Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Vajon USA felbomik-e, mint...

Vajon USA felbomik-e, mint egykor Szovjetunio?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 15:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

20:47


United States of America

2011. júl. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%

Jó kérdés. Tudni kell, hogy Amerika kínai hitelből él. A hadserege lezüllőben, köszönhetően az értelmetlen háborúknak. Korántsem olyan egységes az USA, mint gondolnák sokan, persze nem olyan ellentétek vannak, mint mondjuk az oroszok és az ukránok között, hanem sokkal inkább politikai. Bár érdemes egy pillantást venni a 2000-es népszámlálás adataira, ezen belül a származásra:

[link]

Ezekről ugye a megkérdezettek nyilatkoztak. Azon túl, hogy a legtöbben német származásúak, feltűnően sokan válaszolták azt, hogy ők amerikaiak, vagyis ők leginkább az amerikai őseikhez kötődnek, vagyis a telepesekhez. Mexikói vagy spanyol származású többségében fél Kalifornia, fél Arizona, majdnem egész Új-Mexikó, és fél Texas. Texas és Kalifornia pedig nem kis lélekszámú.


Ezentúl érdemes még elolvasni ezt cikket:

[link]


Személy szerint nem tartom valószínűnek, hogy magától szétbomlik az Egyesült Államok, de ha valami igazán komoly válság lesz, az majd felnagyíthatja ezeket az ellentéteket, és ez akár szakadáshoz, kiváláshoz is vezethet.

2011. júl. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
20:51 igen tudom hülyén fogalmaztam :D de úgy értem, hogy azért az már egy ország elég régóta. Az USA
2011. júl. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Kína hamarabb fog szétesni, mint az USA. Az USA nem erőszakkal összetartott ország. Teljesen mindegy, hogy mennyi hitelből élnek, erős a gazdaságuk. Továbbá vegyük észre, hogy a két ország eltérő startégiával rendelkezik: Kína olcsó tömegcikkeket gyárt és nyersanyagokat termel ki. Az USA-ban pedig inkább kutatási tevékenység folyik. Kína gazdasái ereje az olcsó munkaerőben (a befektetők vitték oda a gyárakat) és a sajátos üzletpolitikában van. Kína gazdasága addig lesz ilyen erős, amíg a gyártulajdonosok, akik pl. az elektronikai eszközöket gyártják, át nem migrálnak Afrikába. Ez akkor fog bekövetkezni, ha túl drága lesz a kínai gyártás - legutóbb 66%-os béremelések voltak, igaz, így is kevesebbet kapnak mint pl. nálunk. Afrikában a kínai bérek töredékéért lehetne dolgoztatni. És nem árt belátni azt sem, hogy a jelenlegi termelésnövekedés alapú gazdasági fölény nem fenntartható (nem lehet mindenből egyre többet termelni). A folyamatos növekedés csak úgy tartahtó fent, ha a természet megengedi az emberiségnek. Véleményem szerint a közeljövőben az fog igazán erőssé válni, aki képes lesz úgy növekedést produkálni, hogy a lehető legkevésbé terheli a környezetet, vagy mások terhelését vállalja át (hulladékhasznosítási ipar). A kutatási tevékenységet figyelembe véve, rengeteg ilyen lehetősége van az USA-nak. Ja, és még nem is említettük, hogy az amerikai államvezetés jó részét zsidók teszik ki - ha feladják az USA-t, feladják önnön jólétüket és katonai biztonságukat. Összetartó népről lévén szó, foggal-körömmel küzdenének a lecsúszás ellen.
2011. júl. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 grogrum válasza:
A legtöbb válaszadó elfeledkezik az USA történelméről. A most kialakuló államcsődnél, ami előre várható volt, jóval kisebb jelentőségű konfliktus miatt már volt polgárháború. Ez most is elképzelhető, sajnos.
2011. aug. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Te miről beszélsz?! Egy polgárháború volt az USA történetében (ami valójában nem is polgárháború volt, hanem 2 független szövetségi állam háborúja), amiben az északi gazdaságilag fejlett unionisták legyalázták a déli parasztokat, aztán nagy kegyesen bevették őket az USA-ba...

2011. aug. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"az északi gazdaságilag fejlett unionisták legyalázták a déli parasztokat, aztán nagy kegyesen bevették őket az USA-ba..."


Miről beszélsz? A háború négy évig elhúzódott, és csak 1864-ben látszott észak felé billenni a mérleg. Ezt nem nevezném legyalázásnak. Különösen úgy, hogy az északiak sokkal nagyobb emberveszteséget szenvedtek el.

2011. aug. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hogy a 4 év sok vagy kevés az relatív.

A 100 éves háborúhoz képest kifejezetten kevés.


De itt nem is ezen van a hangsúly, hanem azon, hogy az messze nem polgárháború volt a szegény nigger rabszolgák jogaiért, hanem egy politikai és gazdasági kérdés fegyveres eldöntése. Az északi iparnak kellett az olcsó déli alapanyag. Persze a saját piacot közben védték vámokkal. Erre a déli államok - érthető módon - le akartak lépni és beinteni. Na ez nem tetszett északnak.


Mostanra az USA szinte teljesen egységes. Ilyen "Polgárháború" egyáltalán nem várható.

2011. aug. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az szerintem elképzelhető, hogy ha nem is 50 államra szakad szét, de egy esetleges mélyreható csőd után több gazdasági tömbre oszlik egy rövid időre.
2011. aug. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!