Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a rezsicsökkentés hátulütője?

Mi a rezsicsökkentés hátulütője?

Figyelt kérdés
2014. márc. 31. 18:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%

Az, hogy kamu: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__548..


Még a következő kormányzati időszakban nagyjából duplájára fog nőni a villamos áram ára.

2014. márc. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%
Mi az előnye? Inkább ez a kérdés.
2014. márc. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Pár hónap alatt be fogják hajtani a fogyasztókon a 2 év alatt megspórolt pénzt.
2014. márc. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Az élelmiszer árakon már régóta kifizetjük. Sőt, még a felcsúti stadiont is kifizettük.
2014. márc. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
84%
Az energiaszolgáltatók zsákkal hordták ki a pénzt az országból, ezt akarták megakadályozni. Mióta bejött a rezsicsökkentés az összes hálózatfejlesztést, beruházást leállították és továbbra is zsákkal hordják ki a pénzt. Kb egy évvel ezelőttig rendszeresen hívtak az áramszolgáltatók mérni (villamos hálózat analízissel foglalkozok), mióta a rezsicsökkentés bejött, mindent leállítottak...
2014. márc. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Megharagszanak a franciák, mert a francia állam, mint az edf 84% tulajdonosa kevesebb profitot talicskázhat haza és nem lesz miből fizetni a francia munkás mesterségesen magasan tartott bérét.

Ez egy a sok közül ....


Csinálnak majd közpénzen, Magyarországról lejárató filmeket, hogy az érdekeltségeiket megvédjék és befolyásukat megmutassák a kormánynak.


[link]

2014. márc. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Hálózatfejlesztést eddig is uniós pénzből oldották meg, a gáztározókat is még a Mol kezdte meg felépíteni. A közművezetékekért, pedig a fogyasztók fizetnek, ha szennyvíz, vizet, gázt vagy áramot akarok, akkor a bekötésért évekig kell fizetnem a törlesztést.

A fenntartási költségért szintén fizet a fogyasztó ( áram esetében az egyéb költség közel ugyanannyi, mint maga az áram fogyasztás. )

2014. márc. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 rémuralom ***** válasza:
83%
Ha tudsz angolul vagy spanyolul, könnyedén kereshetsz cikkeket az interneten, amelyek az argentin és a venezuelai rezsicsökkentés szomorú következményeit festik le. Merthogy ott már vannak következményei, ott ugyanis már jó pár éve túl vannak ezen a lépésen, amely nevetségesen alacsonyan határozza meg a korábban is hatóságilag rögzített lakossági villamosenergia-árakat. A rövid távú következmények totál ugyanazok, mint itt: az ezt meglépő kormány népszerűsége a számban és minőségben is a korábbiakhoz képest is horribilis botrányok ellenére töretlen. Sőt, kifejezetten tanácsolom, hogy ilyen cikkekből tájékozódj - sose a puszta elméletnek higgy, az elmélet ugyanis jellemzően ott téved, ahol a legkevésbé várnád. Ugyanakkor míg a kormány több unortodox intézkedése valóban példátlan a világban, így csak találgatni lehet, hogy milyen következményei lehetnek, addig a rezsicsökkentés egy már kipróbált recept. Beütöd Google-be, hogy Argentina blackouts vagy Venezuela blackouts (spanyolul nem tudok, de ha te tudsz, biztos tudod, hogy mondják az áramszünetet, ha nem, akkor meg amúgy sem sokat értenél a spanyol cikkekből) és szabadon válogathatsz.
2014. márc. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az azért elég szomorú, hogy vannak még olyanok, akik el vannak ájulva ettől az egésztől... :(
2014. márc. 31. 19:44
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Nem kell elájulni a csökkentéstől. Attól kellett volna elájulni, hogy miért növelték eddig ész nélkül ....

[link]

Itt lehet trükközni az árfolyamokkal, de arányaiban az egyértelmű, hogy a versenytársakhoz képest Magyarországon feltűnően drága az energia. (sőt Angliában vagy Franciaországban (megjegyzem csak nem az atomerőművek miatt??) is lényegesen olcsóbb az energia) Ennek egyik oka, hogy más országokban a hatósági árakat nem emelték, 2. Romániában mai napig az állam is versenytársként jelen van az energia szolgáltatók között, így kontrollálja a versenyt és nem enged monopóliumot a szolgáltatóknak.

2014. márc. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!