Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az ötletről? Közmunka lehetőségek.

Figyelt kérdés

Manapság az embernek meg kell dolgozni a segélyekért, ami valahol szerintem teljesen jogos ám ott van a levegőben, hogy mit. A segélyeket

eddig is ingyen osztogatták jogosan vagy jogtalanul rászoruló embereknek. Ezt nem az én tisztem eldönteni, hogy ki milyen alapon érdemli meg. De ha már ezt így kitalálták csinálják értelmesen. Gondolom mindenki hallott már arról a szervezetről akik a graffitiket tüntetik el. Én régen hallottam róla lehet már nincs vagy csak elenyésző amit meg tudtak eddig oldani. Egy biztos Budapest tele van mindenféle taggel és firkával. Közmunkásként beállíthatnának több embert ebbe a szervezetbe és legalább értelmesebben nézne ki a fővárosunk.

Szemétszedőket lehet látni, de szerintem arra mindig kell ember. Akkor mi az, hogy nincs munka nekik? Reklámozzák a tévében, hogy sportolj meg élj egészségesen. Én személy szerint erre nagyban teszek. Beismerem inkább döglök amikor tehetem. De sokaknak van erre igénye csak szabadidő nincs stb. , stb. blabla. Mivel én ezt nem részesítem előnyben nem követem nyomon, hogy megint mikor és hol csinálja az update család és egyéb „szakemberek' a saját kis edzésprogramjukat, de gyanítom nem mindennap és nem mindenhol vannak ilyen kis programok. Úgy gondolom, hogy a munkanélküliek és segélyre szorultak között biztos akad 1-2 friss diplomás vagy okj-s képzettséggel rendelkező sport man és sport woman. Miért nem szerveznek nagyobb területeken mindennapos közös mozgásokat. Mivel főként pest megyei érdekeltségű vagyok elsőként a Margit-sziget jut eszembe, de mindenhol az országban vannak területek, ahol lehet ilyet tartani egész nap. 4-6 órás váltásban

tartanák a jelentkezők és ezzel ha mondjuk 8-20-ig tartana 4 órával számolva 3, 6 órával számolva 2 ember területenként el van látva „munkával” és közben több ezer vagy tízezer ember sportolna, ismerkedne egymással. Így az emberek akár némi protekciót is szerezhetnek vagy fülest, hogy adott munkahelyen üresedés várható és még mozoghatnak amikor van egy kis szabadidejük. És így azok is el tudnak menni akik nem tudnak 5000 Ft-os bérletet venni az aerobic órákra. Arról nem is beszélve, hogy minden korosztályt elszórakoztatna, megmozgatna és ott van mindennapjainkban a szerelem, párválasztás témaköre. Teret biztosítana azoknak az embereknek akik nem elég fantáziadúsak abban hol ismerkedjenek. Ha már mozgás ott vannak a túra vezetések. Ezért több tízezret elkérnek a túravezetők. De erre is van ember aki mondjuk a környéken lakik vagy ilyen végzettséggel nem talál állást (kizárt, de ki tudja) és ezzel is ellehet helyezni őket. Ez mondjuk talán nagyobb szervezést igényel, de nem hiszem, hogy egy világfájdalmat jelentene megoldani. Vagy a közösségi házakban, művelődési házakban lehetőséget adni olyan munkanélkülinek aki informatikus végzettséggel rendelkezik, hogy tartsanak oktatást nyugdíjasoknak és olyanoknak, akik kevésbé vagy egyáltalán nem értenek a számítógépekhez. Ez is sok helyen lekötne 1-2 munkanélkülit. Vannak tanfolyamok igaz, de ezért egy képzésen is fizetni kell. Sokak emiatt nem szenvednek vele.

Biztos ezek az ötletek nem az én fejemből pattantak ki és vannak hasonlók, de leírtam mert lehet csak az én tájékozatlanságom miatt van, de mindennaposan nincsenek ilyenek úgy tudom.



2012. szept. 20. 16:14
 1/6 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__partok-kormanyzas__3..

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__partok-kormanyzas__3..

Ezekkel összehozható hiszen valahol a hajléktalanok is munkanélküliek.Lehet ezekben én látok csak némi összefüggést,de így összehozható lenne finomításokkal.

2012. szept. 20. 16:18
 2/6 anonim ***** válasza:
A közmunkás része jó, ha a többit meg tudnák oldani úgy, hogy az államnak ne kerüljön pénzbe, hanem a szolgáltatást igénybevevők fizetnének egy kisebb összeget, akkor szerintem az is jó.
2012. szept. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jól látod, de! pont az a lényege a közmunkának, h a benne résztvevő közmunkás haszontalannak érezze magát, haszontalan munkákat végeztessenek vele, h ezzel is éreztessék vele, h ő a modern rabszolga. A bére sem éri el a minimálbért, ez is direkt van, újabb döfés neki.Sok helyen szabit se kapnak.
2012. szept. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hehe ez tetszett igazad van éljen a rabszolgatartás.

Nem vagyok az a pontozgatós,de erre nyomok egy zöldet XD

2012. szept. 20. 17:51
 5/6 Komplikato ***** válasza:
100%

A segélyek nem jártak csak úgy, valamit benéztél valahol. Ha szerinted rendben van, hogy a minimálbér már nem éri el a létminimumot sem, bár egyikből sem lehet megélni, a közmunkás már csak 47.000-et kap? Előtte ők is minimálbért kaptak. Most meg szépen adófizetők pénzén ingyenélők ajándék földjeit művelik. Szerintem 2012-ben NEM vicces a rabszolgaság témája idehaza. A közmunkára jelentkezők kb. negyede(!) kap közmunkát, ezen munkák kb. 80%-a felesleges vagy ötöd annyi ember elvégezhetné. Termelő munkát nem végeznek, ahol igen, ott meg igen csak az összes jog tiporva van.


De legalább két dolog nem lesz a közmunkásnak:

FIZETÉSE és MELÓJA


A segélyek és juttatások nagy része csak munkaviszony alapon járt és jár. A szociális segélyek pár formája nem, de olyanból családon belül max. 1 féle lehet.


A mostani törvény szerint munkanélküli segély 3 hónapig jár.


Ma Magyarországon az átlag munkakeresési idő 18 hónap!


Meló meg olyan marha sok van, hogy a munkaügyi központ külföldi állásokat ajánlgat ... az a kevés meló ami hazai munkahelyeken meg van mind olyan szakmunka, amilyeneket ezerrel keresnek külföldre, hülye aki itthon vállalja.

2012. szept. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem akartam ebből viccet faragni ha megsértettelek ezzel ne haragudj.Tény,hogy az egész segélyrendszer szánalmas,de nincsen teljes rálátásom szóval nem ebbe megyek bele.Unalmamban írogattam és kitettem ezt a kérdést saját hozzászólásaimmal megfűszerezve.Az hogy benéztem lehet benne valami bár azt,hogy eddig nem kellett érte semmit tenni az annyiban hibás,hogy munkaviszony stb.De ezt még megdobták egy kis plusz melóval szóval akkor úgy pontosítok,hogy még inkább szívatják a népet.Bár egy-két ember aki segélyen akar élni megérdemli ezt a kört.Tisztelet a kivételnek.Viszont amiket leírtam nyilván hosszútávúan lehetne alkalmazni.
2012. szept. 20. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!