MSzP-s szavazók! MSzP szimpatizánsok! Ti hogyan látjátok? Valóban hiba (vagy árulás) a frakció részéről, hogy nem veszt rész az alkotmányozási vitában?
- A Hír TV-ben elkaptam egy "Tömjén" Zsolt-tal készített riport egy részét, amelyben azt állította, hogy az MSzP elárulta (elárulja) a választóit azzal, hogy nem vesz rész a vitában, majd azt is kijelentette, hogy most ez a felelősség is Rájuk hárul, hogy baloldali értékek is bekerüljenek az alkotmányba. (Ezt a szándékot azonban én nem hiszem el!)
- Ma pedig Lázár János történelmi hibának nevezte a távolmaradást.
"Pici" eszemmel és nem igazán MSzP-s, inkább Orbán Viktor ellenes szívemmel úgy érzem: Nem mindegy?
Ha a 2/3 leszavazza, az ellenzék javaslataiból még egy névelő sem kerülhet az Alkotmány szövegébe!
Valószínűleg minden válasz hasznos, átgondolt, őszinte és tisztelettudó lesz, de valóban csak az MSzP-sek véleménye lesz döntő. (Egy MSzP gyűlölőnek nem lesz nehéz szidni a pártot, a frakciót és a párt támogatóit!)
A Magyar Szocialista Párt fiatal tagjaként mondom: olyan alkotmánykoncepcióhoz, ami az államformát tudatos ideológiai célból vezérelve, konzervatív fordulat megvalósítása érdekében változtatja meg, nem asszisztál egy demokratikusan igazán elkötelezett párt. A Fidesz alkotmánytervezete értelmében Magyarország államformája szimplán Magyarország, s nem Magyar Köztársaság lesz. Ezzel a köztársaság eszményével, a parlamentáris rendszerrel szembe helyezkedését, annak bizonyos mértékű háttérbe szorítását, a monarchikus rendszer, a tekintélyelvű rendszer meghonosítását kívánta a Fidesz megcélozni. A politikai értelemben vett Kelet, a modernizációt, szabadságot háttérbe szorító Kelet irányába tartunk. Ahol az egyháznak politikai befolyása van, ahol nem küzdenek a szekularizációért, a lelkiismereti,vélemény,szólás,sajtó szabadság védelméért. Ezt tükrözi a praeambulum tartalma is. Az alkotmány egy polgári demokratikus berendezkedésű államban, a politikai értelemben vett Nyugathoz, a progresszió, a szabadság világához tartozó államban vallásilag semleges kell, hogy legyen. A köztársaság eszménynek a szabadságjogok védelme, azok kivívására való büszkeség, annak elérésének érdeme szempontjából, de a progresszív fejlődés, a társadalmi integráció előmozdítása, a szabadság, az esélyegyenlőség kiszélesítése szempontjából is kiemelt jelentősége van. A köztársaság eszménye a feudális, monarchikus politikai berendezkedéssel szemben mutatja föl az esélyegyenlőség, a szabadság, a modernizáció világát. A konzervativizmus világképe, a monarchikus, feudális államberendezkedés irányába tartó gondolkodás pedig minőségi hierarchiát hirdet, miszerint egyes egyének születésüknél fogva különbbek, így joguk van a társadalmi hierarchiában a születésüknél fogva rosszabbak fölött elhelyezkedni, amely a vallásosság, főként a katolicizmus társadalomra való ráerőltetését tartja szükségszerűnek, mely tagadja a szekularizációt, az individualizmust, mely tagadja a francia forradalom eredményeit, a demokratikus középpártok versengését, s nem a jogokból származtatja kötelezettséget, hanem a kötelezettségekből a jogokat, sőt!!! elsősorban az egyén kötelezettségeit hangoztatja, s mely az egyént csak valamely közösség részeként tudja értelmezni, tehát nem fogadja el a politikai értelemben vett Nyugat individualizmusát. Nos, egy ilyen, konzervatív világ kezd kiépülni. Szóval az MSZP azzal, hogy demonstrál, távol marad, felmutatja, hogy az előbb bemutatott konzervativizmussal szemben a XXI. század modern, szabad Magyarországát képviseli.
