Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerinted mi az oka a diktatúr...

Szerinted mi az oka a diktatúrák kialakulásának?

Figyelt kérdés
2013. okt. 7. 18:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
A kormány ragaszkodik a hatalomhoz és nincs olyan erő, ami eltávolítsa.
2013. okt. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Nem a kormány az oka, hanem a nép, amelyik eltűri, sőt, kívánja!


Úgy kell neki! (nekünk)

2013. okt. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ami a demokráciák kialakulásának. Történelmi helyzet, és éppen akkor alkalmas ember. Itt például a történelmi helyzet 1989-ben volt, akkor sok szerencselovag jutott lehetőséghez. És sokan megállapították, hogy most lehet és érdemes lépni. Például Orbán és kis csapata. Akkor még a liberalizmus színeiben. Mert hogy az jutott nekik. 1994-ben hazavágta magát az MDF a nagy acsarkodásával. Ezzel kiürült a jobboldal. Orbán jó szimattal lecsapott rá, hiszen az SZDSZ akkor komoly ellenfél volt, ráadásul nyerésben volt. Azóta vigyáz, nehogy konkurencia keletkezzen. Az éledező MDF-et több fordulóban kinyírta, a KDNP-t bedarálta, és mindenki mást próbál lejáratni. Most a Jobbikkal még nem döntötte el, mi legyen. Így se jó, meg úgy se jó. De ezzel megteremtette a diktatúra alapfeltételeit. Még egy kemény falat van. Az Európai Unió. Ezért kell a szabadságharc, mert különben púp a hátán.

Az arab államok meglévő diktatúráinak 1945 után volt történelmi helyzete, Egyiptomnak 1971-ben, Szíria még nem dőlt el. Afrikában pedig a gyarmatok felszámolása után a kialakulatlan társadalmakban minden törzsfőnök potenciális diktátor, az a kérdés, melyik tudja előbb kinyírni a másikat.

Fejlett társadalmakban, ahol akár a korai munkásmozgalmak, akár a jólét által lehetővé vált vállalkozások okán az emberi öntudat nagyobb, nincs lehetőség diktatúra kialakulására, mert egy bizonyos pont után elsöprik.

2013. okt. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mivel senki nem a kérdésre válaszolt ezért majd én:

mikór sz#rban, válságban van az ország akkor alakul ki a diktatúra mivel a többi párt nem húzni az országot a sz#rból ezért a nép bízik az új rendszerben, hogy majd talán õk.

2013. okt. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
A demokrácia nem tudja megoldani a felmerülő problémákat a döntésképtelen lomhasága miatt. Ennek eredménye a nyomor, az emberek pedig nem szeretnek nyomorogni. Voilá, kész a diktatúra iránti vágy.
2013. okt. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Szerintem a diktatúra kialakulása a válságoknak tudható be. Ugyan is a demokrácia nagyon lassú. Történelmileg a diktatúra a Rómaiaknál alakult ki. Itt egy cikk a WIKI-ről: [link] Tehát egyáltalán nem mai fogalom. Sőt talán a gyökerei még régebbre nyúlnak. Láttam egy egyszer egy dok. filmet. Valami őserdei törzsről volt szó. Nagyon jól elvoltak,nemvolt igazán vezetőjük a hétköznapokban. De amikor valami nagyon fontosat kellett végrehajtaniuk, vagy veszély volt. (pl jött minden évben egy halvonulás, illetve minden évben volt egy áradás) akkor választottak maguk közül egy vezetőt, akinek kis időre teljhatalma volt. Az a baj, hogy a mai diktátorok hajlamosak úgy maradni. Ragaszkodni a hatalmukhoz.
2013. okt. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A diktatúrák kialakulásának első oka maga a nép amely ennek lehetőséget teremt. Aztán a politika prostitúcióra való hajlama.S végül a megválasztott, vagy vezetésre ácsingózok hataloméhsége okozta aljasság, amikor bármilyen aljas eszközt képesek felhasználni, hogy a hatalmukat, pozíciójukat megtarthassák.


Speciel én a gyakorlatban megvalósult demokráciában, nem hiszek, mert távol áll a valódi demokrácia ideológiájától.


az amit megvalósítottak hazánkban amire azt mondják demokrácia, az egy hazugság, nem több ez a demokrácia, mint a politikai ügyeskedők és a kevés 2700 körüli milliárdosok érvényesülése és hatalma. Minden más egy nagy hazugság politikai frázisok tömkelege, amit munka és tisztességes megélhetést biztosító bér helyet adnak a tömegembereknek!


Ha kitörne egy forradalom, akkor a politikai elit és a tőkések karöltve, megteremtené a diktatúrát hogy a hatalmát megtarthassa eszközül használva erre a honvédelmi és karhatalmi erőket. Mert az erőszakkal elért elnyomás szüli mindenkor a diktatúrát.

2013. okt. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 fospuska ***** válasza:
Történetesen leszarom az államformát,ha a vezetőség a társadalom valós fejlődésére használja a megszerzett hatalmat. de ez ebben az országban eddig sem a "demokratáknak" sem a "diktátornak" nem sikerült.
2013. okt. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Sz Misi ***** válasza:
A diktatúrához először is kell egy kellően arrogáns diktátor. Többféle ok vezérelheti. Legtöbbször a hatalomvágy, de előfordul, hogy társadalmi problémákat csak ílyen eszközzel látja megoldhatónak (ld. Sulla, aki rövid uralkodás után maga távozott). Persze tudjuk, hogy legtöbbször több kárt okoz, mint amennyit megold, mert ritka a jó vezető. Továbbá kell a diktatúrához egy olyan nép, mely nem mer fellázadni, mert úgy érzi, vesztenivalója van. És ez a kulcsa az egésznek. Nem azért tűri, mert szereti, ha szivatják.
2013. okt. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szent-Királyi István válasza:

Egy mondattal: a személyes hatalomvágy.

Bővebben: azon emberi alaptulajdonság, hogy másokat befolyásunk alá hajtsunk, hatalmunk legyen felettük.. Erre kell egy alkalmas és hajlandó személy, és valami történelmi helyzet, ami ennek érvényesülését lehetővé teszi.. A fentiekkel szemben voltak korok, amikor törvényesen lehetett valaki diktátor adott szükséghelyzetben (ókori Róma pl) DE ott csak adott ideig, az adott helyzet/szükség megszünéséig (pl dictator ab aratro), akit választottak!!

2013. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!