Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Valaki tud segíteni megállapít...

Valaki tud segíteni megállapítani a politikai beállítottságomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Azért merült fel bennem ez a kérdés, mert lassan mindenki úgy néz rám, mint valami állatra, mivel szerintük én "náci/fasiszta/nyilas/rasszista" és egyéb vagyok. Szerintem pedig nem.

Tehát 19 éves vagyok. Az utóbbi 2 évben kezdtem el érdeklődni a politika iránt, az előtt nem kötött le, nem érdekelt, de ahogy teltek az évek kinyílt a szemem a világ felé.


- Nos, általában azért kapom meg ezeket a jelzőket, mert nem szimpatizálok a cigánysággal. Bár rengeteg könyvet, cikket olvastam arról, hogy honnan jöttek és miért. Illetve az akkori fogadtatásuk milyen volt Európában, és mi vezetett arra, hogy szinte egész Európában kirobbant a cigány gyűlölet.

Én valami olyasmi megoldást tudok elképzelni, mint amit Mária Terézia szeretett volna. /Ha emlékeim nem csalnak, ő szerette volna így kezelni a problémát./ Mégpedig, hogy az újszülött roma gyerekeket ki kell szakítani abból a közegből amiben felnőnének, és rendesen szocializálnák őket. Persze nem hobbiból, hanem tanulmányok vannak arról, hogy abban a közegben, ha AKARNA SEM TUDNA "normálisan" élni.


- Szerintem ez a demokrácia nem működőképes. Én a kiutat abban látom, hogy egy erőskezű diktatúra kéne az országban. Persze ez is felvet néhány problémát, kérdést, de szerintem jót tenne. Mivel amíg eljutnak oda, hogy megszavazzanak dolgokat, az rengeteg idő. És minél hamarabb kell döntéseket hozni. Bár az is tény, hogy a mai politikai életből én senkinek nem adnék ekkora hatalmat. Mert valaki olyan kellene erre a posztra, aki valóban az ország érdekeit nézi.


- A rendőrséget le kell, kéne fejezni. Átszervezni. Új állományt kell létrehozni. Illetve szerintem a honvédség is kivehetné a részét a közbiztonság fenntartását illetően. Mert a rendőri állomány nem igazán acélos létszámilag sem. És igen, vissza kell állítani a hatósági szervek tekintélyét, nehéz, körülményes, de muszáj. Ráadásul a honvédség rengeteg munkát tudna adni a lakosságnak. Bár itt nem feltétlenül arra gondolok, hogy régi szovjet fegyverekkel masírozzanak és harcot akarjanak... Szerintem lehetne univerzálisan használni őket.


- A nagy multikat meg kéne adóztatni, több teret kéne biztosítani a kisvállalkozóknak. Több gyárat kéne létrehozni, amik magyar kézben vannak. Mert ugye régen voltak, csak... Lehet túl naiv vagyok, de szerintem jó lenne.


- A drogokat megvetem, illetve azok használóit. Szánalommal szoktam ezekre nézni, mikor éppenséggel az utamba kerülnek egy-egy hazaút során este.


Ha esetleg lenne még kérdésetek amivel tudjuk szűkíteni a kört, azt szívesen veszem. :)


2012. júl. 27. 20:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, hogy nejed mennyire igazad van! BIG like!

Ezeket a mondatokat egy No1. politikus se tudná megfogalmazni.

Király!!!!

2012. júl. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, hogy nejed mennyire igazad van! BIG like!

NEKED

XD

A like-ló!

2012. júl. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
83%

"nem szimpatizálok a cigánysággal"


Az, hogy az embereket nem egyéni tetteik alapján, hanem származásuk/bőrszínük alapján ítéled meg, elsősorban a radikális nemzetiekre (radikális Fideszes) és a nemzeti radikálisokra jellemző (átlag Jobbikos).


"Én a kiutat abban látom, hogy egy erőskezű diktatúra kéne az országban."


A baj az, hogy ha valaki diktátori pozícióba kerül, egy idő után megrészegíti a hatalom, és óriási személyiségtorzuláson megy keresztül. A hibái felnagyobbodnak, és kivetülnek a társadalomra. A demokráciában az a jó, hogy 4 évente lecseréli a hatalmat, és az nem tud sok torzuláson átesni, ellenben 4 év alatt tevékenykedni már értelmes. A diktátoros gondolat viszont a radikális jobboldalra jellemző, egyértelműen.


"Illetve szerintem a honvédség is kivehetné a részét a közbiztonság fenntartását illetően."


A hadsereg köznép elleni bevetése, felhasználása erőteljesen a diktatúrákra jellemző, az előző gondolataiddal egybevetve a náci Németországra asszociálok.


"A nagy multikat meg kéne adóztatni, több teret kéne biztosítani a kisvállalkozóknak. Több gyárat kéne létrehozni, amik magyar kézben vannak."


Ez sztenderd Jobbikos felfogás, de közgazdaságilag hibás elképzelés. Sajnos nincs túl sok hely/idő ezt kifejteni, de röviden összefoglalva a multi a méretagzdaságosság miatt a magyaroknak is jó, a multik megadóztatása a piaci versenyt károsítaná, a kisvállalkozások erőltetése pedig száz éves visszalépést jelentne. A magyar vállalkozónak is olcsóbb 10 hektáron búzát termelni, mintha a kertjében növesztené a paradicsomot és kapálgatná a répát. Egyszerűen versenyképtelen dolgot erőletnénk.


Összességében a politikai beállítottságod: nemzeti radikális, (Jobbik), regionalista vagy, az önkényuralommal szimpatizálsz, közel állhatsz a rasszistához is, de ha nem különböztetnéd meg az embereket származás alapján a diktatúrádban, akkor rasszista nem lennél.