Érdemes megfigyelni, hogy a konzervatívok a szokásnak, jogszokásnak, szokásjognak kiemelt jelentőséget tulajdonítanak. Tagadják a kodifikáció által megvalósult statikus, zárt jogrendszert, az absztrakt jogalkotást. Nos, Orbán Viktor történeti alkotmányra hivatkozik, vármegyékre, a múlt világára, a szabadság és a modernizáció világával szemben a monarchizmus és a feudalizmus világára. Vármegyéket akar, élükön alispánokkal. A fent ismertetett konzervatív világ kezd kialakulni. A történeti alkotmányt a jogbiztonság igényéből kifolyólag az írott, a kartális alkotmány váltotta föl. Ezért a jogbiztonságot akarja háttérbe szorítani az, aki történeti alkotmányra hivatkozik. Az alkotmány módosításának óriási jelentősége van a jogszabályok Orbán- kormány kénye-kedve szerinti módosításának igényéből. A jogforrási hierarchia csúcsány helyezkedik el, azzal egyetlen, alatta elhelyezkedő törvénykönyv, azok egyetlen jogszabálya sem ellenkezhet. Így, ha a jogforrási hierarchia csúcsán található alkotmányt módosítják, az egyes jogszabályok módosításában nyert ügyük van. Nem mondhatja majd rájuk senki, hogy alkotmányellenes.
"Szóval az MSZP azzal, hogy demonstrál, távol marad, felmutatja, hogy az előbb bemutatott konzervativizmussal szemben a XXI. század modern, szabad Magyarországát képviseli."
Tehát azzal tiltakozik, hogy nem tiltakozik. Ez elképesztően logikátlan és szánalmas.
Viszont azt észrevehetjük ,hogy 89 óta nem történt érdemi fejlődés és a dolgot jelen állása szerint nincs olyan politikai erő még most se akik az én érdekeimet képviselnék.
Ez az egész alkotmányozási folyamat egy vicc ,nézzétek ,hogy milyen szép képeket rendeltek az alkotmány mellé valóságos röhej és szerintem ott már probléma van ,ha valaki ilyen röhejesen próbál történelmet gyártani magának.
Az ,hogy például a rendőrség tagjait akik a munkájukat végezték így meghurcolják és még a sárba is tapossák ez szégyenteljes. Nem látom a hatalmi ágak között a szétválást és ez mindegyik pártra igaz ezért kíváncsi lennék például arra ,hogy miért kell politikai alapon kinevezni a felsőbb tiszti pozíciókba embereket és miért cserélgetik kormányonként őket? Ez nem demokrácia ez csak áll demokrácia 2-3 tábor cserélgeti a helyét régebben 2 volt most egy másik bagázs is hatalomra szomjazik.
Nem mondom a Fidesz központosítási és ideológiai céljai valóságos undort keltenek bennem. Az MSZP politikai elvei és szociális gondolkodásmódja ugyanúgy undorkeltő és csak tetézi a problémát. Ezen két fél jelentősen hozzájárult ahhoz ,hogy ez a mostani szociális háló létrejöjjön és emiatt jelentős lyukak vannak a költségvetésben . A FIDESZ elmúlt 1 évben pedig olyan szintű visszalépést produkált ,hogy félek a jövő évtől. Nincs senki aki leválthatná őket mert azok is rossz megoldások. Nem szeretem se a nacionalista ,se a szociálliberális és szocialista gondolkodást ,mert nem a demokratikus értékeket szolgálják. Én a régi utópisztikus liberális elvekben ,hiszek amelyben az állam szinte csak alapvető funkciókat lát el és nem a társadalmi élet vagy magánéletünk része. Utálom a politikát és mivel én katona akarok lenni le is mondok mindennemű jogomról és politizálásról ,legalábbis nincs szükségem rá ,de a politikusok mégis megpróbálják megpolitizálni ezt a területet ezért nagyon nehéz dolgom lessz még ,hogy a kötelességemet teljesíthessem és az álmaimat céljaimat megvalósíthassam. Az kiszivárgott és hivatásosokat érintő törvénytervezetek félelmetesek és mivel titkosítottak ezért kiszámíthatatlan lesz és további félelmeket kelt azért ,"hogy vajon mit tartalmazhat még". Számomra ez a mostani rendszer egy nagyon rögös és nehéz utat jelent. Tudjátok ahhoz ,hogy valaki protekció és politikai támogatás nélkül előre lépjen a seregben nagyon kemény és hosszú út kell legalább 40-50 év mire eljuthat valaki az Őrnagyig ,de annál tovább már "csókosság" nélkül nem lehet.Ez hiba (igaz vannak kivételek itt is ,de elenyésző) és nagyon jelentősen nehezíti szervezeti működést .
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!