Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha ismét bukik a baloldal,...

Ha ismét bukik a baloldal, akkor elhagyja az országot az őket támogató réteg?

Figyelt kérdés
2014. jan. 28. 23:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Akkor inkább állítsuk vissza az Osztrák-Magyar Monarchiát. Bár szerintem az osztrákok nem kérnének belőle.

"Kellett" nekünk 1848.

2014. jan. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
23%
Azt nem tudom, hogy a baloldali lelki nyomorékok mit csinálnának, ha vesztenének, de azt tudom, hogy én mit csinálok, ha a baloldal nyerne: akkor én összepakolom az egész családot, mindenemet pénzzé teszem és agyő!!!! A kommunizmus szelleme 1918 óta kísért Magyarországon és ha a 100. évben is ilyen erős lesz, akkor ez nem az én világom... Meghagynám a többi szereplőnek szeretett bölcsőmet. Szerencsére ez csak egy vízió, nem fog megtörténni, mert a baloldal veszteni fog és lassan az enyészeté lesz. Valószínűbbnek tartom viszont, hogy a Fidesszel szemben egy új politikai erő fog kialakulni, de ennek valami újnak kell lennie, amit a fidesz tevékenysége szül, nem pedig a kommunisták... Hasonlat: a jakobinusok megbuktatták a királyt, de őket nem a "király" buktatta meg.... aki nem érti, inkább ne is szóljon hozzá...
2014. jan. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Józsika2013, te pedig nem kicsit vagy feledékeny.Mi történt Pakson a szocik alatt? Medgyesi nagy berátai a franciék jöttek fűtőelemet cserélni milliárdokért és a roppant nagy tudásukkal exterafejlett eszközeikkel beleborították. Mekkora kárt okoztak és azt ki fizette. Ugye ők nyilván nem, hanem ismét csak a magyar állam. Plussz pénzé jöttek az oroszok és helyrehozták a hibát. De elsőre őket nem lehetett volna megbízni mert kellettek a milliárdok a haver franciáknak.

Rezsicsökkentésnél meg miféle költség nincs figyelembevéve? Ja, hogy te az indexről meg a hvg ről informálódsz az más. Javaslom a szemellenző levételét.

2014. febr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Celtix ***** válasza:

Hat, egy aprosag. Nekem 150 Ft volt evek ota a szamlavezetesem. Havi egy ingyen keszpenzfelvet barmely automatanal, ha minimlaber (minimum) ment ra es ket kozuzemi (minimum) ment rola.


Most 850 Ft, minden szar utalasert fizetek, ingyen nem vehetek fel keszpenzt.


750 Ft (ketszer ennyit nyertem a masodik rezsicsokkentessel is), szoval ha ugy nezem, pozitiv a helyzet, de nekem jobban megfelelt volna a regi.


A nyugdijam meg megvan a maganpenztarban, de az az eroszak, ahogy el akartak venni, nagyon nem tetszett. Szerencse, hogy egy nap munkaidoben el tudtam menni nyilatkozni, de aki kicsit tavolabb lakik es csak a nyilatkozat miatt kell szabit kivennie - hat nem irigylem. Minden mas intezheto Ugyfelkapun, ezt nem lehetett. Undorito huzas volt - es jelneleg a 3000 milliardbol mar csak par millio van...nahat...szoval az lett volna sokak nyugdija es huss - elrepult. Majd 20-30-40 ev mulva meg szettarjak a kezuket, akik akkor lesznek kormanyon. Hat ez van.


De ha pl. a jarasok letrehozasat vagy a trafikokat ertelmesen es hihetoen el tudod magyarazni, annak is orulnek. Vagy a Nemzetit, ahova toborozni kell a nezoket.

De meg lehetne napestig mondnai, csak olyan unalmas...

2014. febr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
64%

@Jozsika:

"...nem veszi figyelembe a szolgaltato koltsegeit"

De igen. Amit eddig rezsiként fizettél, annak csak egy része volt a költség, a nagy része a cég profitja volt. És mivel ezek külföldi cégek, a profitot szépen kivitték az országból. Nyugi, még így is keresnek annyit, hogy jusson a fejlesztésekre - viszont most már nonprofit társaságokká válnak, így a nyereséget muszáj visszafordítani a fejlesztésbe. (Tovább is van, de egyelőre röviden ennyit erről...)

Megjegyzem, a rezsicsökkentést a baloldal egyik-másik ága is támogatja, csakhogy ők a.) keveslik -viszont anno 15× emelték a gáz árát - vagy b.) jövedelemtől akarják függővé tenni. Ez utóbbi olyan, mintha a benzinkutaknál a gazdagabbaktól többet kérnének a benzinért, a szegényebbektől (értsd: bevallott jövedelem nélküli, BMW-vel furikázó hiperpigmentált testvéreink) kevesebbet.


"A vilag egyik legmagasabb afajat miert nem emlited?"

