Miért van az, hogy adócsökkentés, rezsicsökkentés és ingyenes egyetemi keretszámcsökkentés visszavonása esetén is ugyanúgy kritizál az ellenzék, minta adóemelés, rezsinövelés vagy keretszámcsökkentés történt volna?
Itt most a 2010-es adócsökkentésre, a 2013 januárjában esedékes rezsicsökkentésre és a mostani keretszám csökkentésének a visszavonására gondolok.
Azért nézek ezekre furcsán, mert ennyi erővel a kormány növelhette volna az adót és a rezsit és 100%-osan fizetős felsőoktatást vezethetett volna be és akkor is kb. ugyanennyire utálnák őket a túloldalról. Miért nem lehet konstruktívan kritizálni? Hogy "Ezt meg ezt elcsesztétek, de ezt meg ezt jól csináltátok, akár mi is csinálhattuk volna."
"Csak mert bár csinál 1-2 csökkentést, összességében rosszabbul járnak az emberek, mert kevesebb a reálkeresetük. "
Igaz. Azokat se kéne csökkenteni. Akkor legalább nem lenne ott a kisujj, ami miatt az egész kart akarják.
"Igaz. Azokat se kéne csökkenteni. Akkor legalább nem lenne ott a kisujj, ami miatt az egész kart akarják."
Nem. A gond az, hogy odaadja a kisujját, mutatva, hogy milyen kedves és ezt minél hangosabban kiabálva, de közben meg elveszi a fél karunkat, csak ezt nem hangoztatja.
"Elvégre 2010-ben megfelezték az szja-t. Tehát 32%-ról 16%-ra csökkentették. És a baloldalnak ezt is sikerült negatív fényben feltüntetni. "
Kedves Kérdező!
Ha halovány lila fogalmad nincs a dolgokról, akkor minek írsz róla regényeket. 2010-től a mai napig egy komplex átalakítása zajlott az szja rendszernek, amikor az akkor többkulcsos, adójóváírásos, szuperbruttós rendszerből csináltak egykulcsost.
A magas keresetűek ezzel azonnal jól jártak, a kis keresetűeknek viszont 3 éven át nem nőtt a nettó bérük. Ezt adócsökkentésnek nevezni vagy cinizmus, vagy tudatlanság.
Az pedig, hogy egy átgondolatlan intézkedést visszavonnak, nem a kormány rátermettségét bizonyítja, sokkal inkább a teljes elbizonytalanodását. Eddig akár alkotmánymódosításig is elmentek, hogy a marhaságaikat ne kelljen visszavonni.
A drága kormány "adócsökkentésével" az emberek legalább 80%-a rosszul járt. Azonnal csökkent a nettó keresetük.
Egy bizonyos Gyurcsány úrnak voltak ötletei a felsőoktatás megreformálására, Orbán népszavazásig vitte az ügyet, és végül azok nem kellettek a népnek... Bár a drága Viktorunk nem mondott semmilyen alternatívát, csak annyit, hogy ezt nem. Ez lenne a te konstruktv ellenzéked? :)
A NYUGDÍJASOK (mert róluk beszélt a kommentelő, akinek a szavait gyakorlott fidesz-troll módjára kiforgattad) mégis milyen nagyobb adókat éreznek az ÁFÁ-n kívül?? (Na jó, néha iszogatnak és cigiznek ők is...) Nekik kell kedvezni, mert ők még talán elhiszik a "köz"média, a hír meg ekó tv "pártatlan tájékoztatását".
Az RTL Klubos megjegyzésedről annyit, hogy a Házon kívülben 2010 előtt szidták az MSZP-t is rendesen. Akkor ez biztos nem zavart, de most nagyon szúrhatja a szemed.
A kedvenc hozzászólód lekommunistázására pedig egy idézet a Kedves Vezetőtől:
"...nem a diktatúra ellen harcoltam, hanem azok ellen, akik csinálták a diktatúrát..."
Tehát a haza megmentője, a bülbülszavú vitéz felcsúti Orbán Viktor sosem volt a diktatórikus berendezkedés ellen, hanem azért harcolt hogy ő uralkodhasson. Ezt most igencsak a saját bőrünkön érezhetjük. Az idősebb generációnak ismerősek lehetnek (nekem sajnos/szerencsére nem...) a hangzatos jelszavak (füleforradalom, Magyarország újjáéptése), a minden pozícióba beültetett teljesen alkalmatlan pártkatonák, az ország átnevezése (úgy tudom a 2. vh. után is történt egy ilyen...), ellenségkép (IMF, EU, külföldön persze nyalják a seggüket, itthon meg azt mutatják hogy ők az igazi faszagyerekek...), új alkotmány, az ellenzéki média törvénytelen ellehetetlenítése (Klubrádió), stb. Bár a szocializmusban (elvileg) 100%-os volt a foglalkoztatottság, most Európa egyik legnagyobb munkanélküi rátájával rendelkezünk... Ezt még nem oldotta meg a Viktor.
