Politikailag hová sorolnátok engem?
Természetesen én is sorolom magam valahova, de érdekelne, hogy egy kívülálló hová tenné inkább a nézeteim.
(Össze-vissza haladva, a teljesség igénye nélkül.)
-A magántőke szükséges rossz, amit fel kell számolni, de nem fejjel a falnak államosítva, hanem lassan.
-Az állam aktív gazdasági szereplő, szabályozó, a feladata a tőke megregulázása, a gazdasági körök politikai hatalmát megelőzi, megtöri, elveszi, állami vállalatok formájában aktív piaci szereplő is.
-Az államosítás nem végcél, hanem csak egy állomás. Az államosított vállalat vezetésébe fokozatosan be kell vonni a szakszervezetet, a dolgozókat és végső soron valóban közösségi tulajdonná tenni őket.
-Az állam elsődleges feladata és kötelessége az állampolgárok minél magasabb életszínvonalát garantálni és folyamatosan javítani.
-Az állam lehetőségei szerint és egyre szélesebb körben gondoskodik az állampolgárokról, hatósági árakkal, jegyrendszer formájában gondoskodik az állampolgárok alapvető szükségleteiről (élelem, gyógyszer, egészségügy, oktatás). Az alapvető szükségletek köre folyamatosan bővül, idővel állami nyaralások, ruházkodás és a többi következhet.
-Az adózás progresszív, a gazdag többet fizet.
-Hiszek az erőskezű vezetőben, akinek olyan széles hatalma van, mint a francia, amerikai, orosz vagy kínai vezetőknek.
-A hatalmuk viszont csak a leválthatóságig tart. Ha a nép szereti őket és elégedett velük, ötven évig is a helyükön maradhatnak, ha nem, pár év után el lehet őket kergetni.
-A karizmatikus vezető több legyen egyszerű vezetőnél. Legyen sztár akit rajonganak, beszédeket mondd, a bulvárlapok tudósítanak a magánéletéről.
-Más szempontból viszont sokkal demokratikusabb vagyok. Kacsingatok az izlandi és a svájci részvételi demokrácia felé. Állandó, ingyenes és anonim állampolgári panaszvonalak, telefonon, interneten, levélben. Mi a baj a KRESZ-szel, hova kéne több járda, melyik járat járhatna másfelé és a többi. A kormány és az erős kezű elnök elsődleges kötelessége ezen tömegigényeknek megfeleli minden lehető eszközzel. Rengeteg népszavazás.
-A demokrácia viszont véget ér a szakmai kérdéseknél. Arról, hogy mi legyen az egészségüggyel az orvosok, hogy hol menjen a vasút a közlekedésmérnökök, hogy kell-e atomerőmű vagy nem a fizikusok és a mérnökök döntenek. Itt nem csak a népnek, de a jogász diplomás politikusnak is kuss a neve. Ők csak felfogják a nép igényeit, aztán a szakemberek eldöntik, hogy ezt hogyan lehet megvalósítani.
-A tudomány prioritás a társadalomban. A jólét minden létező formája tudósok, mérnökök, fizikusok, orvosok, biológusok munkájának eredménye. Az állam minden erővel támogatja az egyetemek, a tudományt, a tudósokat, a mérnököket, különösen a műszaki-és természettudományok művelőit. Ezen embereknek kivívjuk az általános megbecsülést is.
-Nincs munkanélküliség. Nem kapun belüli munkanélküliséget akarok, de akinek nincs munkája, annak kötelező közmunkaprogram jár. Olcsó munkaerő, mellesleg mindig lehet találni átfestendő hidat, kitakarítandó csatornát, etc. Ezek a munkaprogramok persze nem alkalmasak hosszú távú karrierre, de akinek egészségi állapota engedi, az dolgozzon.
-Az őshonos nemzeti kisebbségeket minden jog megillet. Kulturális, területi autonómia, anyanyelvhasználat, minden.
