Kijózanító jobbegyenes, vagy aljas hátbatámadás ez horvát barátainktól?
Az alaphelyzet a következő. Van egy magyar nagyvállalat, ami nemcsak hogy hazánkban életképes a hazai terepen, a nemzetközi elsősorban osztrák és holland konkurencia ellenében, hanem még akár külföldön is képes terjeszkedni, többek között horvát vértestvéreink, de legalábbis barátainknál is szerzünk profitot az INA 1998-as részleges privatizációja óta.
Majd 2009-ben megmentettük őket a világválság közepette és a jelenlegi értékének másfélszeresét pumpáltuk beléjük, most ezt úgy hálálják meg hogy csalással korrupcióval és az olajárak felverésével vádolnak meg minket és a jelenlegi a befektetők által is kedvelt vezérigazgatót rács alá akarják juttatni és feltehetőleg a horvát kormány érdekeit jobban figyelembe vevő vezetőt választanának a többségi tulajdonos, vagyis a magyar nagyvállalat ellenében.
Eddig nincs gond hiszen az elmúlt három évben valami más zajlott nálunk is csak mi nem a horvátokat, hanem osztrákokat németeket és más burzsoá nemzetek vérszívó nagytőkéseinek tettünk alaposan keresztbe szuverenitásunk ürügyén. Ez eddig rendben is volna, illetve mégse, de mi már megszoktuk, de a kormány, aki amúgy 25%-os résztulajdonos a cégben, azt kezdte el emlegetni, ami ellen három éven keresztül, hol hadakozott, hol csak alapvető reformokat vezetett volna be, az uniós versenyjog tiszteletben tartását. Vagyis hogy egy piaci szereplőt, még ha sátáni manifesztációja multinacionális nagyvállalkozás is vagyon, ne szabadjon nyomást gyakorolnia rá az államnak, különösen nem gazdaságon kívüli eszközökkel. Egy koncepciós per ígérete már pedig vaskosan belelóg ebbe a kategóriába. Ami három év unortodoxiája után elég furcsán hangzik, hogy az ilyen (Európa jobbik része számára) szokatlan lépéseket, pont mi panaszoljuk fel az EU-nál. Persze nem szép dolog a káröröm, magát a céggel szemben történő nyomásgyakorlást ellenzem, de akkor is élvezetes a kormányt látni,ahogy a saját ideológiája ellen kell megvívnia, úgy hogy az ő eszköztárában az által ezerszer elátkozott liberális zagyvaságok vannak. A kérdés mi csinál az Unió ezzel az üggyel?
A magyar példából okulva már inkább nem is szól bele csak vigyorog egy csöppet, mert csak a saját renoméját rontaná? Nekik is ingatja a fejét ír egy hosszú körmondatokkal megtűzdelt már már esdeklő levelet az EB néhány üvöltő zölddel megspékelve, hogy viselkedjünk már európai államhoz méltóan.
Kioszt néhány sallert és kokit Horvátországnak? Esetleg nekünk is nehogy már a horvátok, mint új tagok úgy érezzék, hogy kettős mércét alkalmaznak velük szemben és hogy csak tőlük várják el az uniós jogszabályok betartását?
Kíváncsi vagyok, ki hogyan vélekedik erről.
En hatbatamadasnak neveznem.
Lehet, hogy nem volt tiszta az ugylet, sot biztos. De ez nem igy mukodik. Mindenki kap penzt ekkora ugyletekben, es ezutan nem rohangal mindenki az Interpolhoz, hogy letartoztassak egymast. Mo-n is volt Grippen ugy, Nemeto-ban Siemens, stb. Nehogy mar a magyar rendorseg kiadjon kozozest a Grippen, Audi, Mercedes, Bosch stb vezerigazgatoi ellen, az Interpol osszekapdossa oket, a magyarok meg leultetik oket Vacon. Lehet mondani, hogy bekell tartani a torvenyeket, stb, de ez naiv gondolat a mai vilagban, foleg ebben az iparagban, foleg, ha politikai erdek, vonal is huzodik benne, es milliardos befektetesekrol van szo.
