Miért alkalmatlan az összes politikus a feladatára, és miért van olyan érzésem, hogy itt a büdös életben nem fog semmi jóra fordulni?
> Miért alkalmatlan az összes politikus a feladatára
Mert aki alkalmas lenne, az nem jut oda.
> miért van olyan érzésem, hogy itt a büdös életben
> nem fog semmi jóra fordulni?
Én is pont így érzem. A jelenleg parlamentben ülő pártoknak egyetlen célja van: odakerülni a húsosfazékhoz. Ezek a bandák kizárólag a saját érdekeiket képviselik. Gyakorlatilag magyarországon jelenleg nincs olyan párt, amire rá lehetne bízni egy ország vezetését...
> már egy 8 éves kisgyerek is simán átlát a hazugságaikon
Jelentősen túlbecsülöd a szavazópolgárok átlagintelligenciáját.
Rettenetes mennyiségű ember képes kritikátlanul besz*pni gyakorlatilag bármit!
"már egy 8 éves kisgyerek is simán átlát a hazugságaikon,annyira nyilvánvalóan hülyék ahhoz amit csinálnak."
Ez a kormányzati kommunikáció célja: tenni a hülyét mert még mindig jobb (nekik) ha hülyének nézi őket az ország mintha rájönne: ezek se hülyék csak minden energiájukat és intelligenciájukat lefoglalja a sok szabad rablás.
Utóbbi esetén ugyanis kő kövön nem maradna (gondoljunk csak az őszödi beszédre: elég volt EGYETLEN párt EGYETLEN zárt gyűlésének hanganyagát meghallgatniuk az embereknek, kimagyarázhatatlan bizonyítékot kaptak arról hogy egy egész párt hazudozott nekik éveken át, erre a fél ország tüntetett stb. - ha mindegyik pártról előkerülne ilyen bizonyíték minimum forradalom lenne, azt pedig pont a politikusok akarják a legkevésbé)
Ha a lopásra,sikkasztásra,mutyizásra gondolsz,ahhoz valóban jól értenek.
Viszont ami az igazi munkájuk lenne,abban segg hülyék mind.
Kínában csinálják jól,ott az ilyen férgeket életfogytigra,sokszor pedig halálra is ítélik.
Ezek viszont büntetlenül garázdálkodhatnak.
A poltikusokat nem azért választják meg, mert olyan okosak és jó szakemberek.
Akkor a Magyar Tudományos Akadémia ülne a parlamentben.
De ez nem is elvárás, ezért bízzák a politikusok a szakmai munkát a minisztériumokra és megbízottakra. Oda azért akárki nem kerülhet be.
A demokráciákban a választójog és a választhatóság nincs korlátozva szakképzettség, munkatapasztalat, IQ szint, nemesi rang, vagyoni helyzet meg hasonlók alapján, csak a betöltött 18 év az előírás.
És a világban egyre több országban veszik át ezt a politikai rendszert, mert bár nem tökéletes, de ennél sokkal jobbat még sehol sem találtak ki.
Ne hidd, hogy a diktatúrákban kisebb a korrupció!
Kínában is van bőven.
Nagyon egyszerű a válasz. AZ egész egy ellentmondás.
Egy cégnek vannak tulajdonosai, illetve vannak alkalmazottai.
Ez egy ország esetében is így van. Vannak tulajdonosok, ami a nép (az állami szuverenitás miatt ennél kicsit árnyaltabb az helyzet, de a lényeg igaz), és vannak az alkalmazottak, ami a közszféra, tetején a politikusokkal.
A politikusok olyanok, mint egy cég managementje.
Egy cég esetében vannak a tulajdonosi elvárások. Nekik az az érdekük, ha minél többet/jobban dolgoznak az alkalmazottak minél kevesebb fizetésért. Az alkalmazottnak az az érdeke, hogy minél kevesebbet dolgozzon minél több pénzért.
Ez egy ország esetében is így van. A polgárok minél jobb állami szolgáltatásokat várnak el minél kevesebb adóért. A közszféra érdeke, hogy minél kevesebbet szolgáltasson minél több adóért.
A gond ott van, hogy míg egy cégben a tulajdonos dönt arról, hogy mi a jó neki, és hogy jó neki, addig az országban a közszféra (politikus) dönt arról, hogy mi a jó, és hogy jó a választónak. Vagyis egy ország esetén az alkalmazott dönt a tulajdonosról.
Ez a dilemmája a képviseleti demokráciáknak. Sőt, szerintem magának az államiságnak is.
Ettől olyan büdös, mocskos dolog a politika.
Amíg ez a dilemma nem oldódik meg, addig nincs miért jóra fordulnia a dolgoknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!