Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerinted mi az oka a diktatúr...

Szerinted mi az oka a diktatúrák kialakulásának?

Figyelt kérdés
2013. okt. 7. 18:25
1 2
 11/13 Senki Márk ***** válasza:

A diktatúra rendszere kialakulásának a pontos oka a társadalmi rend megtartása akár katonai erővel is.

Ez történik a mostani demokráciákban is.

Érdekesebb kérdés, hogy az uralkodás vágya természetes, vagy specifikus jelenség.

Javaslom a család és a kisközösségek alapos vizsgálatát, ugyanis már ott is megjelenik igen sok esetben az a "legerősebb" egyén, aki a többit uralja, "birtokolja".

(Nem arról beszélek, hogy hogyan működhetne a rendszer, hanem hogy hogyan működik ténylegesen, azaz: akinek nem inge...)

Ha egy egyénben elég erős ez az uralkodási vágy, eléggé pszichopatoid ahhoz, hogy ne legyenek erkölcsi fenntartásai, valamint meg van a lehetősége a hatalom megszerzésére, máris kész a diktatúra... Kb. ennyi.

Még egy lényegesebb kérdésem lenne a diktatúra kialakulásánál:

Miért nevezik az összes diktatúrát másnak, mint ami... Köztársaság például.

A diktatúra definíció szerint olyan főhatalom, amelynek forrása nem a népakarat. Ismérvei, hogy a megelőző törvényeket figyelmen kívül hagyja (pl. új alkotmány), korlátlan a hatalom (pl. kétharmados többség), és a hatalom megtartása erőszakszervezet(ek)re épül (hadsereg, egyéb rendfenntartó erők, mint nemzetbiztonság).

Nem feltételek:

Egy konkrét diktátor: egy érdekcsoport is uralkodhat a diktatúrában.

Totális diktatúra, ami az élet minden területén kontrollál: a diktatúra lehet ú.n. puha is, ami csak bizonyos területeken korlátoz, például szabadon adhatsz-vehetsz legális dolgokat, de nem lakhatsz az utcán, vagy nem dohányozhatsz köztéren.

Kérdésem:

Ki tud olyan mai államot mondani, ahol NEM diktatúra van?

(Ha kérdésed lenne, írj priviben, nem olvasom el a kérdéseket újra, csak hosszú idő múlva.)

2013. okt. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
amikor egy part tartja kezeben a hatlmat az elobb- utobb diktaturahoz vezet
2013. okt. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Eleve a pártoskodás egy nagy szélhámosság nem tatom megfelelőnek egy ország vezetésére, mert egy kutya ugat a többi csahol mögötte hogy a másik kutya falkát legyőzhesse.


szerintem csak szakirányú vezetőkre lenne szükség és államhatalomra ami a nép érdekeit tartaná a szeme előtt és szigorúan meghúzni azt a vagyoni határt, amennyi felett senkinek nem lehetne több. ez meggátolhatná a korrupciót, a vagyonosodással elért előnyöket, és több jutna a tömeg embereknek.Meghatározni mennyit embert foglalkoztathat valaki. az a feletti dolgozó létszámot csak az állami-tulajdonú üzemek tarthatnának. Csak állami bankok,kórházak és iskolák létezhetnének. S állami kézben lehetne csak minden nagyobb kereskedelmi vég és áruház.


Akkor mindenkinek lehetne ismét állása, és nem lenne szűkölködő ember ebben az országban.


De a pártoskodás az hatalommal való megszerzést jelent a vagyonosodás megengedése növelné a hatalmat és az erőszakot, hogy azt mindenáron megtarthassa

2013. nov. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!