása

- egészségügyi járulék emelése

2014. okt. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!