Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Jobbik hogy lépne fel az...

A Jobbik hogy lépne fel az erkölcsi válság ellen?

Figyelt kérdés
Beszüntetnék az RTL klubot és a TV2-t,ezt tudom.Egyebet is tennének az ügy érdekében?

2013. máj. 21. 22:04
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
56%
A melegfelvonulás betiltása miért lenne erkölcsös tett? Egy demokráciában mindenkinek joga vandemonstrálni, amíg kárt nem okoz. És itt kárt csak az ellentüntetők okoznak, de azt folyamatosan 2006 óta. Pont betiltani lenne erkölcstelen, és kettős mércét mutatna.
2013. máj. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Ozmium42 ***** válasza:
36%

Nem a betiltás lenne erkölcsös, hanem maga a felvonulás valósítja meg az erkölcsi fertőt (közszeméremsértés, vallási csoportok sértése, stb.), amit meg kell szüntetni.


Egyébként baromira nincs joga mindenkinek szabadon demonstrálni, ezt az utóbbi évek eseményei szépen bebizonyították. Gárdista már nem lehetsz, az Élet Menetével egy napon, illetve a zsidó világkongresszus ellen demonstrálni tilos, erdei sétát sem lehet már szervezni, ha Adolf Hitler nevét is belekevered...

2013. máj. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
51%

"Nem a betiltás lenne erkölcsös, hanem maga a felvonulás valósítja meg az erkölcsi fertőt (közszeméremsértés, vallási csoportok sértése, stb.), amit meg kell szüntetni."


Kb 2008-óta nem voltak mégcsak transzik sem a melegfelvonuláson, nemhogy megbotránkoztató emberek. Nézz utána, én is meglepődtem, de tényleg "eltűntek".


"Egyébként baromira nincs joga mindenkinek szabadon demonstrálni, ezt az utóbbi évek eseményei szépen bebizonyították. Gárdista már nem lehetsz, az Élet Menetével egy napon," illetve a zsidó világkongresszus ellen demonstrálni tilos, erdei sétát sem lehet már szervezni, ha Adolf Hitler nevét is belekevered..."


Gárda: megfélelmítő, félkatonai szervezet. Elég egyértelmű, hogy káros. Amúgy is újraszervezték, két betűvel megtoldva.


Az élet menetével egyidőben volt a Nemzeti Érzelmű Motorosok menete "Adj gázt!" névvel, és nagyon erkölcsös női ruhában táncolgató vezetővel. Az "adj gázt" elnevezés nyíltan utalt a holokausztra, kinevette azt, és gyakorlatilag halálos fenyegetés a zsidókra. Ha még csak "vicc" is, ízléstelen. Ez is káros lett volna, helyes, hogy betiltották.


A zsidó világkongresszusra meg nem "Heil Hitler!" felkiáltással meg náci karlendítéssel kell odamenni!

2013. máj. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Ozmium42 ***** válasza:

Nézd, én nem járok se közéjük, se utánuk, de akkor sem voltak betiltva, vagy utólag megbüntetve, amikor sértő megnyilvánulásaik voltak, és az, hogy te mit tapasztaltál, az nem garancia arra, hogy legközelebb sem lesz, meg aztán kinek mi a sértő...


... kinek mi a félelemkeltő, ugyebár. Most az nem járja, hogy a zsidók paranoiája miatt betiltanak mindent, amiről ők a szent holokausztjukra asszociálnak. Illetve lehet, de az nem egyenlő mérce, meg nem demokrácia.


A motoros felvonulás tipikusan ilyen volt, amit tavaly is megrendeztek ugyanezzel a címmel, mindenféle visszhang nélkül, de idén már betiltották, méghozzá olyan jogalapon, ami nem létezik. Tudtommal nem tilos a motoros felvonulásnak olyan nevet adni, amit bizonyos csoportok átvitt értelemben sértőnek találhatnak. Illetve persze tilos, mert most már van rá precedens, csak jogszabály nincs tudtommal, bár ez a demokráciában úgy tűnik, nem akadály.


Ugyan ez a helyzet a Gárdával, a karlendítéssel, meg a Hitler-túrával is, utóbbi kettő egyértelmű állásfoglalás, de én továbbra sem hiszem, hogy tiltott lenne, mégis... valahogy ez nem demokrácia meg jogállam függvénye, hanem ezt nem lehet, és kész, mert csak. Mert valakinek fóbiája van.


Jah, és a szervezőről. Ez ugyebár soha nem derült volna ki róla, ha nem törik fel a gépét. Vagyis nem tartozik a témához egyáltalán, de azért jellemző fogás erre hivatkozni érvelés helyett.


Egyébként bár nem vagyok jogban jártas, de azért azt is megkérdőjelezem, hogy lenne olyan jogi passzus, hogy egy tüntetés "káros". Szerintem ez inkább szubjektív értékítélet a részedről, ami miatt érzelmileg szimpatizálsz a jogilag amúgy védhetetlen rendőri fellépésekkel és tiltásokkal, bírósági döntésekkel.

