Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Milyen tulajdonságokkal kell...

Milyen tulajdonságokkal kell rendelkeznie egy jó országgyűlési képviselőnek?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, emberileg milyen legyen (tegyük fel, hogy szakmailag teljesen rendben van). Milyen jellembeli tulajdonságok kívánatosak?
2009. júl. 1. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ilyen kérdést már írtam ki nem is nagyon régen, csak politikusokra vonatkozóan.


Szerintem kb. ugyanazokkal kellene rendelkeznie, mint a mezei politikusoknak. Empatikus, toleráns, szorgalmas, hazaszerető, a közösség érdekeit előtérbe helyezi, lehet rafinált is, de nem öncélúan, határozott, jó vezető, művelt, stb.

2009. júl. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam én is az említett kérdést, érdekes, a rendszer nem dobta ki, amikor a kérdést kiírtam. Köszönöm a válaszod!

Azért akinek van véleménye, írjatok bátran, mindenki véleménye érdekel!

2009. júl. 1. 13:13
 3/11 A kérdező kommentje:
Én konkrétan olyasmire is szeretnék választ kapni, hogy mennyire jön be az embereknek, ha valaki törtető, illetve jobb vagy rosszabb-e, ha az a politikus okos, de szerény, mennyire fontos szerintetek, hogy szerethető ember legyen, mennyire fontos, hogy milyen viszonyban van az illető választókerületének lakosságával vagy akár a szomszédjával, fontos-e, hogy kedves, közvetlen ember legyen, jó kedélyű, mosolygós, olyan, aki bárkivel gyorsan és könnyen teremt kapcsolatokat, stb.
2009. júl. 1. 13:17
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

A képviselő hatalmat és pénzt akar, és ezért vállalkozik a képviseletre.

Ha nem ilyen a személyisége, hamar kicsinálják a többiek, és kihullik a nagypolitikából.

A szavazók feladata dolgozni engedni és szemmel tartani az illetőt. A pénz és a hatalom vágya csodákra készteti a delikvenseket, ha jól ellenőrzik őket. Ennyi a titok. A képviselőd alapból nem neked akar jót, hanem magának. Ha rá tudod venni, hogy jó üzlet neked, tehát a választóknak dolgozni, akkor nyert ügyed van. Ehhez keresnie is kell, a hatalom szépségét is élveznie kell, különben megsértődik. Elkezd saját zsebre, vagy kimondottan ellened dolgozni, és előáll a mai helyzet. Ez a sanyarú állapot csakis alulról építkezéssel változhat, bal- és jobboldali szavazók kell, hogy összefogjanak egymással, és egy együttműködési szerződéssel el kell zavarniuk a hazug és/vagy antidemokratikus kormányokat - oldaltól függetlenül.

2009. júl. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2. választ is!
2009. júl. 2. 12:38
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kását azért nem eszik olyan forrón, mint ahogy a 2. válaszoló leírja.


A politikai párt egy érdeküzem, és a pénzre és hatalomra megy ki a játék. Eddig OK. De minden képviselőnek (pl. Angliában, ahol a képviselet egy komoly dolog, nemcsak gombnyomkodás, mivel minden képviselőnek egyéniben kell bizonyítania) komoly helyi hálózattal kell rendelkeznie, meg kell tudnia győzni az alapszervezetet arról, hogy ő az alkalmas jelölt, ez pedig azt kívánja meg, hogy a képviselő folyamatosan kommunikáljon a választókörzetével, segítse az ottani vállalkozókat, polgármestereket, családokat stb., tehát a jó képviselő nem véletlenül képviselő, hanem azért, mert az állampolgárok úgy érzik, hogy sokat dolgozik értük. Egy brit képviselő vagy a választókörzetét járja, vagy a parlamentben ül, de szabad ideje nem nagyon van. A listás rendszer viszont lehetővé teszi, higy ne legyen nagy tétje a választásnak. A gyenge képviselőjelölteket a pártok olyan helyekre rakják be, ahol a pártszimpátiák alapján biztos a győzelem, és csak kevés körzetben van igazi versengés. Ezért a képviselők nagy része kontraszelektált gombnyomkodó zombi. Valójában a képviselőnek egy rendkívül energikus és empatikus személyiségnek kellene lennie, aki mindenkit meghallgat és tenni próbál a választóiért. Tehát egy nagyon aktív, gyors észjárású, határozott embernek. Erkölcsi kvalitásainak addig kell elsősorban terjednie, hogy ne csapja be a választóit. Ez a minimum, de a politika nem erkölcsbajnokság, hanem inkább érdekek harca, tehát a képviselőnek nem kell szentnek lennie. Viszont a nyílt átverést (á la Gyurcsány) a politikában sem lehet elviselni. Véleményem szerint ha a pártok társadalmi beágyazottsága növekszik, és esetleg a parlamentet megreformálják úgy, hogy az egyéni körzeteknek nagyobb szerep jut, akkor az előnyösen hatna a demokrácia fejlődésére.

2009. júl. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A 2. vagyok. Igaz, hogy az Egyesült Királyságban más a helyzet. A fő különbség a szavazók hozzáállásában van. A komolytalan hazudozók ott megbuknak, mert nem tűrik meg őket.

Minden társadalom olyan képviselőket kap, amilyeneket megtűr a hatalomban.

2009. júl. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"A komolytalan hazudozók ott megbuknak, mert nem tűrik meg őket."


Akárcsak itt. Hol van Gyurcsány Ferike? Sehol, ahogy a pártja is döglődik. A hazudozás egy bizonyos határon túl itt sem kifizetődő.

2009. júl. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdekes válaszokat!
2009. júl. 3. 15:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy listán jut be, vagy a 176 egyéni körzet valamelyikéből.
2009. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!