Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik a leghosszabban fenntar...

Melyik a leghosszabban fenntartható államforma?

Figyelt kérdés
Megköszönném ha meg is indokolnátok. Válaszokat előre is köszönöm.
2013. júl. 6. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
A kommunizmus, mert több százezer évig fennállt.
2013. júl. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Olaszország államformája a csizma.Mert az a leghosszabb eddig.
2013. júl. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak köszönöm a másodikhoz meg nincs mit hozzáfűzni. Értelmetlen válaszra nem voltam kíváncsi és értelmét se látom hogy reagáljak rá.
2013. júl. 6. 12:16
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Ha nekem nemhiszel,nézd meg a térképen.
2013. júl. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Te is tudod hogy mire gondoltam. Ne add a hülyét.
2013. júl. 6. 12:24
 6/9 anonim ***** válasza:

A kérdés kétféleképpen értelmezhető.

Úgy általában. Erre nincs válasz, elvben az, amelyik fenntartható, és működése során nem nő az igazságtalanság, a társadalmi olló nem nyílik. Ez a rendszer bármeddig működhet. És addig fog létezni, ameddig az előbbi két dolog el nem ér egy kritikus szintet. Eközben persze az államforma működési módja változhat, hiszen alkalmazkodnia kell a fejlődéshez.

Az eddig létezők közül. Az ősközösség, mert akkor még nagyon lassú volt a fejlődés. Az államformákra az jellemző, hogy van egy bizonyos működési módjuk, amely csak kismértékben változik, ugyanis a fenntartásában érdekeltek a fő irányítói. Csakhogy eközben a fejlődés nem áll meg, és amikor túlhaladja a meglévő államformát, az összeomlik. A túlhaladás azt jelenti, hogy a fejlődésnek lesznek specialistái, akik az új segítségével lényeges előnyökhöz jutnak, ezért képesekké válnak a saját igényeik szerinti átalakításra.

Azért bomlott fel a római birodalom, mert működési eszközeivel nem bírta befolyásolni a népvándorlást. A középkor földművelési technikája átvette a szerepét. Ez pedig akkor bomlott fel, amikor az ipar előnyösebben tudott működni, ekkor az ipari lobbik számára előnyös szabályok szerint alakult át az államforma. Ezt a kommunisztikus elképzelések váltották - volna, ha nem olyanok dolgozzák ki, akik nem értettek a nagy rendszerekhez. Így ez az elképzelés hamvába holt, de fenntartotta a kapitalizmus mechanizmusait (volt kivel versenyezni). Mára a technikai, elsősorban informatikai fejlődés akkora, hogy a kapitalisztikus eszközökkel nem irányítható. Például interneten szervezhető forradalom, de ennél lényegesebb, hogy aki ért hozzá, mindenkit ellenőrizhet, vagyis tudni fogja, hol milyen változás készül. És aszerint lép. Ezért van ma válság. Az amerikai és más ingatlancsalások csak elindítói, jelzői a problémának. Ha csak annyi lett volna, már rég felszámolták volna. Most várjuk a következő fázist. Az ilyesmi akár száz évig is eltart és nem egyszerre megy végbe mindenhol.

2013. júl. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ és nagyon értékelem hogy így kifejtetted.
2013. júl. 6. 17:44
 8/9 anonim ***** válasza:
A királyság./Anglia,Dánia,Norvégia.......stb.
2013. júl. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Eddig a monarchia mondható a leghosszabb ideig fennálló államformának, azonban az is (ahogyan az egyik előző válaszoló írta) fejlődött a korral, tehát demokratikusan működnek a mai királyságok. Kivételt képez ez alól a Vatikán, mert ott már több mint ezer éve abszolút monarchia az államforma, és mind a mai napig fennáll és működőképes az állam. Egyik hátulütője viszont az, hogy a hatalomra többen is igényt tarthatnak a jognak megfelelően, ami igen előnytelen viszályt szíthat országon belül (lásd örökösödési háborúk).

Azonban a demokrácia is működőképes lehet, mert az USA már kétszáz éve változatlanul ezt használja, valamint ötszáz éven keresztül a Római Birodalom is ebben élt. A királysággal ellentétben itt a hatalom megosztott, az autokratikus berendezkedés lehetősége csekély, bár előfordul krízishelyzetekben. Természetesen figyelembe kell venni az Egyesült Államoknál azt, hogy a megalapítás bizonyos elvek szerint zajlott, ezért nem volt rá igény, hogy államformát váltsanak; egyetlen krízishelyzet a polgárháború volt, viszont más eszmék miatt tört ki, mint pl. a Római Birodalomban. Azonban az USA elnökének páratlan befolyása és hatalma van más demokráciákhoz képest, mégis demokrácia és működőképes ország.

2013. okt. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!