Ha valaki nem megy el szavazni, az olyan mintha a jelenlegi pártra szavazna?
"#11. Te sem remekelsz a tudományokban. Ha a valaki nem megy el szavazni az olyan mint ha saját maga ellen szavazna."
Ha valaki nem megy el szavazni annak nyilván mindegy. Ha mindegy nem tud saját maga ellen szavazni, sőt saját maga mellett sem tudna.
Ha meg azért nem megy el mert lusta, akkor nyilván egy szavazattal kevesebbet kap a kiszemelt párt, de szerintem nem erre az eshetőségre gondolt a kérdező.
Aki nem megy el szavazni, az attól a párttól vesz el egy szavazatot, amelyik a legszimpatikusabb, vagy inkább legkevésbé unszimpatikusabb számára, ez értelemszerű. Ha valaki viszont meggyőződésből nem megy szavazni, azzal nem változtat a szavazás eredményén, ez csak abban az esetben lenne így, ha a nemszavazókat is beleszámítanák a szavazás eredményébe, az arányokon ugyan ez sem változtatna, csupán a pártok közti különbség csökkenne, de ez sehol nincs így, nem maradnak üresen parlamenti székek, csak mert annyian nem szavaztak. Tehát aki nem szavaz, az a választás szempontjából olyan, mint ha nem is létezne.
Ha valaki nem megy el szavazni, mert nem ért a politikához, nem ismeri a pártokat annyira, hogy döntésre tudjon jutni köztük, az vagy ismerkedjen meg velük, olvassa el a programjaikat. Ha nem, akkor az inkább maradjon otthon, ne a párt színe alapján döntsön, vagy hogy kinek szimpatikusabb az arca. Szóval kérnék mindenki, hogy ne buzdítson inkompetens embereket szavazásra.
"Ha a kérdező elmenne szavazni, annak a valószínűségét, hogy melyik pártra szavazott volna, a választások eredménye alapján meg lehet becsülni. A választások várható értékét (eredményét) ez nem befolyásolja. Látom gyengék vagytok matekból."
Várható eredmény alapján még soha senki nem került kormányra ;) Az teljesen mindegy, meg tudod-e becsülni, a lényeg, hogy szavazott vagy sem.
Kedves 8-as: a magyar választási rendszer nem teszi lehetővé, hogy kormány nélkül maradjon az ország. Jövőre (2014) pedig 1 fordulós lesz a választási rendszer. Tehát, 106 egyéni választókerület lesz. Ha összesen, mindegyik választókerületbe csak 1 ember megy el. akkor az lesz a képviselő akire az az egy szavazott.
A kérdésre válaszolva: Jogom és kötelességem, hogy szavazzak. (Különben milyen jogon jártathatnám a számat 4 évig, ha az általam nem kedvelt párt nyert. Nem szidhatnám.) Brrrrr. Belegondolni is szörnyű!!!:D:D:D
Szavazati jogról hallottam már, de szavazati kötelezettségről... :D
Hogy a győztespártot, vagy az ellenzéket juttatnák-e előnybe azok, akik nem mennek el szavazni, pusztán maszlag, a kampány része, amivel a szavazók felelősségérzetére próbálnak hatni és nihilista semmirekellőknek beállítani a pártatlanokat, így csalogatva el az embereket az urnákhoz. Nem szabad minden hülyeséget elhinni, inkább gondolkozzunk logikusan.
Egy ember nem oszt, nem szoroz, ha viszont minden otthonmaradót köteleztek volna a szavazásra, az valószínűleg megváltoztatta volna az eredményt, de nem lehet tudni, hogy milyen irányba, erről nincs statisztika.
A demokrácia csak akkor tud érvényesülni, ha a szavazók ész szerű érvek alapján jutnak döntésre, és nem arra voksolunk, akire a szomszédunk is, mondván ő ért a politikához és tudja mi a jó.
Egyik ismerősöm remekül érvelt arról, hogy miért szavazna az általa választott pártra, de mikor megkérdeztem, hogy másokra miért nem, nem tudott mit mondani, azt se tudta, hogy mit takar a többi párt neve. Szerintetek lehet így helyesen dönteni? Nem véletlen hát, hogy nem teszik kötelezővé a szavazást. Szavazni még egy csimpánz is tudna, de helyesen dönteni, csak egy felelősen gondolkodó, jól informált ember képes, aki nem ilyen, az inkább maradjon otthon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!