Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért van ez a nagy felháborod...

Miért van ez a nagy felháborodás a kormány a felsőoktatásba való bejutással kapcsolatos intézkedéseivel szemben?

Figyelt kérdés

Ha továbbra is full ötös vagyok illetve emeltezek plusz van nyelvvizsgám akkor továbbra is van esélyem bekerülni nem?

Vagy van olyan szak, ami teljesen megszűnt áf formában?



2012. márc. 20. 09:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
78%

Nekem annyi a bajom az intézkedéssel, hogy bizonyos szakokat pl csak Budapesten hagytak meg áf formában, pl a jogász képzés. Ez így teljesen igazságtalan, főleg úgy, hogy tudtommal pl a szegedi jogi képzés nívója abszolút partiban van az ELTE hasonló képzésével. Ha kitűnő vagy, emelt érettségid is jó százalékkal van, nyelvvizsgád is van, akkor persze, hogy bekerülhetsz, a többiek is ezekkel a feltételekkel mennek (kivéve az OKTV-t és a sporteredményeket). Csak annyi a bajom a kormány intézkedéseivel, hogy ezt már legalább tíz évvel ezelőtt meg kellett volna lépni.


Milyen szakra mennél különben?

2012. márc. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
55%

Azért,mert csak azoknak van esélyük bekerülni,akik jómódúak. Akkor is,ha sík hülyék.

Aki szegényebb családból származik,még akkor is nehéz,ha állami támogatottra bejut.Az csak mese,hogy kap annyi támogatást,amennyiből ingyen tanulhat.

Sőt,az sem kizárt,hogy egyes helyeken a jómódú apuka gyereke is bejut az államilag támogatott helyekre.

2012. márc. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 tetro ***** válasza:
82%
A legnagyobb probléma, ha ez a kormány ugyanaz a párt amelyik népszavazást kezdeményezett a tandíj ellen néhány éve, mert a felső oktatás ne legyen fizetős. Ez alapján megválasztják őket, aztán a többszörösét vezetik be, mint amit támadtak. De lehet ez csak szerintem furcsa morálisan.
2012. márc. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
43%
Nekem leginkább az tetszik a legtöbb válaszban hogy aki jómódú azoknak a gyerekei kizárólag csak sík hülyék lehetnek. Nem gondoljátok hogy az érvelésekből ezt ki kellene már hagyni? Sértőek, bár mit számít ez azoknak akik most lázadoznak az új törvény ellen, vagy nem fognak tudni bejutni majd. Jogász, bölcsész, közgazdász meg már nem igazán kell, annyi van mint égen a csillag. A legjobb pedig az hogy van aki már tudja azt is hogy akik bekerülnek az államilag támogatott képzésre azok úgysem tanulhatnak ingyen. Van ezt mire alapozni is, vagy csak a Fidesz un szimpátia újabb állomása? Persze, a pénz előnyt jelent minden téren, de attól még hogy vannak gyerekek akiknek ezt a szülő tudja biztosítani még nem egyenlő azzal hogy sík hülyék is. A kérdező azt írja full ötös meg minden. Ahogy látom nem is aggódik igazán.
2012. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
94%
Aggódni úgy van esélyed, hogy eddig mondjuk volt 70% esélyed bekerülni egy állami támogatott képzésre, most van mondjuk 20%, vagy 5% (erős túlzással, de valahol igaz). Ha te benne vagy a top 5%-ban, akkor nincs baj, ha nem vagy benne, akkor már problémás.
2012. márc. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
96%

Kolopele, látszik, hogy mostanában nem sok kapcsolatod van a felsőoktatással. Amúgy abban igazad van, ha "a gazdag, akkor síkhülye" mondást sértőnek tartod. bár az is igaz, ebben a formában nem mondta senki. A gazdag akkor is, ha... meg akkor is, ha nagyon okos - ekkor legyen is így!


Két fontos tényező van.

