Kire érdemes szavazni 2014-ben?
A Fideszre semmiképpen, mert ők döntik romba az országot.,
De annak van igaza, aki azt mondja, hogy tájékozódj nem csak a Fidesz médiából. Hanem az ellenzékiekből és a külföldiekből is.
Olvass gazdasági elemzéseket is.
De az is tanulságos lehet, ha elbeszélgetsz a körülötted élő emberekkel arról, hogy hogyan élnek. (Nem arról, hogy kire akarnak szavazni)
De ha végig utazol egy-egy vasútvonalon, az utasoktól is sok információt szerezhetsz. A vonatokon nem a gazdagok utaznak.
Minél szélesebb körben tájékozódsz, annál jobban tudsz reálisan dönteni.
Fene tudja, az utolsó jót mond abban hogy aa komcsik csak eladnának mindent, a fidesz meg oké hogy harcol a multik ellen ami részben jó dolog ez tény, de ugyanakkor javarészt vagy is nagyon nagy részt csak az az egyetlen olyan dolog ami munkát biztosít az embereknek, de ugyanakkor itt is vannak megszorítások, mindenen adók, csak azokat pénzelik akik közéjük tartoznak, csak a saját dolgukra megy rá a pénz főleg stadionok mert ami pénzt erre elvernek azt simán lehetne jobb dolgokra is fordítani. Ez a két mindenképp elkerülendő.
Az Együtt pm nos Bajnai valamennyire jól csinálta a dolgokat a válság idején amikor egy kis időre hatalomra került, bár az tény hogy nagyon nem éreztük meg a hatását mert azt el kell ismerni hogy csodát ő sem művelt de azért a Mercedes gyár neki köszönhető, meg pénzügyekben azért ott van a szeren tehát ő apránként tudna haladni előre úgy hogy nekünk is jó legyen. A fideszre visszatérve itt a rezsicsökkentés, oké jó dolog mert eddig csak emelkedett most meg már csökken ez rendben is van csak ugye ezt nem nagyon lehetne megtenni mert a szolgáltatóknak kell kinyőgniük azt a keveset amit nekünk elengednek és ha nem fogják bírni akkor előbb utóbb mindenki elhúz innen és akkor könnyen lehet bár kicsi az esélye de előfordulhat hogy se áram, se gáz nem lesz mert nem lesz aki tudná üzemeltetni maximum egy olyan cég aki horror árat kérne el, és akkor már megint ott vagyunk ahol eddig.
Az üzemanyagok ára is horror áron van pedig javarészt csak adó ami az utakra meg egyéb közlekedéssel kapcsolatos dolgokra kell, kellene de mind látjuk egyáltalán nem oda megy. A mezőgazdaságunk egy nagy nulla amit jelen pillanatban egyik párt sem említ meg semmilyen formában ami azért elég szomorú, mert a rendszerváltás után sok mindent eladtak és gyakorlatilag semmink nincs amik helyettesíteni tudná a sok multit és semmit nem tudunk magunknak megtermelni úgy hogy ne szoruljunk importra. Szóval itt nem csak azon kell elgondolkodni hogy melyik párt mit csinál, hanem azon hogy az nekünk meg sok másnak miben érné meg, mert oké hogy most mindenkit pénzelnek de itt az ország pénzügyi helyzetét is átkell gondolni mert hamar elfog fogyni a pénz és a végén bármelyik pártis lesz előbb utóbb államcsődbe kerülünk.
Nos oké adókat csökkenteni kéne, de valamivel akkor is törleszteni kéne azt a sok hitelt.
Most ugyan akkor egy olyan kormány kellene aki odafigyel a gazdaságra, közbiztonságra, az emberek érdekeire, és arra hogy legalább egy picit haladjunk előrébb.
