Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Össze lehet hasonlítani a...

Össze lehet hasonlítani a volt KGST-ét az EU-val?

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
A véleményemet részletezve inkább nem írom le, de mindenesetre annyit, hogy szerintem az EU sokkal rosszabb....
2009. szept. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Össze: Magyarországot mindkettőben csak szopatják.
2009. szept. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Össze lehet hasonlítani, és az összehasonlításból kiderül, hogy erősen különböztek.


A KGST sohasem volt olyan szoros gazdasági unió, mint a Közös Piac. Míg a Közös Piac nemzetekfeletti döntéseket hozó szervezeteket hozott létre, a KGST nem rendelkezett olyan autoritással, hogy az érintettek akarata ellenére minden országra érvényes rendeleteket hozzon. Ezért a KGST nem jelentette a benne résztvevő országok gazdasági környezetének központi tervezését semmilyen szempontból. Erre volt egy kísérlet (még 1949-ben), hogy kiosszák, melyik országnak mik legyenek a prioritásai stb., de ez a rendszer nem igazán működött. A KGST működése az egyes tagállamok döntéseinek összehangolásán alapult, nem pedig egy közös központból kiadott utasításokon.


A KGST egyáltalán nem volt hátrányos Magyarország számára. A SZU messze a világpiaci ár alatt adott el olajat Magyarországnak. Ezt Magyarország feldolgozta és eladta nyugatra az olajat ill. a termékeket világpiaci áron. Ez jelentős devizabevételt jelentett. Egyes országok, pl. az NDK vagy Bulgária szinte ebből éltek, ha ez a forrásuk nem lett volna meg, fizetésképtelenné váltak volna nyugat felé.


Politikai okokból a KGST erősen támogatta a 3 elmaradott tagját (Mongólia, Vietnam, Kuba).


A KGST abban is eltér az EU-tól, hogy tagországainak tervgazdasága volt, és a tervezéskor, ill. a tervek összehangolásánál nem vették figyelembe a piaci viszonyokat, hanem bürokratikusan állapították meg az árakat és a valutaárfolyamokat. Pl. a forint - cseh korona, forint - zloty, forint - rubel stb. árfolyamokat januárban közölték minden évben, miután kétoldalú megállapodásban meghatározták.


Szemben az EU-val, a KGST nem integráció volt, hanem kölcsönös gazdasági segítségnyújtással foglalkozó szervezet, egy keret, amiben különféle együttműködési programok működtek.

2009. szept. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
A KGST-t ugy jellemezték hogy 7? sovány tehén szopja egymást .Az unió is ez csak itt a kövérek szopják a soványakat.
2009. szept. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Bár a KGST rossz volt, de az EU ebből tanult. És átvett sok negatívumot. A KGST megmondta, hogy mi nem gyártunk autót, de gyártottunk egy csomó buszt. Az EU megmondta, hogy mi csak kevés cukrot gyártsunk. De cserébe nem gyártunk mást.

A KGST-be bejött az olcsó és vacak dotált vietnámi termék. (bicikligumi) Ezzel támogattuk a szegény vietnámot, de nem ment csődbe a Taurus. (gumigyár)

Az EU a szegény vietnám helyett a gazdag amerikát támogatja a dotált borbehozatallal. (nem igaz, hogy olyan olcsón elő lehet állítani, támogatás nélkül, a permetszer ott is drága, és a mexikói vendégmunkás illegális foglalkoztatását is szigorúa bünteti a törvény) Cserébe döglődik a magyar borászat.

Nem volt jó a KGST, de a mostani EU sem jobb a deákné vásznánál. Az az EU, ami jó volt, és be szerettünk volna kerülni, kb. a 2000 környékén kezdett átalakulni rossz irányba, és ennek nem sok köze van a bővüléshez. Sokkal inkább a Világbank meg a többi terrorszervezet nyomásának.

Szóval nem abban az EU-ban vagyunk bent, amibe annó be szerettünk volna lépni!

2009. szept. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
van kölönbség ?
2009. okt. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Össze lehet, és kell is. Sajnos a hazaáruló kormányaink aláírtak egy csomú úgynevezett versenykorlátozási egyezményt, aminek értelmében nem gyártunk - bort, búzát, malacot, tehát semmit, amit a magyar egyébként gyárt. Plusz ugye azért egy tízmilliós piac vagyunk, hitelbe is hajlandóak vagyunk fogyasztani, euróra igényt nem tartunk, tehát a rövidített kisebbség is jól jár velünk, na ezért vagyunk EU tagok. A KGST-ben legalább kellett a magyar termék, és most hadd ne soroljam a diósgyőri acélművet, vagy a FÉG-et, a szénbányákat, a papír és cukorgyárainkat... Ja, jövőre KÖTELES leszel tót cukrot enni. Mert aláírták az évi 180.000 tonnás versenykorlátozási szerződést. Hogy 400.000 tonna fogy évente magyarországon? Hát majd eszünk tót cukrot.. Tessék, EU. Akartátok. Most fizetnetek kell érte.
2009. dec. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!