2013. máj. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
14-es!Te válaszod a legjobb!Nem tudom miért pontoztak le :(
2013. máj. 22. 20:50
 26/31 A kérdező kommentje:
16-os!Ez a jó válasz!A drogot nem legalizálni kell,ahogy írtad a fű még megbocsátható,azt legalizálhatnák esetleg bizonyos mértékben,tehát ne úgy,hogy mindenki hozzájuthasson.A drogosoknak menniük kell!
2013. máj. 22. 20:53
 27/31 A kérdező kommentje:

17-es!A TV2 szerintem sem züllesztő,de nehogy már az igénytelen söpredék RTL-nek kampányolj.Ott aztán kur.va jó műsorok mennek..tényleg.. Ki beszélt az Echo-ról?Azt fiatalok nézik szerinted?Tanulj meg olvasni.Ha ez a két kereskedelmi csatorna nem lenne,attól még lennének jó műsorok,nem ez a kettő az etalon,főleg nem a tetves RTL.


Ja és amiért ilyen úriember voltál az előbb én is az leszek,ha tetszik az RTL,akkor menj be a szerkesztőségbe,és szop.d le szépen a Kolosi fas.zát! :D :D

2013. máj. 22. 21:00
 28/31 anonim ***** válasza:

"kinek mi a félelemkeltő, ugyebár."


Hidd el, bármely faluban, ahol a Gárda vonult, ott minden kisebbségnek megvolt az oka rettegni. De ha például szélsőbalos, vagy anarchista tüntetés lenne "Kövesd Hitlert!" névvel, akkor tudod, kik sértődnének meg? És akárhogy is nézzük joggal, és ezt a rendezvényt is be kellene tiltani. A tavalyi Adj Gázt meg gondolom nem kapott elég nagy reklámot, visszhangot és így nem volt ki felháborodjon, nem volt ki "betiltassa".


A demokrácia sem engedhet meg mindent, az az anarchia meg a káosz, ahol mindent lehet.


A szervezőt meg azért említettem meg, mert szerintem egy erkölcsös ember mindig erkölcsös, vagy erősen próbálkozik. Otthon is, zártkörű szado-mazo bulikban is... Nem csak az utcán, hanem egész életében.


És én sem vagyok járatos jogban, csak a saját logikám szerint gondolkodom. Ne érts most félre, én szocdem vagyok és tudom, miket lehetne az "eszme" miatt rám fogni. De mindegy, hogy jobbról, vagy balról jön egy tüntetés: ha valakit megbotránkoztat, félelemmel tölt el, megsért, etc. azt igenis be kell tiltani abban a formában.

A Pride-al is ez volt a baj, de érdekes módon 2006-ig senkit sem érdekelt, csak a Jobbik születésével jelentek meg az ellentüntetők is. A Pride szervezői 2007-től kérik, hogy mindenki normális cumóban menjen; de az ellentüntetők részéről semmi nem változott. És őket, sajnos nem érdekel hogy verik le, mert demokratikus jogok alkalmazásában gátolnák a Pride résztvevőit, és szétverik a fővárosunkat. Mondom, ha bárki más tenné ezt akármikor, azt is fel kell oszlatni, felelősségre vonni.

2013. máj. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
A meleg felvonlást eteném egy lakatlan hejre és akor nem lene baly vele.
2013. máj. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Ozmium42 ***** válasza:

Itt most nem az volt a kérdés, hogy mit "kellene" betiltani. Konkrét esetek vannak. A kommunisták vörös csillagokkal és/vagy arra hajazó jelképekkel felvonultak Pécsett. Nem tudok miniszterelnöki és belügyminiszteri háborgásról, nemzetközi botrányról, rendőri fellépésről, vagy bírósági betiltásról.


Pedig ez még jogilag is tiltott lenne elvileg, de ha nem is, az ezzel analóg náci vonulások elleni vegzálásoknak akkor is precedens értéke... "kellene", hogy legyen. Azonban nincs, tehát kettős mérce van. A kommunisták úgy látszik nem irtottak ki Magyarországon és a világban elég embert, hogy a vonulgatásuk miatt "minden ok meg legyen rettegni".


(Zárójelben jegyzem meg, hogy a gárdisták nem a nácik eszmei utódjai, tehát a náci-kommunista ellentétpárba még csak be sem sorolhatók. Semmilyen bűncselekményt nem követtek el soha a fennállásuk alatt, amivel bármilyen félelmet indokolttá tettek volna)



"De ha például szélsőbalos, vagy anarchista tüntetés lenne "Kövesd Hitlert!" névvel, akkor tudod, kik sértődnének meg?"


Itt megint az jön elő, hogy sértődni egy dolog. Szemben álló politikai csoportok azt kiabálnak egymásra, amit akarnak. Itt egy kicsit nagyobb, súlyosabb, komolyabb dolgok történtek, mint hogy a zsidók megsértődtek. Miniszterelnöki, belügyminiszteri, bírósági, rendőrségi intézkedések. Nem egy fajsúly. A fenti antifa tüntetést simán megrendezhetnéd minden következmény nélkül, a demokrácia jegyében.


Visszatérve a Pride-ra: a kérdés az volt, hogy a Jobbik mit tenne. Közismert, hogy nem engedélyezné, és akkor ellentüntetők sem lennének, meg felvonulók sem. Én ezt nem jobbikosként írtam, mert nem vagyok jobbikos, viszont képben vagyok a párt programjával kapcsolatban, válaszoltam a kérdésre.

2013. máj. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!