Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nemzeti baloldali vagyok....

Nemzeti baloldali vagyok. Érdemes a Jobbik-ot támogatnom?

Figyelt kérdés

Szociáldemokrata beállítottságú ember vagyok, de elítélem a globalizációt, Európába a más kontinensekről való tömeges bevándorlást, az amerikai politikai nézetek Európában való meghonosodását, Magyarország túlzott nyugatiasítását.


Nem vagyok jobboldali, mert elítélem a jobboldal hagyományokhoz való ragaszkodását, a vallásosságot, a túlzott kapitalizmust, a hátrányos helyzetűek leszarását, az urambátyám rendszereket és a republikanizmust.


Úgy gondolom, hogy fontos a nemzeti politika, a magyar identitás és helyi kultúra megőrzése, azonban ezt az egyediséget, nemzetiességet a modern magyar populáris kultúrában kell keresni, nempedig az újkori, középkori hagyományokban, a vallási kultúrában, és az arisztokraták által terjesztett mesterséges kultúrában.


Egyet értek a Jobbik azon nézeteivel, hogy közösséget kell vállalnunk más keleti országokkal nyugat-európai elvi szövetségeink mellett, azonban az arab-barátsággal és az antiszemitizmussal nem értek egyet, mert szerintem a zsidók sokkal európaisabbak és barátságosabbak, mint az arabok.


Ilyen nézetekkel érdemes Jobbikossá válnom, vagy más párt udvarán nézzek körül?


2011. máj. 4. 15:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem érdemes elolvasnod, vagy legalább beleolvasgatnod a Jobbik 2010-es programjába. 88 oldal, ahogy emlékszem, szóval ahogy gondolod... :) Ez alapján eldöntheted. Egyébként a vallásosságuk szerintem sokadlagos dolog csak, én sem vagyok nagy hívő, nem is érdekel ez az egész dolog, mégis jobbikos vagyok. Amekkora sz*rban van az ország most, ha hatalomra kerülnének, lennének fontosabb dolgaik is, mint a vallás. Szóval ez háttérbe szorítandó dolog, és ők is annak tartják, fórumokon csak a legfontosabb dolgokról van szó, mint a bűnözés, a nemrég aktuális magyar föld védelme, stb.

Érdemes beleolvasnod:


[link]

2011. máj. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%

Én azt mondom,hogy inkább nem vagy Jobbikos a nézeteid alapján.

Én amiért rájuk szavaztam az csak azért volt,hogy ne a többire szavazzak.

Viszont ha azt is figyelembe vesszük,hogy mennyire fontos a szavazatod,tehát ha nem akarsz olyanra szavazni aki ugyan megfelel az elveidnek viszont biztos nem kerül be akkor a Jobbikot válaszd.

Ha nem érdekel,hogy "elveszted" a szavazatod és fontosabb neked az,hogy eszméid alapján a neked legmegfelelőbb pártra szavazz akkor keress másik pártot.

2011. máj. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
A jobbik alapvetően az emberekben lévő elégedetlenségre épít, na most ha te azt mondod, hogy a zsidók barátságosak, akkor nagyon nem a jobbik közelében kell keresned a választandó pártot.
2011. máj. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem meg csak azért, mert 1 vagy 2 pont nem egyezik a te elképzeléseiddel, még lehet számodra megfelelő! 100%-ig tökéletes, megfelelő párt úgysem lesz sosem. :) Így marad a lehető legjobb.
2011. máj. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
42%
Mindenképp érdemes, hiszen a Jobbik legalább a magyar emberekért, a népért akar tenni s nem ellenük.
2011. máj. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%

A zsidók barátságosabbak, mint az arabok?

Miután a nekik "gój"-nak nevezett nem zsidók olyanok mint a kutyák, akik átverése miatt elismerés jár?


Ha azt hiszed, hogy barátságosabbak, akkor téged bizony sikeresen félre is vezettek.

2011. máj. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ez áll hozzád a legközelebb:


[link]

2011. máj. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
talán Szili Katalin áll hozzád legközelebb politikailag.
2011. máj. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
17:04: TGM mióta nemzeti beállítottságú? Az egy vegytiszta kommunista.
2011. máj. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

ma 17:32

Igaz nem hírdeti a nemzetiérzelmet,de antiglobalista,antineoliberális,a kisválalkozók érdekeiről is beszél,tehát valamilyen szinten az országot részesíti előnyben mégha fontosnak tartja a szolidaritás válalást más országokkal és az antifasizmussal! Az nemzetiÉRZELEMT meg érezze mellé a kedves szavazó! Egyébként tökéletes párt,ami hozzáillik nincs,Szilit én nem ajánlanám!

2011. máj. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!