Hogy lehet annyira ostoba valaki, hogy nem zavarja, ha másfél naponta (tavaly 200 felett volt az új törvények száma) hoznak egy teljesen új törvényt? Mégis milyen előkészítésen eshetnek át ezek? Vajon mennyi hatástanulmányt készítettek? Mondd meg kérlek, a kapkodás az élet mely területén vezet jóra? És még ha a jószándék vezérelné őket... De a választási törvénnyel pont a saját hatalmukat akarják megerősíteni, a regisztrációval otthon tartani a választókat, saját (alkalmatlan) alkotmánybírókat ültetnek a testületbe, a médiát felügyelő szervek élére, stb. Képzeld, ezt úgy hívják, hogy a saját hatalmuk bebetonozása.
A hét eseményeiről pedig: először azt mondták, hogy a döntés megszületett, aztán hogy "miért tüntetnek, várják meg a döntést", azt hazudták hogy nincs tandíj amikor világosan látszott hogy lesz (mellesleg most is van...), most meg azt nyilatkozza a miniszter, hogy "semmifajta tandíj bevezetésére a kormány nem hajlandó". Azt is mondták, hogy 100-120 ezer diák tanulhat ingyen a felsőoktatásban - egészen biztos, hogy a diákhitelre értették... A hitel ugyanis ingyen van, és el sem adósítja a hallgatókat... A támogatások megvágását persze nem is ígérte, hogy visszavonja Orbán. :) Kövér nem értette, hogy a diákok miért tüntetnek, hiszen őket nem érinti.
1. Érinti, mert az egyetem kevesebb támogatást kap.
2. Szolidaritás, ez talán jelenthetne valamit. Pl. a határon túli honfitársaink mellett nem a határon túli, hanem az itthon élő magyarok állnak ki. Kövér érvelése szerint ők le vannak szarva, hiszen az itthoniaknak semmi köze a külhoniakhoz... :)
3. Középiskolások is tüntettek (már ahol a fideszes igazgató meg nem tiltotta)
4. A Kossuth téren a Parlament lépcsője előtt a Viktátor! Viktátor! és a Demokráciát! Demokráciát! skandálások szerintem azt jelezték, hogy nem csak a felsőoktatás változásával van baja az embereknek... Bár ezt a jelentéktelen csürhét a már említett "pártatlan" média pár száz fősre becsülte, biztos, hogy voltunk legalább 3000-en a -5 fokban és jeges szélben. És a diákokat nem hozták ingyen buszokkal, mint a békemenetre. :)
Most kiböfögték, hogy még csak keretszámok sem lesznek... És aki teljesíti a "minőségi követelményeket" (nevetséges, jelenleg 240 pont az 500-ból, amit egy analfabéta is elér) azt felveszik egyetemre. Kérdem én: hová? Így is alig tudnak megélni az egyetemek, a népnyúzó Gyurcsány alatt 200, most kb. 115 milliárdot szánnak a felsőoktatásra... Vannak ám fizikai korlátai is az egyetemeknek, egy átlagos előadó úgy 300-400 fős, ebből sincs elég, hát még laborból, számítógépből, alulfizetett oktatóból... Most akkor boldog-boldogtalan egyetemre fog járni, mert megteheti a 240 pontjával? Senki nem volt a keretszámok ellen (a különböző szervezetek a 2011-es keretszámokat akarták vissza, amiben voltak támogatott jogász- és közgazdász-képzések), az indokolatlanul nagy és váratlan csökkentés ellen volt mindenki. 2 hónappal a jelentkezési határidő előtt meg nem ártana békén hagyni a játékszabályokat... Arra az elterjedt fideszes hazugságra, hogy sok itthon a diplomás, annyi a válaszom, hogy jóval az EU-átlag alatt vagyunk. Ők meg kicsit sikeresebbek gazdaságilag, lehet hogy őket kéne majmolnunk... ÉS a Viktor is emellett érvelt még 4 éve... :) Nem a diplomásokat kell elküldeni szakmunkásnak, hanem azokat, akik megállnak a 8 osztálynál vagy az érettséginél.
Annak bizonyítékául, hogy van pénz akármire: Simicska vasutat épít Szajol és Püspökladány között. 67 km. Kilométerenként 2,4 mrd Ft. A franciák a TGV új szakaszát kilométerenként 2,9 mrd Ft-nyi €-ból építik. A magyar pálya végsebessége 160 km/h, a franciáé 320 km/h. Mivel ilyen irányban tanulok, tudom, hogy a nagysebességű vasút építése sokkal drágább technológiát igényel mint egy mezei 160-as pálya. Abba nem kötök bele, hogy a magyar pályát csak felújítják, mert szinte újjáépítik. De ennyi pénzből (persze kevesebb lopással, és ez sajnos áldozatokat kívánna...) szinte már TGV-nk lehetne...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!