Nem említem, merthogy ez nem igaz. Nem Mo-on élek, és hidd el, jóval nagyobb áfát fizetek mindenért, mint te. És még egy apróság: a szocik alatt a munkajövedelmet adóztatták (azaz, azt "büntették", aki dolgozott). Most viszont főleg a fogyasztási cikkek áfája nőt (tisztelet a kivételnek).


"Kolcsonok...Paks, ha mar itt tartunk. Raadasul csak ugy, fu alatt, egyeztetes nelkul.

Korabban kaphattunk volna IMF-tol is hitelt, de nem..."

ad 1. Anno Gyurcsány, Mesterházy és Gordon is Paks mellett kampányolt. Most valahogy megvilágosodtak. Ráadásul ők úgy tervezték, hogy külföldi cégeknek is adnak belőle részesedést, nehogy már ne jusson valami a nyugati elvtársaknak.

ad 2. Az IMF hitelt ismerjük: magasabb kamat, és közben azt is megszabják, hogy hány embert kell leépíteni, stbstb. Talán kérdezd meg a görögöket, spanyolokat stb., hogy mi a véleményük az IMF "segítségről". Tényleg azt hiszitek, hogy a multik, bankok stb. jótékonysági intézmények, akiknek leghőbb vágyuk, hogy másokon segítsenek?!

ad 3. Gondolod, hogy egy ruszki technológiával épült atomerőművet olyan egyszerű más technológiával bővíteni. Ráadásul ez a cég az egyik legjobb a világon, és anno Mesterházy is mondta, hogy ez a cég lesz a befutó.

ad 4. A kölcsönt - ha jól tévedek - akkor kell elkezdeni visszafizetni, amikor az 5-6-os blokk már termel. Az ebből származó bevétel fedezi a (hosszú lejáratú, alacsony kamatú!) kölcsön visszafizetését. És Gyurcsány ismét hazudott: Mo. nem egyszerre és egy összegben veszi fel ezt a kölcsönt...


"Ok olyan arcatlanul lopnak (Kozgep es tarsai), amilyen arcatlanul meg a szocik sem tettek"

Ööö... Talán érdemes lenne az ATV-n és a TV2-n kívül mást is nézni. De ajánlok egy sokkal jobbat: http://www.youtube.com/watch?v=H7RvIVBgy9w&list=PL859E4D5690.. - szánj rá néhány órát, megéri. Lesznek unalmas részek vagy olyanok, amik visszatetszést kelthetnek, de akkor ismegéri...


"Kriminalizaljak a hajlektalanokat?"

Nem kriminalizálják, csak kitiltják a közterekről, mint ahogy teszik azt minden civilizált országban. Ugyanis, azon kívül, hogy ők az aluljáróban végzik a dolgaikat (értsd: oda sz*nak stb.), még a többségre is veszélyt jelentenek.


"Az elmult ezer evben pedig eleg sokszor volt szopoagon kis hazank, sokszor nem volt beleszolasa a sajat dolgaiba"

Így van. Éppen emiatt nagyon sokan tökélyre fejlesztették a nyalási technikájukat. Most elsősorban nekik köszönheti az ország, hogy annak a bizonyos csőnek a rosszabbik végén van.


"A kerdesre a valasz szerintem: nem hinnem. Aki el akart vagy tudott menni, elment, vagy most megy el. Nem a valasztasok eredmenyetol teszi fuggove. De van, aki nem tud elmenni csaladi, anyagi, illetve egyeb okok miatt. Ok maradni fognak."

Summa summarum: gyáva népnek nincs hazája. Már nincs sok idő hátra, és ha sokáig így megy, hamarosan tárgytalan lesz minden hasonló vita.

2014. febr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
64%

@Celtix

"Nekem 150 Ft volt evek ota a szamlavezetesem. Havi egy ingyen keszpenzfelvet barmely automatanal, ha minimlaber (minimum) ment ra es ket kozuzemi (minimum) ment rola.

Most 850 Ft, minden szar utalasert fizetek, ingyen nem vehetek fel keszpenzt."

Eeegen... Ez a válasza a jóságos bankoknak arra, hogy a kormány az orrukra koppintott a devizahitelek és egyebek miatt. Most folyik a csatározás, és a bankok mindig megtalálják a kiskaput, hogy hogyan tudnának minél több bőrt lenyúzni az emberről. A kormány pedig próbálja szorongatni őket, de ez nem egyszerű mutatvány. Fenyegetőznek, hogy kivonulnak Mo-ról meg hasonlók. Ugggyanmááá... Nincs még egy ország, ahol ilyen degeszre tudnák keresni magukat, mint Mo-on (még mindig, mindennek ellenére).


"A nyugdijam meg megvan a maganpenztarban, de az az eroszak, ahogy el akartak venni, nagyon nem tetszett."

Hmmm... Én valahogy nem szívesen tartanám magánkézben levő cégnél a pénzemet, ráadásul mindenféle garancia nélkül. De ha mégsem készül csődbe menni az a pénztár: mit csinál az általam most befizetett pénzzel? A dunna alatt tartja? ha igen, 5-10 év múlva már semmit sem fog érni. Megforgatja a tőzsdén, netán befekteti? Ki garantálja, hogy nem veszíti el? Nem akarom ragozni tovább, de ezt érdemes továbbgondolni...


