Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Magyarországon most diktatúra...

Magyarországon most diktatúra van?

Figyelt kérdés
2014. márc. 16. 23:34
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Igen
2014. márc. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Jobbat mondok. Hol van demokrácia?
2014. márc. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Most az. De 14től eljön a Jobbik.
2014. márc. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Papíron nem, de gyakorlatban igen, mivel a 2/3 gyakorlatilag olyan erővel ruházza fel a kormánypártot, hogy nem lehet igazán gátat szabni.


Arról meg nem is beszélve, hogy nézd meg március 15-én az ünnepség ahelyett, hogy arról szólt volna, hogy totál mindegy ki milyen oldalon van magyarok vagyunk és ez a lényeg, drága miniszterelnökünk kampánybeszédet tartott és arról beszélt, hogy jaj de jó rezsicsökkentés...


Szóval szerintem igen is egy "lightos" diktatúra van itt. De engem tudjátok nem az zavar, hogy Fidesz van. Nem érdekel, legyen... úgysem tudnék mást választani most sem, érvénytelenül adom le majd, hanem az, hogy azt hiszik, hogy 2/3 az valami nagy izé.. A többi ember meg az út szélén van hagyva.. mert csak az a jó, aki a mágikus 2/3-ba tartozott a szavazók közül.

2014. márc. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Mindenkinek ajánlom a diktatúra fogalmát:


A diktatúra olyan politikai rendszer, ahol az állami főhatalom (a kormányzati hatalom) forrása nem a népakarat!


A diktatúra valamely személynek vagy csoportnak az állam törvényeit figyelmen kívül hagyó, erőszakszervezetekre támaszkodó, kivételes törvényekkel szentesített korlátlan hatalma.


A diktatúra lehet totális (ha az élet minden területére kiterjed) és puha (ha az élet bizonyos területeire nem terjed ki, például a gazdasági tevékenység módjára).


A diktatórikus főhatalom élhet a nyílt terror eszközével és lehet csupán autoriter hatalomgyakorlás, amikor is a vezető tekintélye vagy más nem demokratikus politikai kényszer jellemzi az államhatalmat.


Az elnyomás lehet nyílt (azaz a népakarat adminisztratív korlátozásában megnyilvánuló) és rejtett (azaz például léteznek a népakarat érvényesítéséből formálisan nem, de gyakorlatilag kizárt személyek vagy csoportok, illetve nézetek,vélemények).


A diktatúra mindig rendelkezik külső vagy belső támogatókkal, érdekcsoportokkal, akik érdekében a diktatúrát gyakorolják a nép fölött.


És a többségi demokrácia fogalma:


A többségi demokrácia választási rendszere a győztesnek vagy a többséggel rendelkező szövetséges csoportoknak biztosítja egy határozott időre a „népuralmat”.


Lényege, hogy döntéshozatalkor mindig az – egyszerű vagy a minősített – többség akarata érvényesül, vagyis ez a „többség diktatúrája”.


Szélsőséges esetben a szavazati jogukkal élő döntéshozók pillanatnyi minimális többsége a leadott szavazatok 50 százaléka plusz egy szavazattal is rákényszerítheti akaratát a kisebbségben lévőkre. A többségi döntéshozatali eljárás következményeként némely döntés esetleg kirekesztő lehet, ezért a többségi döntéseket a modern demokráciákban az egyéni szabadságot és a kisebbségek kollektív szabadságát védő alkotmányos jogok korlátozhatják. Ez a rendszer egyaránt működhet írott illetve történeti alkotmány alapján.

2014. márc. 17. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Igen, diktatúra van. Kijelentőmódban és indulattól mentesen. Hozzátéve, hogy a diktatúrának nagyon sok változata létezik, nálunk e pillanatban nem a szélsőséges van.

Az #5 válasz ennek tipikus példája. Hogyan kell a diktatúrát megszervezni, hogy szólásszabadságnak tűnjék. Hogyan kell csúsztatni, úgy beállítva, hogy választott kormány "nem tud" diktatórikus lenni. De tud! Úgy hívják, hogy a helyzettel való visszaélés. A diktatúra egyik eszköztára a visszamenőlegesség, és a szavak eredeti jelentésének önkényes megváltoztatása. Ha ez bekövetkezett, akkor bármit meg lehet cáfolni, csak mi a szavaknak más jelentést adunk.

A diktatúrát nem formális tulajdonságaiban érdemes vizsgálni, hanem céljaiban. És eredményeiben. És nem árt tudni, a diktatúra nem kizárólagosan rossz. Ha így lenne, azt terrornak hívnánk. Vannak ezekre a helyzetekre jó és pontos szavak, tessék bátran használni őket. Rögtön tisztább lesz a kép.

2014. márc. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Nincs diktatúra. Nézzen utána a fogalom jelentésének!
2014. márc. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kocsmatúra van.
2014. márc. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Diktatúra van?

Nincs.

Jogállam van?

Nincs.


Aki tudatában van a szavak jelentésének érti a két fogalom közötti különbséget és valósan látja a magyar helyzetet.

2014. márc. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja. Tartalom és forma egysége. De ezt is minek mondom. Diktatúrában vagy nem értik, vagy nem merik érteni.
2014. márc. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!