Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fidesz - abszolút elveti a...

Fidesz - abszolút elveti a liberális elveket?

Figyelt kérdés

Hallottam egy Orbán Viktor - beszédet, és nagyon megdöbbentett, hogy ott úgy tűnt, mintha egy fajta diktatúrát szeretne ő is, és a "liberális maszlagot" elvetette. Hát nem is tudom ... De azért ne feledjük, hogy az úgynevezett liberális maszlagban élő Ny-Európához kívánunk közeledni, mégha ez baromira nem is sikerül.

Szerintetek?


2009. dec. 20. 09:04
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
83%
Orbán össze-vissza beszél.Számára csak a hatalom a fontos,és valóban diktatúrát akar.Remélem,nem lesz 2/3-os többsége,mert akkor tényleg diktatúra lesz.Nincsenek elvei,mindig azt mond,amit éppen aktuálisnak tart.Csak a hívei ezt nem akarják tudomásul venni.
2009. dec. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
80%
A megalakulásakor liberális párt volt. Most épp azt az ideológiát képviseli, amire "vevő" a nép.
2009. dec. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
28%

"Hallottam egy Orbán Viktor - beszédet, és nagyon megdöbbentett, hogy ott úgy tűnt, mintha egy fajta diktatúrát szeretne"


Melyik beszéd volt ez, és melyik állításából szűrted le? Mondani bizonyítékok nélkül bármit lehet.


"Számára csak a hatalom a fontos,és valóban diktatúrát akar"


Tök jó, hogy ennyi gondolatolvasó van ebben az országban, akik tudják, mit akar Orbán és mi a fontos neki. Sőt, még Orbánnál is jobban tudják.

2009. dec. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
39%
Orbán Viktornak és pártjának nincsenek elvei. Bár ebbe a keresztény-konzervatív maszlagba az idők folyamán valamelyest, célszerűségi okból, beleélték magukat. A lényeg tényleg a hatalom, és az hogy mit mond a vezér, az attól függ, hogy a hatalom megszerzése és tartós gyakorlása szempontjából mi tűnik szükségesnek. A 90-es években a FIDESZ még egy erősen liberális párt volt, O.V. maga ateista, aztán rájöttek, hogy az MDF összeomlásával a jobboldalon támadt űr, így jobboldaliak lettek ennek hagyományos magyar kellékével, a keresztény-nemzeti vonallal. De azóta is többször változott a köpönyeg. Pl. volt, amikor marhára polgári akart lenni a FIDESZ. De aztán rájöttek, hogy Magyarországon kevés a polgár, ezzel nem lehet nyerni, akkor jöttek azzal, hogy a magyarok, az emberek, meg a magyar emberek. Semmiféle logikus eszmerendszer nincs mögötte, csak a tömegek valós vagy vélt igényeinek populista kiszolgálása. Ha majd egyszer az kell, Viktor újra liberális lesz vagy éppen romapárti.
2009. dec. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
44%

A kérdező fogalomzavarral küzd. Nemcsak a liberalizmus jelenti a demokráciát, és a konzervativizmus sem egyenlő a diktatúrával. Felesleges itt "rettegni", a 8 év liberális ámokfutásából éppen elég volt már. Rengeteg egzisztenciálisan tönkrement család, minden napra egy bankrablás, a pozitív diszkrimináció által generált (értsd: bizonyos etnikumoknak szabad volt lopni, uzsorakamatokból, bűnözésből élni, stb.) ellenszenv némely kisebbségek iránt, tanárverések, késelések, leromlott egészségügy, a mindennapi élet visszásságaiba, igazságtalanságaiba, korrupcióba belefáradt, apatikus, a politikától elforduló kisemberek. Ezt kaptuk a liberalizmustól...


Hiába próbálják itt egyesek elverni a port Orbánon az elmúlt 8 évért. Nem ő kormányozott. Mivel a "liberális-baloldali kormány" nem tud igazi eredményeket felmutatni, amire büszke lehetne, ezért a kampányát szinte teljes egészében az Orbántól való rettegésre fogja építeni, és olyan dolgokat akar majd beleszuggerálni a választókba, aminek a valósághoz semmi köze sincs.


