Szavazás=beetetés? Mi személyekre szavazunk, nem inkább törvényjavaslatokra kéne?
Mekkora hülyeség ez a szavazás! A nagy politikai felhajtás körülötte, hogy hú, nem mindegy h kire szavazunk! Miért? Bárki kerül hatalomra úgyse azt teszi amit ígér, jobb volna ha mi döntenénk a közös ügyeinkről, havonkénti szavazással, bizonyos témákról, ügyekről, meg h mire mennyi pénz költünk! Csak magunkat szidhatnánk ha nem ugy alakulna ahogy elképzeltük! a következő hónapban korigálná, az ország lakói a hibát a szavazáson. Ez demokrácia, ami mostt van? egy frász! Csak beetetnek bennünket! Hiszen semmiről nem dönthetsz csak a képviselők személyéről!!!!! És hol a többi százezer dolog ami fontos! Engem nem az érdekel kik a képviselők! Hanem h a dolgokban hogy döntenek! És ne mondjuk már h demokrácia ha mindent eldöntenek a fejünk fölött!!! Meg minden marhaságot ránkeröltetnek. Légyszi ne írjatok olyat h a havonta szavazás költséges lenne! Ugyan már! Mindent meg lehet oldani ha akarjuk! Ez a sok Csalás lopás hazudozás ezerszer költségesebb!!
Nem is kéne minden embernek szavazni havonta. csak akiket érdekel a dolog! A többi meg ne nyavajogjon ha lusta szavazni, később ugyis rájönnének, h saját érdekük!
Meg tudom jöttök azzal a szöveggel h a buták ne szavazzanak, ugyan már, a legtöbb ember jó országot akar, azt a pár butát meg elbirja a szavazati rendszer.
A havonkénti szavazás után természetesen szakértők készítenék a költségvetést, meg fogalmaznák meg a törvényeket , jogokat.
Minek nekünk politikusok? Sokkal Jobban ellennénk nélkülük!
Egyetértek! A szavazás egy megtévesztő figyelemelterelő játék!
Ha még nem hallottál a Zeitgeist mozgalomról, ajánlom figyelmedbe:
Megoldhatatlan lenne a dolog.Nemcsak a költségek miatt,hanem azért is mert valakinek tetszik egy törvény( mert neki hasznos) a másiknak pedig nem.Még több vita lenne,mint most a pártok közötti választás miatt.Ha ez működne,akkor már a világ sok országában így lenne.
Egy átlág ember,mégha ért is a közgazdasághoz,nem tudná eldönteni,hogy a költségvetésnek mennyi legyen e bevétele és a kiadása.Akkor pedig nem is tudná jól elosztani a pén zt.
"Mekkora hülyeség ez a szavazás!"
Aki nem érti a képviseleti demokráciát, annak "hülyeségnek" tűnik. Általában a korlátolt emberekre jellemző, hogy hülyeségnek tartják azt, amit nem értettek meg.
"A nagy politikai felhajtás körülötte, hogy hú, nem mindegy h kire szavazunk!"
Miért, mindegy? Nem veszem be, hogy bárki más kormányon ugyanazt művelte volna, mint Gyurcsány. Tudom, hogy a Népszabitól az ATV-ig ezzel próbálják mentegetni Fletót, de elég ócska szöveg.
"jobb volna ha mi döntenénk a közös ügyeinkről, havonkénti szavazással"
És értesz a "közös ügyeinkhez"? És van kedved havonta szavazni? A képviseleti demokrácia többek között abban fejlettebb a közvetlennél, hogy az állampolgároktól nem kívánja meg, hogy egytől egyig mindenhez értő polihisztorok legyenek, és azt sem követeli meg, hogy egyfolytában a politikával foglalkozzanak. Ehelyett a politikai feladatok nagy részét az állampolgárok átruházzák a politikusokra.
"Ez demokrácia, ami mostt van?"
Modern képviseleti demokrácia. Egész jól működik a Gyurcsány-kormány időszakát leszámítva.
"Hiszen semmiről nem dönthetsz csak a képviselők személyéről!"
A demokrácia lényege, hogy a nép szavazással leválthatja a főhatalmat gyakorlókat (azaz a kormányt). EZ a demokrácia, nem pedig az, hogy minden hülyeségről szavazni kell.
"Engem nem az érdekel kik a képviselők! Hanem h a dolgokban hogy döntenek!"
Akkor vagy alapíts anarchista pártot és harcolj a demokrácia ellen, vagy írj levelet a képviselőnek, és próbáld meg meggyőzni, vagy legyél politikus, és akkor majd úgy döntesz, ahogy akarsz, ha megválasztanak.
"Minek nekünk politikusok? Sokkal Jobban ellennénk nélkülük!"
Mindenütt van politika, ahol emberek szervezetten viselkednek. A politikát politikusok művelik. Politika és politikus mindig, mindenhol van, ez nem döntés kérdése. Politika az, hogy kit nevez ki vagy kit dícsér meg a főnök, politika az, hogy a doktori tanács jóban van-e a konzulenssel, politika az is, hogy ki van jóban a gondnokkal és a konyhásokkal meg az önkormányzattal az iskolaigazgató-választáson. A politika egy általános és sokrétű aspektusa az emberi viselkedésnek, és aki ezt nem látja, hanem azt hiszi, hogy politika=pártok, az inkább ne politizáljon, mert sejtelme sincs a témáról, amiről okoskodik.
Tök jó ötlet! Nem elég, hogy a hülye átlagember dönt most is arról, hogy melyik tolvaj banda kerüljön hatalomra, még döntsön olyan dolgoról is amihez még ennyi köze(agya) sincs.
Halott dolog ez a demokrácia.
Svájcban működik, nincsenek is a nyakukon ilyen hülye politikusok, nekem egyáltalán nincs rájuk szükségem.
A szavazást biztos meg lehetne oldani digitálisan is egy fülkében.
A szavazást meg úgy képzelem el pl: egészségügy jól működik mert van benne elég lóvé, de mondjuk az úthálózat elhasználódott, akkor az emberek szavaznának h az egészségügyre kevesebbet a közúthálózatra meg többet költenek. Vagy marad az összeg az egészségügyre, de ujabb adókat szavaznak meg az uj utak épitésére.De írhattam volna.
Meg szerintem főleg azok mennek szavazni akiket érdekelnek a közügyek, akiket meg érdekel azok foglalkoznak is vele h hogy legyen jobb, vagy vmi problémát megoldani.
Hát Svájcban sem szavaznak mindenről! De népszavazást kezdeményezhetnek,( itt is működik, de nem olyan erős) kormányuk is van és vannak politikusaik is!
A kétkamarás svájci parlament – a Szövetségi Gyűlés – a legfőbb államhatalmi szerv. A Parlament mindkét házának, a Svájci Államtanácsnak és a Svájci Nemzeti Tanácsnak azonos jogköre van minden tekintetben, beleértve a jogalkotást.
Az Államtanács 46 tagját (minden kantonból 2 tag, minden „fél-kantonból” 1) minden kantonban közvetlenül választják, míg a 200 tagú Nemzeti Tanácsot arányos képviseleti rendszerben, közvetlenül választják. Mindkét ház képviselőinek mandátuma 4 évre szól. Népszavazás útján a szövetségi parlament által hozott bármilyen törvényt meg lehet támadni, és népszavazási kezdeményezés által a szövetségi alkotmányt is lehet módosítani – Svájc ezért félig-közvetlen demokráciának tekinthető.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!