Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit csinálnál, ha Te lehetnél...

Mit csinálnál, ha Te lehetnél Budapest főpolgármestere 4 évig?

Figyelt kérdés
Mit valósítanál meg? Mit építettnél, újítanál fel? Milyen új szabályokat, törvényeket, adókat vezetnél be? Min változtatnál? stb. Várom válaszaitokat.

2012. aug. 5. 20:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
25%
Először is mindenkivel kifizettetném az utazás kőltségét visszamenőleg is!
2012. aug. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szerintem pár nap alatt le is rendezném a dolgot. Először is önkéntesekre van szükség, eztán ki kell robbantani a titkosított irattárak falát és az ott található papírmennyiséget publikálni - jókora botrányok vannak azok mélyén amikért jó sok év börtönt ki lehet osztogatni egyeseknek. Egy pógármesternek már van olyan hatalma, hogy szervezzen egy erre irányuló akciót (még ha nem is feltétlen legálisat).

Eztán valószínűleg leboltolnám a főváros fejlesztésének sorsát 20-30 évre előre pár nagy üzletemberrel - arabokkal, amerikaiakkal, kínaiakkal, vagy aki akad és hajlamosnak mutatkozik rá, úgy megcsinálni, hogy a városnak is jó legyen.

Végül, de nem utolsó sorban mielőtt az ellenlábasaim megpróbálnának eltenni láb alól, egy plasztikai sebésszel átvarratnám a pofázmányomat és visszaköltöznék vidékre inkognítóban. A dublőrömnek (mert azt is szereztem) még van hátra pár napja, aztán neki is vége.

2012. aug. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%
Jól seggbe rúgnám azokat akik a négyes metrón dolgoznak 10 éve...
2012. aug. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Először is elrendelnék egy nagytakarítást. Nem tudom mennyibe kerülne, de biztos vagyok benne, hogy meg tudná fizetni a város, csak akarat kell hozzá. Ráadásul egyszeri költség, utána csak a szinten tartást kéne megoldani. Szóval szépen, szisztematikusan végig járni az összes utcát, magas nyomással vagy akárhogy eltüntetni azt a mérhetetlen mennyiségű port, kiszedni az igénytelenséget tükröző gazokat a járdák repedéseiből, feltakarítani a gusztustalan galambkakikat. Akár lehetne közmunkában is megoldani, ha már ez a kormányzat mániája, de én bízom benne, hogy lenne sok önkéntes is, aki beszállna a nagytakarításba.


Megint csak a tisztasághoz tartozik, és szerintem minimális költséggel járna kihelyezni minden sarokra kutyakaki kukákat zacskókkal. Tudom, hogy már vannak ilyenek, de szerintem nagyon kevés és az utáltöltésről valamiért elfeledkeztek a kedves vezetők.


Tömegközlekedés: szerintem teljesen újra kéne gondolni, főleg a buszokat. Nagyon nincs értelme majdnem 300 járatot fenntartani. Szerintem az 5-ös busz egy jó irány, kevés, de hosszú járatokat kell létrehozni, a lényeg, hogy ne kelljen minden saroknál átszállni. Villamosoknál én nagyon támagatnám, hogy az egymástól elszigetelt vonalakat végre kössék már össze egymással. Metrókra is meglennének a terveim, de azok úgysem reálisak szerintem az elkövetkező 4-6 évben.


Plázákról: a meglévők maradhatnak, de egy darab újat nem engednék felépíteni. Engem mérhetetlenül zavar, hogy a Váci utcán kívűl szinte mindenütt csak gagyi használtruhások, szexshopok meg eurósboltok vannak, még a belvárosban is. Ezért én azt csinálnám, hogy mindenkinek, aki plázát akar építeni felajánlanék egy utcát (mondjuk a Bajcsyt vagy a Nagykörutat vagy a Rákóczit) amit megvehet. A plázaépítés árából szerintem fel tudja újítani az utcát, szép burkolatot kaphat a járda, és még az üzlethelyiségeket is megkapja, amit aztán ugyanúgy kiadhat mintha egy plázában lenne. Nekem nyugaton nagyon tetszik, hogy az utcákon élet van, és nem kell bevonulni egy neonfényes légkondis dobozba vásárolgatni vagy csak sétálgatni. Azt hiszem a Fashion Street is valahogy így "készült" a Deák térnél.