"De ha pl. a jarasok letrehozasat vagy a trafikokat ertelmesen es hihetoen el tudod magyarazni, annak is orulnek."

A járásokat el tudnám magyarázni, de már így is sokat okoskodtam. Elvileg a trafikokat is meg lehetne magyarázni, de az tény, hogy nem így kellett volna csinálni. Tény, hogy ez egy elcseszett ügy volt a Fidesz részéről. Örültem volna, ha anno a baloldal is csak ennyi bakit követett volna el - akkor én sem lettem volna kénytelen elhagyni az országot 2007-ben, közalkalmazottként (hallod, Joci2013?)

2014. febr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 terményes ***** válasza:

... Hol volt, hol nem volt,volt egyszer egy kis ország.

Megesett, hogy ávós múltú miniszter elnököt választott a

a nép, volt besúgó miniszterelnöke,volt "Bolsi Miliómos".

Volt,hogy 8 jelölt is volt,mire meglett az igazi.

És lett neki olyan is, aki 15 áremelés után csökkentette a

lakossági gáz árát és ezreket mentet meg a banki kilakoltatásoktól. Még(irgalom anyja ne hagy el)a nagy hatalmú Brüsszellel is szembe szállt. Hogy egyebekről már ne is szóljak.Persze,hogy ez sokaknak nem tetszett !

Lehetetlen a csökkentett rezsi fenntartása ! Mi az, hogy nem csak a legszegényebbek lett olcsóbb ? (Ez a dögöljön meg a szomszéd tehene is szindróma )Ha ránk szavaztok, igazságosan mindenkinek drágább lesz ! Eltöröljük az egy kulcsos (16%) adót! Fizessen harminc százalékot, vagy még

többet a burzsuj ! Ja? Bezárja a gyárat? Elbocsájtja a munkásokat? Mi már régen is mondtuk : " El lehet menni "

Mit kezdünk a megélhetés nélkül maradottakkal ? Majd hitelből segélyezzük őket! Ki fizeti vissza ? Majd a

következő kormány! A Brüsszel meg szorongatja majd őket a 3% alatti hiánnyal. Ha nem tesz csodát,sokan majd jól megharagszanak rá ! És akkor nem bukunk meg. Mi? Hogy elhagyni? "Egy frászt" ! Még az is vissza jön majd aki elment:Vissza jön az IMF. Jön vissza az " EZ A PROFIT KEVÉS " bank. Vissza jön az " ANYÁM ÉN NEM ILYEN LOVAT AKARTAM " közműszolgáltató...

És még sokan mások. Persze ez csak mese... Itt a vége fuss el véle !

2014. febr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Hagyjuk ezt a pártvonalat, mert a fideszes politikusok is ugyanúgy benne voltak.


"A Kommunista Ifjúsági Szövetség (KISZ) tisztségviselői voltak:


Orbán Viktor – gimnáziumi, majd egyetemi KISZ-titkár


Varga Mihály – KISZ-titkár


Rogán Antal – KISZ-titkár


Deutsch Tamás – KISZ-titkár


Szerintem önmagában nincs különösebb jelentősége annak, ha valaki fiatalon KISZ-titkár volt, sőt annak sem, ha mezei párttag volt. Csak akkor ne tessék buzgón komcsizni és mások fejére olvasni, hogy párttagok voltak, vagy horribile dictu KISZ-titkárok…


Hasonló a helyzet azzal, hogy Orbán Viktor apja párttitkár volt az átkosban. Ez ma nem lehetne téma, senki, a Kedves Vezető sem tehet az apja esetleges bűneiről, csak a sajátjairól. Csak akkor ne tessék a parlamentben kiselőadást tartani például Schiffer András felmenőiről, mert az helyből gusztustalan, hát még így…


Vannak ugyanakkor a listán olyanok is, akik fizetett pártmunkások voltak, vagy akiknek komoly funkciójuk volt az átkosban. Ennél is lehangolóbb, hogy szép számmal lehetnek volt besúgók és ügynökök a kormánypárti képviselők között. Többek között Szita Károly, Járai Zsigmond, Martonyi János és Matolcsy György esetében merültek fel ilyen hírek, bár ezt mind tagadják és az esetenként közzé tett beszervezési iratok ellenére szépen elültek a botrányok. Érdekes, Medgyessy hasonló esetében ez nem így történt…"


Ami meg az adókulcsokat illeti, a "burzsujok" a világ nyugati már régóta kapitalista felén mindenhol magasabb adókulccsal adóznak. Ez 40-50% százalék általában, de van ahol a 90%-os adókulcs a legnagyobb.

2014. febr. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Ha kevesebb adót akarsz fizetni, akkor irány Kelet-Európa


[link]

2014. febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Leginkább Bulgáriába érdemes költöznöd.
2014. febr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!