Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Vasárnapi Jobbik felvonulás....

Vasárnapi Jobbik felvonulás. -- A Fidesz most sunnyog, vagy szimpatizál a jobbikkal?

Figyelt kérdés

A Fidesz már megint megelégszik egy "Torgyános megoldással", azaz érdemben nem reagál semmit, hanem csak az MSZP-t kritizáló frázisokat puffogtat?

Avagy a Fidesz sunyi módon elkezdett sündörögni a Jobbik körül?

Avagy annyira rendben volna a betiltott Magyar Gárdát maga mellett eltűrő jobbik rendezvénye, hogy a Fidesz szerint szó nélkül hagyható?


"A parlamenti pártok elhatárolódását várja el a vasárnapi Jobbik felvonulástól az MSZP elnöke. Lendvai Ildikó azt szeretné, ha a pártok vezetői tűrhetetlennek neveznék a Horthy Miklós budapesti bevonulásának 90. évfordulójára emlékező fehér lovas menetet. A Fidesz helyettes szóvivője, Cser-Palkovics András válaszában arra emlékeztetett, hogy az elhatárolódást kérő MSZP több politikusa is tett már diszkriminatív kijelentéseket."


2009. nov. 21. 18:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

"Sokan voltak a Horthy nagyságos úr temetésén, sokan.

Sokkal többen lettek volna...

...csak nem értek még vissza Don-kanyarból, tudod!" (Hofi Géza)

2009. nov. 21. 18:42
 2/11 anonim ***** válasza:
Persze, szerintem is sunnyog a FIDESZ. A radikális, Jobbikba hajló szavazókat nem akarja elveszteni, ezért most a handabanda. De majd meglátjátok, hogy ha ők jutnak kormányra, úgy szétverik a gárdát lovasfelvonulásostul, ahogy most senki se képzeli. Orbán Viktor, aki ugye erős államot akar, nem fog megtűrni maga mellett egy ilyen konkurenciát, és hát valljuk be, egy állam/kormány se tűrne el egy magánkézben levő erőszakszervezetet. Az MSZP szerencsétlen, béna, gyenge, ezért nem tud leszámolni velük, de a FIDESZ a kétharmados többsége birtokában erős lesz, és szerintem le fog számolni a gárdával, ha csak nagyon komoly ellenállás nem lesz. De addig még sok víz lefolyik a Dunán, lesz még a gárdának kifutása. Én például az utóbbi összecsapások (S.bábony, Csepel) ismeretében nagyon kíváncsi vagyok, holnap mi lesz.
2009. nov. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Egyértelmű....sunnyog de nem is gyengén.
2009. nov. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

és egy idő után a Jobbik erősebb lesz, mint a Fidesz

akkor mi lesz?

2009. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Mielőtt így lenne,ne félj megtalálják a módját hogy eltüntessék őket.
2009. nov. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18.54: Jó a kérdésed. (Én írtam az első választ.) Hát igen, egy olyan forgatókönyv is van, hogy a Jobbik és segédcsapata nyomja le a FIDESZ-t, de az már egy forradalmi helyzet. (Erre utaltam a válaszomban az erős ellenállással.) A FIDESZ most óriási többséggel fog győzni, amitől erős és magabiztos lesz. Nyilván útjukban lesz a gárda, ezért a mainál keményebb eszközökkel fogják lenyomni, szétverni. Kérdés, hogy erre a Jobbik, a gárda és a nép mit lép. Nem kizárt, hogy a FIDESZ-ből is hamarosan nagy lesz a kiábrándulás, és akkor mentsvárnak már csak már csak a Jobbik és környéke marad. És ebben a helyzetben egy kemény, forradalmi jellegű ellenállás is elképzelhető a gárda és egy szélesebb támogatói kör részéről. Én most azért inkább azt valószínűsítem, hogy a FIDESZ-nek sikerül felszámolnia a gárdát, és talán a Jobbikot is háttérbe szorítani.
2009. nov. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Én meg csak remélni tudom.
2009. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Hamarosan kibújik a szög a zsákból...
2009. nov. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
Egyetértek az előttem szóókkal,de azt nem hiszem.hogy a Jobbik megfog erősödni.A Fidesz nélkül sem lesznek sokan,akik az erőszak mellett döntenek majd.A Jobbik pedig ennek a híve.
2009. nov. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

A Fidesz most is csak a szokásos kétkulacsos politikáját folytatja. Lassan nyolc éve bármiről beszélnek, mindig belerúgnak a kormányba. A szélsőjobbosok szimpátiáját pedig nem akarják elveszíteni. A Jobbik a Fidesz polgári köreiből nőtt ki, és azóta is folyamatos az együttműködés köztük.


Összenő az, ami összetartozik. Azt a bizonyos két pofont, amit Orbán -úgymond- a Gárdának adna, mi, tisztességes választók fogjuk kapni.

2009. nov. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!