Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Így használja fel a fidesz a...

Így használja fel a fidesz a nyugdíjmilliárdokat?

Figyelt kérdés

"A fent jelzett, a rosszabb idei államháztartási egyenleg lehetőségét egyébként maga a minisztérium is elismerte: hiszen jelezte, hogy a megkapott magánnyugdíjpénztári vagyont is figyelembe vevő költségvetési többlet a GDP 4%-a helyett csak 2%-os lehet. Ennek oka, hogy a nyugdíjvagyonból mentik ki a MÁV-ot, valamint a BKV-t és váltanak ki PPP-projekteket.

Az állam egyébként a jegybank friss számításai szerint mintegy 2600 milliárd forintnyi nyugdíjpénztári vagyont fog megkapni, mert a pénztárakban maradók vagyona mintegy 300 milliárd forintot tesz ki, míg az állami pillérbe visszalépő 2,8 millió főnek mintegy 200 milliárd forintnyi reálhozam-kifizetést kell teljesíteni. Az MNB kalkulációi és a kormány fent jelzett mentőakciói együttesen azt jelentik, hogy a magánnyugdíjpénztári vagyonból jövő év elejére mindössze 300-400 milliárd forintnyi rész marad meg, ami igencsak szűkíti a kormány költségvetési mozgásterét a ciklus második felében."

Forrás:portfolio.hu

Arról volt szó, hogy tb.kasszába kerül a tagok megtakarítása, mert nincs miből fizetni a nyugdíjakat. Mi köze a magánnyd.pénztári tagoknak a BKV, vagy a MÁV eladósodásához. Aztán, ha elköltik a milliárdokat, megint nem lesz pénze a kormánynak folyósítani a nyugdíjakat.

Érti ezt valaki?


2011. ápr. 3. 14:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Igen, én meg jól érzem, hogy ha holnaptól kezdve a fidesz egy démonimádó vallást tenné kötelezővé, amellett is érvelnél? Csak mert az eddigi megnyilatkozásaid alapján nekem ez jött le."

Nem válaszoltál a kérdésre.

2011. ápr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%
És ha most az egyszer ideiglenesen, a képviselők lemondanának a fizetésük nagy részéről? Tudom, hogy ez egy irreális gondolat, de talán segítene.
2011. ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Kiszámolta már valaki a kormányból, hogy a képviselők álláshalmozása mennyi pénzt emészt fel?

A BKV-nál történt jogtalan kifizetéseket -végkielégítések- visszafizettették már?

Ugyanez a MÁV-nál?

A hatalmas vállalkozói adótartozásokat rendezte bárki is?

Lenne pénz, ha nem szégyellné a kormány behajtani ezeket a tartozásokat.

Ők miért nem ajánlanak a fizetésükből fel valamennyit, hisz' bővelkednek a javakban?!

Mindig a lakossággal gyűjtetnek életmenő berendezésekre, mert erre áldoznak az emberek az alig semmiből is.

2011. ápr. 3. 15:46
 14/15 anonim ***** válasza:
81%
Igen, pont erre gondoltam. Szerintem nem halnának bele, ha egy ideig nem havi 2 millából, hanem mondjuk csak a harmadából kellene megélniük. (A szám csak hasraütés volt, és azért még a maradéka is szép összeg.)
2011. ápr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 menta34 ***** válasza:

Szerintem nem az a gond, hogy azokat a konkrét forintokat hova teszik. Én pl. egyetértek a kassza bekebelezésével, mert ez nem volt más mint egy elrontott befektetés! az ország félretett magánbankokba pénzt, úgy, hogy közben drágában vett fel hitelt, mint amit a mnyp kamatozott az országnak!!! kidobtunk egy csomó pénzt feleslegesen kamatra! Ez volt a lenyúlás, nem a mostani...


A gond pedig nem az, hogy most hova megy a pénz, hanem az, hogy úgy tesz a drága kormányunk, mintha minden évben ennyit le lehetne nyúlni! de nem! egyszer volt, nem szabadna a költségvetést úgy kalkulálni, hogy ez bevétel és szórni a pénzt pl. a felső tízezer elfuserált szja csökkentésére :(

2011. ápr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!