Most oké itt az EU arra is sok minden elmegy de ha valaki körül néz ők sok mindent adtak rengeteg középület felújítását és utak felújítását támogatták ami szintén fontos, de ugyanakkor rengeteg olyan van ami jó hogy még nem esett össze. De az sem megoldás hogy kilépjünk az EU-ból mert akkor kb semmi nem lesz, szabad átjárás az országokba sem, a külföldi munkavállalás is nehezebb lesz, mert sokan arra kényszerülnek sajnos.
ide most tényleg egy olyan kell aki megmondja a frankót hogy emberek, sz@rban vagyunk sajnos szükség van az adókra, de igyekeznek mindent megtenni azért hogy többen tudjanak dolgozni és többen megtudjanak normálisan élni. Mert sajnos az adókra szükség van mert ha nem a zsebtömésre menne el az a sok pénz magyarul fizetés kiegészítésre a kormány javára, hanem mondjuk munkahelyekre és egyéb dolgokra költenének, és tényleg ha lennének munkahelyek és a segélyre szorulókat is erőltetik arra hogy inkább dolgozzanak akkor előbb utóbbi az a pénz megmarad és további dolgokra lehetne költeni.
Most nem stadionokra kell elverni azt a sok pénzt amit a fidesz csinál, hanem mondjuk kórházakra, iskolákra, és azoknak a segítésére akik már a hitelt sem tudják fizetni plusz munkahelyek teremtésére, akkor már valamivel jobb lenne itt a helyzet.
Az élelmiszer árakat is csökkenteni kéne mert de elsősorban az üzemanyag árakat mert azokat kamionokkal szállítják és azok benzinnel, gázolajjal üzemelnek és inkább azt fizetjük meg mint magát a terméket, ha már itt lenne nagy csökkentés, mert az a pénz ami adót rávernek úgysem arra megy el amire kellene akkor minek és akkor már olcsóbb lenne elég sok minden és akkor az emberek jobban megtudnák fizetni a magyar termékeket hogy legalább az a kevés magyar cég jobban eltudja tartani magát és többet tudjon termelni és néhány emberrel többet tudjon alkalmazni. Ha valamelyik párt megtudja azt oldani hogy legyenek munkahelyek, legyen több pénze az embereknek és az emberek is több mindent meg engedhessenek maguknak akkor előbb utóbb, persze nem 2 nap alatt hanem 3-4 éven belül szépen lassan megnövekedhet az igény jó néhány dologra amikből előbb utóbb több kell és lesz több munkahely és minél kevesebb munkanélküli.
Szóval itt ha lesz egy új párt akkor kb így kellene elkezdenie gondolkodni hogy ha tényleg hatalomra akarnak kerülni és ne csak 4 évig hanem tartósabb időre.
Sokan szidták a régi rendszert főleg az idősebbek most meg akárhány embert megkérdezek a munkahelyemen majdnem mindegyik azt mondja hogy de jó lenne ha visszatérne minden az akkori időkbe. Na akkor kötelező volt dolgozni, meg volt is munka, és pénz is volt.
Hogy most az mszp és a fidesz kivételével melyik párttal járnánk jobban az még kérdéses, mert Bajnai is mond sok mindent, és elég jókat mond, sőt ő legalább ért is a pénzügyekhez, de kitudja milyen szándékai vannak amiről mi nem tudunk. A jobbik is jó de gyerek cipőben járnak sajnos és sok olyan elképzelésük van sajnos ami egy agyrém, bár az jó hogy szeretik a hagyományokat, meg ők tennének a magyarokért és végre lefékeznék a cigányokat, de ez maximum csak a közbiztonságot javítaná, de az életszínvonalat nem biztos. A demokratikus koalíció amit Gyurcsány csinál az egy vicc, arról nem si beszélek. Amit az LMP az is komolytalan.
Most itt az a baj hogy sok párt mást ígér de igazából mindegyikre szükség lenne valamilyen szinten, szóval a legjobb az lenne ha végre felfognák azt hogy ide gyökeres változás kell és félreteszik az ellenségeskedést és megelégednének a fizetésükkel amit kapnak és végre összefognának mindannyian hogy végre húzzák ki a gödörből legalább félig ezt az országot, mert összefogással, együtt gondolkodással simán meglehetne oldani és már akkor mindenki jobban járna ha már félig kint lennénk a mocsokból. De sajnos erre 0 az esély.
Hogy most melyik pártra kéne szavazni ezt így kár megmondani mert én is 3 párton vacilálok nagyon de dönteni nem tudok hogy melyik lenne az ami tényleg jót is csinálna.
