Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nem biztosítja az...

Miért nem biztosítja az Alaptörvény eléggé Magyarország szuverenitását?

Figyelt kérdés
Szerintem nem biztosítja eléggé.Túl nagy mértékben rendeli alá Magyarországot különféle nemzetközi szervezeteknek, határozatoknak. Én azt gondom, hogy első sorban független, szuverén ország legyünk, és csak másodsorban, szuverenitásunkat nem veszélyeztető módon az Eu, vagy bármi más nemzetközi képződmény tagja.Az Eu tagságunkat nem kell Alaptörvénybe foglalni, nem gondolom, hogy lépjünk ki holnap ez Eu-ból, de mégiscsak túlzás az Alaptörvény szintjén ennek lehetőségét eleve kizárni. Semmi keresnivalója olyan mondatnak az Alaptörvényben, hogy "(2) Magyarország nemzetközi jogi kötelezettségeinek teljesítése érdekében biztosítja a nemzetközi jog és a magyar jog összhangját." Maradjunk annyiban, hogy ha valami nagy baromságot nem találnak ki nemzetközi szervezetek, akkor a mindenkori kormány nem fog csak azért nemzetközi konfliktusra törekedni, mert jaj de jó buli veszekedni nemzetközi színéren. De igenis nem zárható ki a lehetősége, hogy ha akár az ENSZ, akár az Eu akár más nemzetközi képződmény azt mondja, hogy ugorjunk a kútba, azt mondjuk, hogy nem ugrunk. Azt viszont bele kell venni, hogy nemzetközi szerződés nem lehet ellentétes az Alaptörvénnyel. Elfogadhatatlan, hogy nemzetközi szerződések által érintett kérdésről nem lehet népszavazni, a MAGYAR NÉP AKARATA legyen már előrébb való akár nemzetközi szerződéseknél is, akkor újra kell tárgyalni, vagy felmondani. Szintén elfogadhatatlan, hogy az AB magyar törvényeket semmisítsen meg nemzetközi szerződéseknek, nemzetközi jognak való meg nem felelés miatt, azonban a nemzetközi szerződések, Eu-s, és nemzetközi jogszabályok,határozatok igenis legyenek megtámadhatóak az AB előtt, és amennyiben az AB alkotmányellenesnek ítéli őket, a kormány haladéktalanul legyen köteles (újra)tárgyalásokat kezdeményezni, amennyiben ez nem vezet eredményre, a Parlament legyen köteles határozatban kimondani, hogy X nemzetközi, vagy Eu-s határozatot,jogszabályt vagy annak Y pontját Magyarország nem ismeri el.
2011. okt. 17. 11:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Még az országon belül SEM ÉRVÉNYESÜL a nép akarata. Csak az,amit Orbán akar.

A magyar jognak összhangban kell lennie a nemzetközi joggal.

2011. okt. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Részletekbe nem mennék, de azért itt-ott tévedésben vagy.

Akkor, amikor beléptünk az EU-ba, elfogadtuk annak törvényeit, előírásait..

Senki nem kényszerített az EU-ba, jogod (jogunk) lett volna kint maradni.

De mi oda kívántunk tartozni, erről szólt a népszavazásunk (ugye ezt reklamáltad, a népszavazást), most már oda tartozunk, annak minden kötelezettségével, előírásaival, előnyeivel...

2011. okt. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy feltétlenül lépjünk ki, bár elképzelhető, hogy ha megint népszavaznánk, az erre az eredményre vezetne. De az, hogy bent vagyunk, még nem jelenti azt, hogy nekünk kell az éltanulónak lenni. Más Eu tagállamok is megsértik az Eu jogot. Szlovákia például...
2011. okt. 17. 11:21
 4/19 A kérdező kommentje:
Másrészt ugye akkor az akkori Eu-s jogot fogadtuk el, de ez nem azt jelenti, hogy ha később kitalál az Eu valami állatságot, teszem azt, hogy a halálbüntetés után az életfogytiglat is töröljük el, mert "embertelen", akkor azt mi bármikor is elfogadtuk volna.
2011. okt. 17. 11:24
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha valaki belép egy szervezetbe akkor neki kell alkalmazkodni nem pedig a szervezetnek.Nehogy már a lekvár tegye el a nagymamát! Minden ország ugyanazt az előírást kell hogy betartsa.Magyarország amióta belépett nem tartja be a NATO-hoz szükséges lépéseket se. Ingyenélő a NATO-ban.Az persze jó volt hogy az USA megállította a délszláv háborút!!!Ami magyarországot is komolyan veszélyeztette!
2011. okt. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"De mi oda kívántunk tartozni, erről szólt a népszavazásunk (ugye ezt reklamáltad, a népszavazást), most már oda tartozunk,"


Jó, de miért nehezebb kilépni, mint ahogy beléptünk? Miért kell az Alaptörvénybe venni, hogy bent vagyunk, és kizárni az Alaptörvényről való népszavazást is? Az Eu tagságunknak az esetleges megszűnésének nem lenne szabad nehezebbnek lenni , mint ahogy beléptünk, az Eu tagságunk akkor szűnjön meg, ha annak rendje, s módja szerint összejön a 200 000 aláírás a népszavazáshoz, és a népszavazás erre az eredményre vezet.