Felújításokról: nagyon jó, hogy ilyeneket, mint a budai vár meg a Kossuth tér, meg egyebek jó pénzért felújítanak, én mégis azt mondom, hogy ezeket egyelőre hanyagolni kéne, és ezt a pénzt inkább az úthálózatra kéne fordítani. Mert szerintem kritikán aluli az utak minősége, és a legrosszabb, hogy nemcsak a mellékutaké. Gondoljunk bele, hogy néz ki a Rákóczi út vagy az M1-es bevezetője. Én úgy gondolom, hogy a város elsősorban az ittlakóké, nem a turistáké, és szerintem az átlag budapesti jobban örül annak, ha sima és jó minőségű aszfalton vezethet, mint annak, hogy a budai vár mennyire csillog (persze az is fontos, de mindent a maga idejében). Természetesen nemcsak az autósokról van szó, ugyanígy előnyt kéne élvezzen a közlekedési járművek cseréje is.


Új adók: hát én megkockáztatnék egy ingatlanadót, de nevezzük inkább luxusingatlan-adónak. Mondjuk úgy 50 vagy 100 milliós érték felett lehetne fizetni valamennyi százalékot. Lehet, hogy most is van ilyen, sajnos nem rendelkezem ekkora ingatlannal, hogy tudjam.


Kb ennyi jutott hirtelen eszembe. Zárógondolatként megjegyzem, hogy szerintem azért van ilyen szarban a város, mert folyton olyanok vezetik, akik soha nem éltek itt, csak ingáznak a rózsadombi villa és a városháza között az Audival. Nézzük csak meg a londoni polgármestert, aki biciklivel jár mindenhova és süt róla, hogy imádja a városát. Na most a pökhendi Tarlósról és a félbolond Demszkyről minden elmondható csak ez nem.

2012. aug. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszaitokat, főleg a 14 -es számút, amelyhez hasonló, ötletekben gazdag írásokat várnék.

Például: Hogyan oldanád meg a BKV helyzetét? Építettnél új stadiont, vagy másra költenél? Milyen terved lenne a parkolási gondokra? Átépíttetnéd a Kossuth teret? Szükség van új hídra? Hogyan javítanál a közbiztonságon? stb.

Továbbra is várom a jó válaszokat.

2012. aug. 6. 21:20
 16/20 anonim válasza:
0%
én először takarítanék. kinyírnám orbán vagyis orsós viktort a feleségét karóba húznám a gyerekeit feldaraboltám és sósavban feloldanám végül pedig kivégezném a sok fideszes zsideszes szemetet és a pénzt szétosztanám a szegény falusi emberek között akik a napom a melegben kapálnak
2012. aug. 7. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én megépítettném a. 4-es metrót, teljesen új munkatársakkal, így a 7-es busz forgalma csökkenne. Ezekután bevezetném, hogy a nyugdíjasoknak is fizetni kelljen az utazásért, annyit, mint a diákoknak. Bevezetném a metróknál a beléptetős rendszert, így a bliccelőket, hajléktalanokat, kéregerőket onnan teljesen ki lehetne zárni. Azt remélném, hogy ezek bár nagyon drága beruházások, a nyugdíjas díjakból, és a kötelezőjegyárakból, egy részét lehetne fedezni. Ezen kívül lejjebb vinném a jegyárakat 250 ft-ra és bevezetném az olyan bérleteket, amelyek csak bizonyos járatokra szólnak. (pl. ha csak a 2-es metróval közlekedik valaki, akkor csak arra lenne bérlete. )

A buszoknál csak egyajtós felszállás lenne lehetséges, ahol ez nem megoldható, mert túl zsúfolt a busz, ott - hát ott nem tudom mi lenne.