Szóval még egyenlőre ne döntsük el határozottan hogy kire szavazzunk, hanem várjunk még úgy 3 hónapot hogy ki mit fog mondani és mi az ami tényleg jó lesz. De a jelenlegi kormány egy nagy nulla, elég rosszul jártunk 2010 óta én szerintem mert alig haladtunk előre valamennyit de mindenki hozza meg azt a döntést amit tényleg ész szerűnek lát, és legalább szavazzon mert azzal dönthet arról hogy melyik párt legyen hatalmon és ne sírjon utólag hogy akkor miért pont ez mert ha nem szavaz akkor persze hogy annak veszik hogy ő elfogadja bármelyik is lesz az.
Ez egyrészt ideológiai kérdés, másrészt anyagi.
Ahogy az első is írta a Fidesz-KDNP és a Jobbik képviseli a jobboldali, nemzeti, nacionalista, keresztény szemléletű irányvonalat. A Jobbik radikálisabb, keményebben kezelné a cigánykérdést. Néha antiszemiták is, de szerintem ez csak szélsőjobboldali szavazóknak szól, nincsenek mögötte valós politikai célok. A Fidesz viszont elkötelezetten kiáll a zsidók és a cigányok mellett.
Az MSZP, Együtt2014, DK, LMP liberálisabb, nagyobb hangsúlyt fektetnek az egyén szabadságára, kisebbet a társadalomra.
A gazdaságpolitikában érdekes módon a hazai jobboldal az erősebb állami szerepvállalás híve a stratégiai ágazatokban, jobban adóztatná a multikat, míg nálunk a baloldal inkább a szabad piac, liberalizálás, kisebb állami szerepvállalás híve.
Abban már megegyezik a nemzetközi tendenciákkal a hazai politika, hogy a baloldal bázisa inkább a legszegényebbek, a liberálisoké a nagyvárosi értelmiség, míg a Fidesz-KDNP inkább a középosztályt és a gazdagokat támogatná. A Jobbik ebből a szempontból szocialista párt.
Ezek alapján szoktak az emberek a nekik tetsző ideológia, személyes szimpátia és az érdekeik alapján pártot választani. Ezt neked kell eldöntened.
Vessünk számot hát, édes Istenem. Előrebocsátom, nem fog tetszeni, ami most következik, főleg annak, aki már eldöntötte... Nekem se tetszene, ha mást akarnék olvasni. De írni nem írhatok mást, mint amit gondolok. Illetve írhatok, de mivel a dolog kétirányú (valójában egyirányú, de minek untassalak titeket olyanokkal, amikhez az egész világképet újból át kellene gondolni - erre lesz még idő, bőven), tehát egyszerre szól nekem és az olvasótábornak, mégsem írhatok. Magamnak semmi értelme hazudni.
Van Robert Ludlumnak egy könyve, A Chancellor kézirat. Az FBI alapítója és első igazgatója, J. Edgar Hoover - fiktív - meggyilkolása körül játszódik. Alapja, hogy az igazgatót azért kell megölni, mert kompromittáló adatokat gyűjt az amerikai politikai elitről. Ám a amikor - halála napján - az összeesküvők a magánirattárat meg akarják szerezni, azt tapasztalják, hogy annak fele eltűnt. Tudta nélkül megbíznak egy összeesküvés-elmélet-fanatikus írót, hogy - fülébe ültetve a gyilkosság elképzelését - írjon könyvet a sztoriról. Ez majd kiugrasztja a nyulat a bokorból, gondolják, hiszen a tolvajnak biztosan szöget üt a fejébe, honnan tudhatja az író, hogy mi történt valójában, és ha tudja, rá nézve is veszélyes lehet, tehát megpróbálja eltenni láb alól. Ekkor pedig az összeesküvők elkaphatják.
Az író munkához lát. Más adattal, mint a gyilkosság fikciója, nem rendelkezik, mégis ott, íróasztala mellett ülve, pontról pontra összerakja a valóságos sztorit, kezdve az igazgató meggyilkolására szövetkezett társaságtól, egészen a valóban megtörténtekig.