2011. okt. 17. 11:28
 7/19 anonim ***** válasza:
Kérdező 100%-ig igazat adok neked! Elég legyen már a gyarmatosításból (akár jogi, akár gazdasági értelemben)! (Ennyit arról, hogy a Fidesz nemzeti alkotmányt csinált...)
2011. okt. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Magyarország amióta belépett nem tartja be a NATO-hoz szükséges lépéseket se. Ingyenélő a NATO-ban.Az persze jó volt hogy az USA megállította a délszláv háborút!!!Ami magyarországot is komolyan veszélyeztette!"


Igen, képzeld el, hogy azt gondolom, hogy ameddig jó nekünk ingyenélőknek lenni a NATO-ban, addig legyünk ingyenélők! Nézzük már a a SAJÁT érdekünket!Szerintem nem vagyunk azok, nem egy magyar katona nyíratta már ki magát Afganisztánban. Nyilván ha belépünk valahova, akkor van egy határ, hogy meddig lehet elmenni a szabályok megszegése terén anélkül, hogy kirúgnának, vagy valami komolyabb hátrány érne minket, mint amennyi előnye van a szabálysértésnek. És amennyiben érdekünk, menjünk is el eddig a határig. Mondok egy egyszerű példát: Azzal, hogy beiratkozol egy gimnáziumba, elfogadod a házirendet. De tudod nagyon jól, hogy bár nem lehet kimenni a suli előtti gyorsbüfébe kajálni,mert benne van a házirendben, hogy tanítási idő alatt nem lehet elhagyni a sulit, legfeljebb kapsz egy osztályfőnökit az ellenőrződbe, amin apád otthon csak röhög egyet. És te kimész, mert ott olcsóbb, és jobb a kaja. Ugyanígy Magyarország, és nemzetközi szervezetek. Nyilván van egy határ, amit nem lehet túllépni,ha maradni akarunk, de bizonyos dolgokban igenis sz*rjuk le, ha lecsesznek is minket, ha nekünk úgy mégis jobb.

2011. okt. 17. 11:42
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy előnyökkel járna, ha kilépnénk?

1-2-5-10 témában talán igen, 10-20-50 témában buknánk..

A multik nagy része úgy húzna el, mint a vadliba, mert ha nem lennénk tagok, nem védené őt az EU ránk is vonatkozó szabálya, hiszen nem lennénk tagok.

Elvinné a munkalehetőséget, elvinné a támogatásokat (jelenleg jóval többet kapunk vissza, mint amennyit befizetünk), ez jó lenne nekünk?

Nem nagyon tudnánk az EU-ba exportálni, mert vámtörvények EU-n kívüli országokra egész mások.

Ezt Te vállalnád, tisztában vagy teljes gazdasági következményeivel? Exportunk legalább 60%-a EU-ba megy!!

2011. okt. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Miből gondolod, hogy előnyökkel járna, ha kilépnénk?

1-2-5-10 témában talán igen, 10-20-50 témában buknánk..

A multik nagy része úgy húzna el, mint a vadliba, mert ha nem lennénk tagok, nem védené őt az EU ránk is vonatkozó szabálya, hiszen nem lennénk tagok.

Elvinné a munkalehetőséget, elvinné a támogatásokat (jelenleg jóval többet kapunk vissza, mint amennyit befizetünk), ez jó lenne nekünk?

Nem nagyon tudnánk az EU-ba exportálni, mert vámtörvények EU-n kívüli országokra egész mások.

Ezt Te vállalnád, tisztában vagy teljes gazdasági következményeivel? Exportunk legalább 60%-a EU-ba megy!!



Tehát még egyszer:Nem azt mondom, hogy lépjünk ki, csak hogy ez is EGY lehetséges opció, ahogy az is, hogy maradjunk. Nem szabad az Alaptörvényben eleve kizárni. A másik pedig, hogy ha bent vagyunk, akkor legyünk határozottabbak, és ne a csicskák, meg az éltanulók, és csak azokat a szabályokat tartsuk be, amiket feltétlenül muszáj,vagy amiket jó nekünk, ha betartunk, csak azért ne csináljunk valamit, mert az Eu azt mondja, más tagállamoknak sem okoz gondot néha szabálytalankodni egy kicsit, ha úgy gondolják, hogy nekik az úgy jó valami miatt. (Nem is feltétlenül gazdasági kérdésekre gondolok.) Egyébként attól is függ, hogy milyen irányba megy el az Eu. Ha független, szuverén országok szövetsége irányába, akkor feltétlenül maradjunk. De ha egy Európai Egyesült Államok irányába, és jelenleg sajnos utóbbi, akkor lehet át kéne gondolni. Hogy többet kapunk, mint amennyit fizetünk? Nem tudom, én ebben nem vagyok olyan biztos... Nem vagyok gazdasági szakember, és még egyszer mondom nem az Eu-ból való kilépés mellett vagyok, hanem amellett, hogy nyitva kell hagyni a kérdést. Józan ésszel átgondolva, azt nem hiszem, hogy a multik csak úgy eltűnnének, lehet csak kisebb hasznuk lenne, és azért az is érdekes, hogy miért vannak egész más állapotok egy magyar Aldi-ban, mint egy osztrákban. De lehet, hogy amennyit veszítenénk a kevesebb multival, azt visszanyernénk azzal, hogy kevesebb vetélytársa lenne a magyar KKV-knak, nem? Még egyszer hangsúlyozom, nem azt mondom, hogy holnap lépjünk ki, hanem hogy hagyjuk nyitva a kérdést, és amíg bent vagyunk, addig próbáljunk nem csicska, meg éltanuló lenni.

2011. okt. 17. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!