Hernádi Zsolt nem tehet semmiről, az egész ügy nem róla, hanem a külföldi tőkésekről és multikról szól, akik nem nézik jó szemmel, hogy egy olyan sikeres olajipari vállalat, mint a MOL terjeszkedni mer és mellette jól profitál.
Az ország elleni külföldi támadás megkezdődött, kérdés, hogy a MOL után mit akarnak tönkretenni. Nem szabad hagynunk magunkat ezekben a nehéz időkben sem! Nem leszünk gyarmat, mint az MSZP idején!
Bántja a csőrüket a MOL jelenléte az országukban.Bezzeg mikor a pénzt lófelcolta a MOL bele és megmentette a totális csődtől az INA-t az nem volt baj.
A mód pedig ahogy most ki akarják ebrudalni az az alpári aljasság. Mert ezt meg lehetne beszélni normálisan kulturáltan is.Mindennek van egy ára és meg lehet egyezni.Ezzel a mocsokszóró kampánnyal pedig elérték ,hogy az eredetinél már jóval kisebb az ára.
De velünk lehet tárgyalni ennek ellenére is ,csak állítsák le a magyarellenes, MOL ellenes kampányukat.
Az meg már hogy van ,hogy az egyik szájukkal az az érdekük ,hogy jóba legyenek velünk ,álljunk mellettük a politikában ,közbe perkáljuk ki az idegenforgalmuk felét és alig győzik a barátságunkat keresni, aztán meg ilyen MÓDON jönnek ránk?
De már tapasztalhattunk tőlük ilyet néhány éve amikor "örök áron" teljesen legálisan adták el nekünk (is)a telkeket, szigeteket bármit.Kiadták az építkezési engedélyeket a helyi hatóságok.Ám a fővárosi hatóságok ledózeroltattak mindent azzal ,hogy ezek engedély nélküli építkezések.
Egyébként is olyan törvényeik vannak ,hogy az ember esze megáll.De még ha betartatnák azokat mindenkivel.A korrupció, a kettős mérce ,a lenyúlás , a sutyerákság világbajnokai.
Persze nem mind ilyenek ,mert normálisak többnyire ,de sajnos, nagyon sok van még köztük az ilyen gátlástalan ,szégyentelen etikát és jóérzést nélkülöző tipikus balkáni
a törzsfejlődésben visszamaradott emberállatok.
Ergo:Teljesen érhető , elfogadott ha egy ország védi a saját gazdasági érdekeit.Vannak annak különféle módjai.De az ilyen ,koholt vádas, Interpol-os eszközök nem voltak hagyományosak.Eddig.
Miért nem?Talán mert csak erre futja nekik most a pénzükből és a moralitásukból.
Mert nem ez az első és nem is az utolsó támadás a MOL ellen.
Nekem lehet ,hogy tévedek ,de nagyon olyan szagú ez is mint a Tagore jelentés, vagy a 3 évvel ezelőtti forint elleni manipulációk.
Teljesen nyilvánvaló, hogy mely honfitársaink segédkeztek az ilyen szagú dolgokban.
Azt felejtik el itt a kedves válaszolók, hogy Horvátországban a bíróság az akkori miniszterelnököt már elítélte, bizonyította a bűncselekményt. Ebből következik, hogy Hernádi is valószínűleg felelős. Ha megszegte a törvényt, retorziókat kell alkalmazni.
Mi van veletek, emberek? Máskor ha megússzák a büntetést a hasonló ügyletek miatt, akkor azért hőbörögtök. Hernádi ennyire jófej, népszerető, hazafias honfi lenne? Végülis, a válság még el se kezdődött, de ő rögtön elküldött vagy 300 embert a MOL-tól, annyira barátja a mi népünknek:)
Felfújják az ügyet. A beidézett nem ment el a tárgyalásra, kőrözik, ez így szokás.
A magyar állam meg "rejtegeti", mert nem adja ki.
Sebaj..így legalább nem fog külföldre utazni mert azon nyomban előállítják.
Nem utolsó sorban az INA felvásárlásával a MOL erős szerephez jutott az adriai és balkáni térségben. Tehát az INA nélkül ott nem tudna piacot fenntartani.
Most szépen verik magukat hogy eladjuk, de úgysem fogják..mert akkor piacot veszít.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!