Nade hogyan? Úgy, hogy nem a részleteket kell ismerni, hanem a dolgok alapjait. Azokat az alapokat, amelyekre az egész struktúra felépül. Ha ezeket valaki ismeri - felismeri -, akkor képes "ráhibázni" szinte bármire, ami ezeken az alapokon nyugszik. Tehát akkor, drága, kedves Olvasók. Adva van egy, egészen a közelmúltig patriarchális módszerekkel kormányzott ország, Magyarország. Az urambátyám-világ 1945-ben szűnt meg, röpke négy (három) évre. Onnantól folyamatosan lehetett élvezni egészen 1989-ig, majd 1998-2002-ig, és 2010-től ki tudja meddig még. És - most jön, ami nem fog tetszeni - önmagában véve EZ NEM IS LENNE BAJ. A Führerprincip kitalálója nem a Führer volt, hanem az anyatermészet. Nem csak az ember működik vezérelven, hanem a méh, hangya, termesz, farkas, kutya, oroszlán, hiéna, elefánt, kafferbivaly, juh, delfin, és megannyi más állat is. "Legyél falkavezér" hirdeti egy külföldi televíziós műsor. Ha egy falkában - hordában - nincs vezér, szét fog hullani. Az emberi társadalom éppúgy, mint egy hiénafalka. A kettő között az egyetlen különbség, hogy ennek a szónak - társadalom - az értelme már túlmutat a hordán. Az emberi táradalom nem horda, hanem hordák szövetsége. Hordák ERŐSZAKKAL fenntartott szövetsége: az állam elsősorban ERŐSZAKSZERVEZET. Ezért nem is annyira szövetség ez, mint KÉNYSZER. Sokan vagyunk. Az állam egy STRUKTÚRA. Belső forma. Egymást kölcsönösen meghatározó alkotóelemek RENDSZERT alkotó, összefüggő egysége, hogy Bakos Ferencet idézzem. Az egész rendszer abból az egyszerű tényből következik, hogy sokan vagyunk. Ameddig nem voltunk sokan - a Föld lélekszáma Krisztus koráig nem haladta meg a kétszázmilliót, onnantól csigalassúsággal emelkedni kezdett a nagy ipari robbanásig, amely "ipari forradalom" néven került be a történelembe, elérve az ötszázmilliót, majd ez a folyamat minden nyomorúság, terror, háború, holokauszt ellenére iszonyú sebességre kapcsolt. Ma, mint köztudott, már a nyolcmilliárd felé tartunk. De már a párszázmillió, sőt, a pár millió is több, mint amit az ember egyedül át képes látni. Már a százezer is több. Sőt, már a tízezer is épp a határon van. Ezért aztán az átlátható hordát felváltotta az elszemélytelenedett (statisztikus) állam. De hogy ez a valójában kizárólag absztrakcióként létező struktúra mégis valamiképpen kezelhető legyen az egyes ember - állampolgár - számára, kellett valaki, aki EGYSZEMÉLYBEN megtestesíti a megtestesíthetetlent. Innentől az állampolgár elfelejtheti a tömeget, elfelejtheti, hogy olyan emberekkel alkot - elméletben - egyetlen közösséget, akiket sem nem ismer, sem nem szeret, sőt, nem is ismerhet, ezáltal nem is szerethet meg soha, és akikkel kizárólag áttételesen képes együttműködni. Innentől megkapja a természetesség és megfoghatóság - kvázi a "valóság" - illúzióját. Nevezzék bár királynak, császárnak, Vezérnek. Vagy "vezénylő tábornok"-nak.