Kezdeményezném a trolik használatát az autóbuszokkal szemben, mert sokkal tisztábbak.

A járőrözést jóval megerősíteném, főleg a kényes helyeket, a belvárosban. Az autóknak dugódíjat kéne fizetniük, akik be akarnak jönni a belvárosba. A magán cégeket, akik kirakták a parkolóórákat felszámolnám, és az önkormányzat szedné ezután a pénzt és abból építenék parkolóházat a város szélén.

Felújítanám a Budai Várat, mert lassan nem látványossága, hanem szégyenfoltja a városnak. Új hidat nem építenék. Csinálnék egy közös programot az önkormányzatokkal a hajléktalanok érdekében, hogy több közfürdő, és alvási lehetőség legyen nekik. Ezen kívül a külső kerületekben, ahol sok a zöld, építenék olyan futópályát, olyat, mint, amilyen a Margit-szigeten van. A zebrákon a zöldet meghosszabbítanám pár másodperccel, mert néhol ijesztően rövid. A Blaha Lujza teret felújítanám, bár leeht, hogy akkor is annyi kétes alak lenne arra fele.

A Sziget fesztivállal gondban vagyok, mert nem tetszik, hogy a résztvevők gyakorlatilag lepusztítani járnak ide a szigetet egy évben egyszer, ugyanakkor valószínűleg a szervezők jó sok pénzt adnak a Fővárosnak, az meg jól jönne. Talán a napokat maximalizálnám, tehát csak 7 napra adnék engedélyt.

Ja, és még valami! Nagyon fontos! Az éttermek, akik kiköltöznek a. közterületre! Na, őket nagyon szigorúan korlátoznám. Egyrészt sarcot vetnék ki a közterületre, amit használni akarnak, másrészt csökkenteném az igénybe vehető hely számát.

2012. aug. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Én a parlament helyén nyitnék egy csillámpónifarmot *.*
2012. aug. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Az a baj, hogy a polgármesterek, parlamenti képviselők egyszerre akarnak mindent. Pedig ha ügyesen gondolkoznának egész életükre betudnák biztosítani magukat anyagilag és a nép nem ocsárolná. Budapestnek vannak nevezetes látványosságai azokat és még sok új kialakításával nagyon jó turizmus paradicsomot lehetne kialakítani, mint mindenhol csak akarat kell. Egy nevezetes épitményhez szállodákat létesíteni, a metró, busz járatokat felujítani, elkészíteni. Őseink retegésbe tartották egész Európát, mostpedig alig egy kis ország a többi között. Sok magyar elitéli az Erdélyi, Kárpátaljai, Felvidéki, Örvidéki, Délvidéki emberket és elitéli őket a saját országuk is. Pedig ezek mind Magyarországhoz tartoztak. Kiállításokat lehetne rendezni, hamar elmenne a híre a dolognak és lenne nagyon sok turista. Sok bejövetel jönne az állami kaszába. Lassan biztosan megtudná szedni magát az ember és a nép is örülne neki. De sajnos mindenki csak magára gondol.
2012. aug. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Minimum felépítenék 2-3 felhökarcolót, mert Budapestnek az sincs.Felépíteném a 4-es , az 5-ös és a 6-os metrót. Több zöld helyet hoznék létre a városban, pl Orbán és társai palotái helyén parkokat, baba-mama barát játszótereket létesítenék, továbbá állatbarát szemetesek, és a kerekesszékesek számára akadálymentesített sétányok lennének. Fel kellene újítani a látványosságokat. A 8. kerület nem magyar lakosságát elküldeném Kanadába, felújítanám az épületeket és a lakosok helyére erdélyi, felvidéki, kárpátaljai és vajdasági magyarok költözhetnének. A hajléktalanokat örökre kialakított szállókban, szállásolnám el és közmunkából élhetnének. Ja és betiltanám a melegfelvonulást!
2012. dec. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!