1. felsőbb tanulmányokat folytatni, általában az ember életének jelentős részére, ha nem az egészére hat ki. Ez tehát egy nagyon hosszútávú folyamat. Felelősségteljes, magára valamit is adó politikai erő ilyen otrombán, azonnali, sőt visszamenőleges hatállyal ennyire alapvető változást nem hoz. Van ítélőképessége is, nemcsak hataloméhsége és fitogtatási képessége.

2. Nagy kérdés, fontosnak tartjuk-e, hogy az állampolgár a tudáshoz alanyi jogon juthasson hozzá. Vagyis kizárólag a képességei döntik el, hozzájut-e, nem pedig a származása, anyagi helyzete, földrajzi elhelyezkedése, kapcsolatai alapján. Ha fontosnak tartjuk, igyekszünk az előbbit maximálisan érvényesíteni, az utóbbiakat amennyire lehet, ellehetetleníteni. Most a fordítottja történt. Az egyes szempontokban eltérő mértékben, de fordítva.


Akik azt átlátják és bizonyos empátiával, felelősséggel rendelkeznek ezért felháborodnak.

Ami pedig az oktatás bármilyen szempontú zéróegyenlegét (mint minimumot) illeti, ne legyen senkinek illúziója. Ma mindenért fizetni kell, csak a diákhitelt később. A kitűnők bekerülésével is van némi szkepszisem, de hogy a következő 3-5 évben kemény finanszírozási feladatokat kell megoldani a hallgatónak, az nem kétséges.

2012. márc. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 bumbi02 ***** válasza:
77%

Az a baj hogy mindenféle logikát nélkülöznek a keretszámok.. Az ember felmegy a careerjet-re, jobinfo-ra vagy hasonló helyekre, és megnézi milyen arányba keresnek gazdasági szakembert és mérnököt, közel se olyan arányban mint ahogy a kormány megszabta a két szak közti támogatottsági arányt..


És nem hinném hogy éves szinten 100 jogász és 200 közgazdászra lenne csak szükség..


Kissé tervutasításos rendszerre hajaz, ez a központból közlik hogy ennyi kell...



Amúgy meg erre még senki se tudott válaszolni hogy hogy lehet az hogy 4 éve még népszavazást is kezdeményezett a Fidesz a tandíj ellen, most meg még több is a tandíj amit ő hozott be.. (csak nem tandíjnak hanem "önköltségnek" hívjuk)..



A tandíjjal nincs baj, ha okosan csinálják.. aki megteheti fizessen érte, aki megteheti de kitünő tanuló az ne fizessen érte (vagy csak részben)aki nem teheti meg hogy fizessen érte anank legyen ingyenes (egy bizonyos átlagtól/pontszámtól, szegények közt se kell támogatni akinek 0,8as átlaga van..)


De ennek a Fidesz féle "reformnak" semmi értelme nincs...

2012. márc. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
75%

Emberek, ki mondta azt nektek, hogy midnenkinek egyetemre kell menni? 70%, 20%, 5%? Ki mondta, hogy az emberek 70%-ának egyetemet kell végezni???


Jómódúak? Ugyan már... Ezer meg egy módja van az egyetem mellett pénzhez jutni! Anyám egyedül nevelt pedagódusi fizetésből. Támogatást SEMMIT sem kaptam. Öszöndíjat a saját hibámból nem. Albérletben laktam és lediplomáztam diákhitel nélkül. Nem kell mindig sajnáltatni magunkat. Akinek van pénze MINDIG is előnyt fog élvezni, mert semmi nincs ingyen a világban, ez van, az ellenkezőjét csak a szocializmus hitette el velünk.


Mint ahogy az első posztomban leírtam, nem értek egyet minden pontjával az intézkedésnek, nem egy dolgot teljesen másképp csinálnék. Nem vagyok megrögzött fideszes sem, mielőtt valaki ezzel vádolna, de egyszerűen unom már, hogy mindenki csak akkor sír, ha elvesznek tőle valamit. Igen a Fidesz volt, aki anno megvétózta a tandíjat, de most komolyan: van itt valaki aki akkor nem volt tisztában azzal, hogy ez csak kampánylépés: ha az egyik párt elvesz valamit, amit te visszaadsz, akkor te vagy a jófiú! Erről szólt ez, semmi másról, ez akkor is tiszta volt!