Mondjuk nálam kiverné a biztosítékot, ha a cigány gyerekeket elvennéd a családjaiktól, vagy erővel betelepítenéd őket fehérek lakta helyekre. Ez az emberi szabadságjogok durva megsértése lenne, Mária Terka ide vagy oda, létezik ENSZ, EU meg emberi jog is a világon.

2012. júl. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
És a diktatúrával még az is rossz, hogy az ember eredendően gyarló, az ember hibázik, még akkor is, ha jóhiszemű. Sőt, a diktátort a nép akkor sem válthatja le, ha nyilvánvalóvá válik az alkalmatlansága. Ez óriási kockázatot jelent a társadalom számára.
2012. júl. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
74%

Történelmi tapasztalat, hogy a diktatúráknak rossz végük van. Kadhafi diktatúrájában véres polgárháború alakult ki, mosz Szíriában öli a diktátor saját népét, akár még vegyi fegyvert is bevetne a civilek ellen! Kubában a diktatúra egy nemzet elnyomorodását jelentette, ahogy Észak-Koreában is. Nézd csak meg, mi lett Dél-Koreából! Vagy ott van a Hitler, aki 66 millió ember haláláért felelős, ártatlan civilek millióit mészárolta le, mert ez volt a jóhiszemű elképzelése. És senki sem szólhatott, hogy hé, Adolf, ez így nem lenne jó, mert ő is rögtön került volna a gázkamrába.


A dikatúráknak nem szokott jó végük lenni. Ez történelmi tapasztalat.

2012. júl. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
53%

Cigánysággal kapcsolatban.


Baranyában élek, itt akad sok 100%-ban, azaz tisztán magyar, tisztán sváb és tisztán cigány falu is.


Tessék végigsétálni, vagy (a félősebbek) végigkocsikázni és lesz összehasonlítási alap.

Nem lehet hivatkozási alap, kifogás senki részéről, hogy az egyik kisebbség ilyen meg olyan hatással van, meg terrorizálja a másikat.


Szóval vizsgáljuk meg, mire jut a három etnikum, ha magára hagyjuk őket. Vajon hogyan boldogulnak egyedül?


A tapasztalat a kommentelők egy részét igazolja.


A kíváncsiak utánanézhetnek, milyen volt egy adott falu képe, mikor tisztán x nemzet tagjai laktak benne és milyen most, hogy mindannyian elköltöztek és y etnikum költözött a helyükre.

A régi takaros házak vajon milyen állapotban vannak ma?

Maradt a régiben, szebb lett vagy romos?


Egy adott etnikum kultúrájának, civilizációs szintjének hű tükre az adott település.


Tények. Tények. Tények.

2012. júl. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
nem mindegy h. az ember hova születik ... egy orvos apunak anyunak ritkán lesz kőműves gyereke.
2012. aug. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Alapítsatok egy szocialista, fél nacionalista pártot.
2012. aug. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 rémuralom ***** válasza:

"A demokráciában az a jó, hogy 4 évente lecseréli a hatalmat, és az nem tud sok torzuláson átesni, ellenben 4 év alatt tevékenykedni már értelmes."


Ez a demokraták klasszikus érve, talán nincs is olyan demokrácia vs. diktatúra vita, amelyben ne kerülne elő. Az én véleményem az, hogy ha végignézünk politikusainkon, azt láthatjuk, hogy ezeknek már semmilyen személyiségtorzuláson nem kell átesniük, eleve olyan torzak, hogy majd' leveti őket a hátáról a Föld.

A "négy év alatt már van értelme ténykedni" kitételhez pedig annyit fűznék, hogy a politikusok éppen ettől kapnak vérszemet. A politikus hatalomra kerül, tudja, hogy négy éve van, és tudja, hogy azalatt a nép így is, úgy is meg fogja utálni, mert ha ő próbálkozik is, bármikor beüthet egy válság, amelyet, ha nem tud kezelni, még idő előtt leváltják. Így aztán nem is törődik a népszerűségi indexével, hanem tudja, hogy van négy éve, addig annyit harácsol, amennyit akar, és tudja azt is, hogy úgysem fogják érte felelősségre vonni. Sőt, ha a következő kormány is ugyanilyen rabló szemléletű, akkor az ő négy évük alatt emberünk ellenzékben akár vissza is szerezheti kormányon elvesztett népszerűségét, ismét kaphat négy év szabad rablást.


A diktatúrát le lehet húzni egy az egyben, csak nem érdemes. Bizony vannak olyan válsághelyzetek, ahol a demokrácia tehetetlen. Ilyenkor a diktatúra alternatívája az anarchia, amelyből azonban előbb-utóbb ugyanúgy diktatúra kerekedik, mert megszoktuk azt a kényelmet, hogy nem kell gondolkodnunk, hiszen megmondják, mit tegyünk. A diktatúra dolga, hogy rendet tegyen, megoldást nyújtson a kialakult válsághelyzetre, bizony akár emberéletek és az emberi jogok sárba tiprásának árán is. Természetes, hogy ilyenkor, ha nincs kontroll (márpedig ugye diktatúrában általában nem szokott lenni), akkor a diktátornak fejébe szállhat a hatalom, kedvelt szórakozása lesz a gyilkolás, nem törődik azzal, mi lenne jó a népnek stb. De a nép ezt előbb-utóbb meg szokta unni, hiszen ha jólét sincs, meg jogok sincsenek, sokakban felmerül a kérdés, hogy akkor mi az, ami van. Aztán rájönnek, hogy semmi, és elkergetik a vérszívó diktátort, ismét jön a demokrácia (vagy egy másik diktatúra, esetleg demokráciának álcázva).

2012. aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!