Nem baj, az SZDSZ az EP-kampány alatt már eljátszotta ugyanezt a Jobbikkal szemben. Ők is rettegésre építették akkor a kampányukat, és el is érték vele szépen az 1 százalékot...

Szóval hajrá! :)

2009. dec. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
56%

A Fidesz megalakulásakor még liberális párt volt, a közvélemény annak idején az SZDSZ ifjúsági tagozatának tartotta őket. A 90-es évek elején annyira antiklerikálisok voltak, hogy a Parlamentben "térdre csuhások imára" kiabálással gúnyolódtak a kereszténydemokrata képviselőkön...


"A hozzám legközelebb állók, Kövér László és Fodor Gábor velem együtt egyfajta szociálliberális meggyőződésűek. A Századvég című lapunknál ugyanakkor dolgoznak olyan reformkommunista szerkesztők is, mint Stumpf István és Wéber Attila. Őket változatlanul barátaimnak tartom, de egyszersmind politikai ellenfeleimnek is."


(1989.)


Az MDF 1994-es bukása után űr keletkezett a jobboldalon, és a Fidesz tudatosan váltott imázst. Innentől ugyanők már a keresztény-nemzeti-konzervatív, úgynevezett polgári politikát hirdették. 2002 tavaszán, amikor kiderült, hogy a nép mégsem tapsolja vissza a "nemzet örökös miniszterelnökét" kezdődött egyfajta ámokfutás, ami természetesen újabb imázsváltással is együtt járt. Elkeseredésében először a MIÉP 5%-át akarta megszerezni a második fordulóban, és lepaktált a szélsőjobboldallal. Meghirdette a polgári köröket, a szocialistákat csalással vádolta, a kokárdából fideszes csakazértis szimbólumot kreált. Aztán ahogy a kormány bevezette a kényszerű megszorításokat, Orbán egyre baloldalibb kijelentéseket tett, hogy a szocialistáktól átcsábítsa a csalódott kisembereket. 2008 tavaszán már a populista népszavazáson megszerzett "Új többséggel" dicsekedett.


Azóta nagyjából ezt az arcát mutatja. Kényelmes pozícióban van, elég szavazót hazudott magának össze egy jövő tavaszi magabiztos győzelemhez. A jövőre csak sejtelmes nyilatkozatfoszlányokból következtethetünk, de a gazdasági matematika nagyon makacs: ha valaki újra adni akar, akkor valahonnan pénzt kell rá teremteni. Ahhoz pedig jobb híján hitelekre van szükség, amivel ugyebár a stabilizáció és az eurozónához való mielőbbi csatlakozás érdekében csínján kellene bánni.


Borulni fog a bili. Kérdés, hogy mikor. És hogy utána milyen álarcot ölt majd a nép örökös vezénylő tábornoka.

2009. dec. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
9%
Kedves nézőink, a Drágabolgárúr/Debreczeni fanok utóvédharca című bohózatot láthatták.
2009. dec. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Hihetetlen, a pár rosszindulatú beszólásra csak annyit mondanék, hogy én az ő szavait idéztem azzal, hogy "liberális maszlag" és nem szenvedek fogalomzavarban.

Feltettem egy kérdést, de tök jó, hogy ezt páran olyan sikeresen tudják összekavarni.

Köszönöm!

2009. dec. 21. 00:02
 9/35 anonim ***** válasza:
75%
Orbán Viktor politikája olyan univerzális mint egy tükör, bárki belenéz, mindig magát látja benne... :)
2009. dec. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Azért "ezt kaptuk a liberalizmustól" legalább annyira szándékosan eltorzított kép, mint amit te próbálsz rám erőltetni.

Szerintem olyan mindegy, hogy az éppen bal vagy jobb oldalról jött és jön, ne akarjuk már pl. a bűncselekmény-sorozatokat a liberalizmus következményeként feltüntetni, ez legalább olyan veszélyes, főleg a gondolkodni nem tudó magyar csürhe előtt, kicsit gondolkodj már! A végén még teljes párhuzamot vonnak sokan vag ymár meg is tették, holott így uniós környezetben nem igen van más út, ha csak nem a hülyeség, de abból is volt már éppen elég.

2009. dec. 21. 00:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!