De mi a baj a köztársasági elnökkel, miniszterelnökkel, főtitkárral? Nincs ezekkel sem semmi baj, ha - és ez a "ha" a lényeg - nem a tisztségükön, hanem a SZEMÉLYÜKÖN van a hangsúly. Nem az "elöl ülnök"-ön (ami, mint egy FŐHATALOM megszemélyesítőjének titulusa, már önmagában véve is LEFOKOZÓ), hanem valami - bármi - olyasmin, ami KIEMELI őket a "nép" köréből. Lenin, azaz Vlagyimir Iljics ULJANOV egy teljesen jelentéktelen orosz földbirtokosról kapta - találomra - mozgalmi nevét, ami aztán rajtaragadt. De miután Lenin elvtárssá vált, az összes, még életben levő - eredeti - Lenint kiirtották. Sztálin azért lett Sztálin, és nem "Sztálinov", azaz "Acélos", hogy az ő neve is Lenin neve végződésére rímeljen. De aztán megkapta a Vozsgy, Vezér, Hozjájin, Gazda titulusokat is. A kormányzó (értelemszerűen "helytartó",királyHELYETTES) Horthy Főméltóságú Úr volt, Szálasi Nemzetvezető, Rákosi, Kádár egyszerűen "apánk". És pontosan ez a "vezér" MÁSIK értelme. A TEKINTÉLY mellett a SZEMÉLYESSÉG. A megfoghatóság. Hogy nem egy bürokratikus hatalom bürokrata képviselője, hanem egy valóságos - bizonyos szempontból emberfeletti, de mégis valahogy - ember. Akihez, ha máshoz már nem, mindig oda lehet fordulni. Aki, ha tudomást szerez bajainkról, MINDIG segít. Ha nem segít, akkor ez soha nem miatta van, hanem az apparátusa miatt. Nem jut el hozzá. "Ha ő ezt tudná!" Hányszor hangzott el ez a mondat a Hitlerájtól Kádár országlásáig a világ mennyi szegletében, hogy csak a legújabb kori történelemről beszéljünk! Ez az ördögi az egészben: hogy adva van egy VALÓSÁGOS, hús-vér ember, aki mégsem valóságos. És épp NEM VALÓSÁGOS mivoltában töltheti csak be azt a szerepet, amiért ott van, ahol van. "Nem, én nem vagyok Sztálin elvtárs" - mondta Sztálin egy bizalmasának. Sztálin elvtárs egy merőben más minőség, mint Joszif Dzsugasvili. Mondjuk hát ki: adva van egy ILLÚZIÓ. Apánk. De hisz ott VAN, látom, kiált fel az elgyötört utazó a délibábos Hortobágyon. Egy VALÓSÁGOS illúzió, polgártársak, csak épp ez az, amit nem SZABAD hangsúlyozni. Miért?
Mert akkor SEMMI sem marad. Ez a "semmi" NEKÜNK nem tragédia. Nekünk, akik tudjuk, hogy magunkon kívül mindenütt semmi van. VAGYIS SEMMI nincs. Hisz a "semmi" és a "valami" ontológialag UGYANAZ.
De a nagy többségnek bizony tragédia.
Ezért fog a Fidesz nyerni 2014-ben is. És nyerni fog mindaddig, ameddig...okos gondolatokkal nem csak Orbán barátai, Orbán ellenfelei is kevésre jutnak. És a nyomor is kevés önmagában.
Olyan nép még nem volt, ami fogta volna a pörölyt és kiegyenesített kaszát, majd önakaratából nekitámadt volna saját urainak. Mindig kellett egy Münzer Tamás, Geier Flórián, Robespierre, Lenin.
És akkor most nézzétek meg Mesterházyt, aki nagyjából egy nyakkendős mészárosra emlékeztet, Bajnait, akinek elképesztően rosszul áll a néptribunusság, mert nem is az, vagy Gyurcsányt, aki kiváló mozgalmi ember lenne Kádár ALATT.
A "vezér" ugyanakkor - mint korunkban szinte minden - pótlék. A szakrális uralkodó pótléka. De szakrális uralkodó csak szakrális RENDSZERBEN van. Amitől elképesztően messze vagyunk már (vagy remélhetőleg még). Addig egyet tehetünk: megpróbálhatjuk olyan személlyel betölteni a legfelsőbb posztot, aki erre alkalmasabb, mint azok a pártkorifeusok (beleértve a vezérnek tudatosan felépített Orbánt is), akikből e kiválasztási szisztéma szerint válogatni lehet.
De ez már egy másik mese...
Dehogy az eredeti kérdésre is válaszoljak:
A megváltót a maga korában csak nagyon kevesen követték, de a gondolatai a mai napig élnek..
aki akarja, elolvashatja, ha még nem tette: hmp-hikszosz.hu - Búcsú a pártoktól.
Még az "igazi" illúzió is illuzórius távolságban lebeg e pillanatban. Ide jutottunk.
moma
ők jobb oldali párt értelmes (szerintem :))) programmal
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!