3. világháború? Hova vezet az út amin járunk?
1929-1933-ban nagy gazdasági világválság volt. A válság hatására/után megerősödtek a szélsőséges pártok, a radikalizmus. 1933-ban a radikális Nemzetiszocialista Német Munkáspárt, Hitler vezetésével hatalomra jutott. 1939-ben kitört a 2. világháború. 1945-ig 72.771.500 ember halt meg, ebből 41.743.400 civil, és 5.754.400 holokauszt áldozat, és ebben nincsenek benne akik egy életre megnyomorodtak..
2008-2012(?)-ben nagy gazdasági világválság volt/van. A válság hatására már most látható hogy a radikális pártok erősödésnek indultak (lásd a választási eredményeket, MINDENHOL megerősödtek a szélsőséges pártok). Mivel az emberek azt hiszik, hogy csak így oldhatóak meg a problémák, ezért már csak az a kérdés hogy mikor jutnak a szélsőséges pártok hatalomra, és akkor jöhet a következő háború.. (persze nem Mo-ból kell kiindulni, mert itt hiába jut bárki hatalomra "kevés" ehhez, max egy kis országon belüli dolog jöhet szóba..) Vélemény?
Az un. fejlett világban semmi realitása annak, hogy egy ország demokráciából diktatúrába menyjen át.
A 3. világháború a társadalmi igazságtalanságok miatt tör (tört) ki. A nemzetközi nagytőke és az elszegényedett kizsákmányoltak között zajlik, nem feltétlenül országok között.
Ha a világban így mennek tovább a dolgok (pl. ahogy 7 éve nálunk), akkor tényleg világ méretűvé fog szélesedni.
Nem hinném, hogy ezért a kifosztottak lennének a felelősek.
Gondolom nem ilyen válaszra számítottál, de nekem ez a véleményem.
A III. világháború az emberiség minimum kétharmadának a pusztulásával járna, ezért célszerű lenne elkerülni.
Az 1930-as évek és a mostani válság között van némi párhuzam, de nincs gyarmatvilág, a nagyhatalmak nem állnak elő területi követelésekkel, és nincs megalázott Németország, amelyik bosszúért liheg.
Van ellenben EU, a nyelvi és kulturális sokszínűségével és a gazdaságilag előnyös együttműködéssel.
Ha háború tör ki, azt egy renegát atomhatalom okozhatja inkább, mint a szegények. Hátha nem fajul idáig a helyzet.
Mo-ról a világ más, mint Brüsszelből - nem értjük, hogy a többi tagállamnak a nemzeti minimum miatt jó az EU. Nálunk nincs elfogadott nemzeti minimum, ezért vagyunk csalódottak, indokolatlanul. A világ nem olyan pesszimista, mint mi, és jobban együttműködik, mint mi. Utánozni kéne őket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!