-Ugyanez nem igaz a bevánndorlókra. Ha ide akarnak jönni, tanulják meg a többség nyelvét, szokásait, aszerint éljenek.
-Aki viszont őshonos kisebbségit vagy integrálódott bevándorlót a származása miatt bántalmaz, az a lehető legsúlyosabb büntetésre számítson.
-A pozitív és a negatív diszkrimináció egyaránt elutasítandó.
-Vallásszabadság van. Aki bárkit a vallása miatt bántalmaz, ugyanerre számítson.
-Teljes szekularizmus van. Nincsenek alap-és középfokú egyházi intézmények, minden FELNŐTT ember eldöntheti miben hisz. Vallásokat reklámozni, téríteni tilos.
-A vallásszabadság nem vonatkozik az olyan szektákra, amik a híveik életét vagy egészségét kockáztatják. (Gyógyszer helyett imádkozz, tilos a vérátömlesztés, etc.) Ezeket üldözzük.
-Az államnak kötelessége gondoskodni az állampolgárairól. Kötelező évente szűrővizsgálaton részt venni, aki nem megy el megbüntetik.
-Tilos az alternatív (tudományos nem bizonyított) "orvoslás". A kuruzslókat az állam üldözi.
-Legális az eutanázia. (Gyógyíthatatlan halálos betegek esetén.)
-Legális a könnyűdrog.
-Legális a prostitúció.
-A homoszexuálisokról széles társadalmi egyetértés (min. az emberek 3/4-e) döntsön, különben minden csak provokáció.
-Szélmalomharc 18 alatt tiltani a szeszesitalt és a dohányzást. Ismerek elég ellenpéldát, semmilyen Nemzeti Dohánybolt nem segít. Vigyük le a korhatárt 14 évre (szülői engedéllyel). 14 és 18 között csak korlátozott mennyiség vásárolható. Aki 14 és 18 év közöttinek szülői engedély nélkül, vagy a megengedettnél több italt/dohányt árusít, az akár börtönnel is számolhat. Így oda a tiltott gyümölcs vonzásának is.
-Nem hiszek a mai típusú pártrendszerben. Egy-egy ügyre (homoszexuálisok ügye, keresztény egyházak ügye, mittomén) szerveződhet civil mozgalom, de az oktatástól a külpolitikáig mindenhez értő szervezetekben nem hiszek. Inkább a szakszervezeteket és a társadalom egyéb szeleteit reprezántaló érdekképviseleteket kell bevonni a döntéshozatalba!
-A legsúlyosabb bűnök esetében (szexuális bűncselekmények, különös kegyetlenséggel elkövetett bűncselekmények, csecsemők, idősek, magatehetetlenek kárára elkövetett bűncselekmények) esetében nem ellenzem a halálos ítéletet és a munkatábort sem.
-Az iskolák demokratikusabbak abból a szempontból, hogy a diákok tehetsége és érdeklődése szerint egyénileg vagy kis csoportokban foglalkozik velük.
-Viszont diktatórikusabbak, mert ezeken a területeken "hajtják" őket és mindenkitől elvárják a maximumot.
Ha érkezik elég válasz elmondom, minek vallom magam, milyen 20. századi és kortárs politikusokkal, országokkal szimpatizálok. Addig viszont nem adok semmi kapaszkodót, kíváncsi vagyok, hogy láttok engem :-)
erősen baloldali, szocialista.
A kommunistát azért túlzásnak érzem.
Egyébként öröm volt olvasni az írásodat, kár, hogy ez nem valószínű, hogy megvalósul.
"Az állam elsődleges feladata és kötelessége az állampolgárok minél magasabb életszínvonalát garantálni és folyamatosan javítani."
Elég lenne ha az állam egy alap megélhetéssel járó munkát biztosítana és az életszínvonal növelését maga az ember harcolná ki magának úgy, hogy tanul és folyamatosan fejleszti magát. Az állami szerepvállalás a munkahely teremtésben fontos, de nem szabad mindent ráhagyni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!