Meg kéne érteni: a világon semmi nincs ingyen, ha te állami finanszírozott szakon megszerzed a filozófia szakos diplomádat, amivel aztán titkárnő, pincér stb... leszel, akkor szerinted a képzésed nem volt kidobott pénz? Ha felvesznek egyetemre, majd két év múlva kirúgnak, az a négy félév nem kidobott pénz? Ha mondjuk lediplomázol, és külföldre mégy, akkor ki fizeti ki a képzésedet? Igen: az aki itthon maradt dolgozni! Ez igazságos dolog szerintetek?


Mellé az átlag egyetemista egy bizonyos szempontból nem sokban különbözik a segélyért sorban álló cigányoktól: bejelenti magát a nagymamához, hogy eltartóként özvegy nyugdíjas szerepeljen, így kapván meg a támogatásokat, amiből lehet menni inni (és ez csak egy példa). Aztán külföldre/munkaügyibe vezet az útja a többségnek, és szidják az államot, mert nincs munka. Hát emberek, azért nincs munka, mert ezt a sz*r rendszert fent kell tartani, márpedig ezt adókból kell. De ha magasabb az adó, akkor kevesebbet tud fizetni egy vállalat, illetve kevesebb alkalmazottat foglalkoztatni. Ekkor vegyünk fel kölcsönt, mert ha el akarunk venni valami kiadást a jónéptől, akkor jön az épp aktuális ellenzék és a nép, mondván, nekik ez jár.


Ez a lépés teljesen szükségszerű, mert NINCS AMI KITERMELJE ennek a rengeteg egyetemistának a képzését, és nem is éri meg. Azok az emberek, akik ide valóak, azokat fel fogják venni, azok le fognak diplomázni, támogatást és ösztöndíjat fognak kapni, majd elhelyezkednek kutatóként, vagy az iparban. A többi, ha diplomát akar, akkor tessék kifizetni magának, mert diplomát szerezni nem kötelező. A jelen rendszer olyan, mintha a Barcelona felvenné a csapatába a magyar válogatott minden tagját, úgy fizetné őket, mint Messit, miközben ha pályára küldené őket, meccset sem tudna nyerni velük, mert - bár nagyon fáj leírni - nem oda valók. Ennyi.

2012. márc. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
82%

" 100 jogász és 200 közgazdászra lenne csak szükség.. "


Pedig de, főleg, hogy szerintem most sincs sokkal több. Én programozó vagyok, az első éves kurzusaimra kb 1000 (!) ember járt, kb 30 emberrel diplomáztam együtt. Ugyanez igaz a közgazdászokra is, több százan kezdik, pár tíz diplomázik.


Pénzügyi munkakörbe jelen pillanatban csak azért kell a diploma, mert a diplomád miatt hiszik el, hogy jó vagy valamire. Ha ezek az emberek kiesnek az egyetemekről, azzal az okj-s képzések nívója automatikusan emelkedik majd.


Példa: volt csomó vegyész ismerősöm, elég keresett, jól fizetett szakma. Közülük jó pár doktorál, és komoly publikációkkal rendelkezik, kutat. Sokan elhelyzezkedtek nagy vállalatokhoz. De van egy csomó ember, aki annyit tud használni az egyetemi tudásából, hogy össze tudja lögybölni, amit mondanak neki, ennek pedig vegyésztechnikus a neve, és szakmaként megtanulható. Ugyanez igaz a közgazdászokra is.

2012. márc. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
73%
Nem feltétlenül van esélyed úgy sem bekerülni állami helyekre, a Corvinuson például 50 ingyenes hely lesz a Gazdálkodástudományi karon. Azért felháborító, mert szembemegy az európai trendekkel, Nagy-Britannián kívül egyre inkább a tandíjmentesség felé kacsintgatnak az országok, Németországban pl már csak két szövetségi államban van tandíj, míg pár éve a bundeslandok felében volt.
2012. márc. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!