Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Azok, akik fel voltak háborodv...

Azok, akik fel voltak háborodva a 300Ft-os vizitdíj miatt, most mit szólnak az átlagosan 1000Ft nyugdíjjárulék emeléshez?

Figyelt kérdés
A vizitdíjból annak idején az egészségügyet kívánta finanszírozni a kormányzat. Azok, akik lázítottak ellene, és leszavaztatták, most átlagosan a háromszorosát kívánják elvenni mindenkitől, hogy a nők 40 év után nyugdíjba menjenek. Természetesen tőlük sem sajnálom, de az egészből ordít a Fidesz politikájának a lényege: ha más csinálja, akkor nemzetellenes sarcolás, ha ők, akkor forradalmi hazafias hőstett...
2010. nov. 8. 18:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
ha lenne népszavazás róla, leszavaznánk nyilván, így max mérgelődni lehet, hogy már megint kevesebb lesz a pénz.
2010. nov. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Én a vizitdíj miatt sem voltam háborgó, ez miatt sem lennék. Mert ugyebár akik ledolgoztak menjenek nyugdíjba. De ez a gusztustalan módszer amit az orbán kormány művel, utolsó pillanatban adja be a járulékemelésre az indítványt.

Tudjuk erről is az elmúlt 8 év tehet, a szemét szocik

Mielőtt még elkezdenék ezt a mondókázást a fideszesek, kérem valami mást mondjanak már

2010. nov. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Semmit. Nem fizetek nyugdíjjárulékot sem.
2010. nov. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
És a vizitdíj legalább a saját ellátásunkat szolgálta, de a mostani emelés az nem azé lesz, aki most befizeti, hanem azé, aki most nem fizet, csak nyugdíjas... Én nem háborogtam a vizitdíj ellen, annyi, hogy kényelmetlen volt a rendszer, de lehetett volna javítani.
2010. nov. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Kedves Fidesz-hívők, merre vagytok?
2010. nov. 8. 21:58
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

Aki havonta 8x volt kénytelen orvoshoz menni a betegsége miatt, annak még mindig -60%.

Más kérdés, hogy a vizitdíj azon felül lett volna, hogy én MAGAM UTÁN befizetek egy rakás lóvét TB-járulék jogcímen, aztán ha el KELL mennem orvoshoz még fizessek. Magamat leszarom, anyám nyugdíja nekem megér ennyit.

2010. nov. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

Egyetértek az előzővel. Nonszensz, hogy levonják a TB-t aztán meg pengesd az orvosnál még a 200 ft-okat... Hát persze. Tudod mi a poén? Hogyha a vizitdíj automata árát belerakják az egészségügybe, sooookalta több pénz maradt volna a kórházaknál. Dehát arra szükség volt, ügye?


Amúgy meg ha növelték volna a TB járulékot 0.5%-al senkisem háborgott volna, ellenben sokkalta több pénz jött ki. De akkor is nevetséges, amikor fogorvos előtt mehet az ember boltba pénzt váltani, mert a fogorvos nem tudott visszaadni 5000-esből. És kb egy fogtömésnyi idő elment, amíg kinyomtatta a számlát (sőt, az elején kézzel megírta), keresgettük az aprót, stb. Tényleg, sok értelme volt.


Amúgy meg van itt valaki, aki elhiszi, hogy az a 200 ft rendbe rakta volna az egészségügyet?


Mondok jobbat: a Balaton mellett megépült völgyhíd sok milliárdja, az alföldön épített autópálya alagutak még több milliárdja helyett csinálnak egy kis kerülőt tized ennyiért, a fölösleget odaadják a kórházaknak, abban a pillanatban az ország legtöbb helyén megszűnt volna az anyagi probléma, még ha csak pár évre is. De ügye az MSZP-nek kellett egy ekkora marketing, hogy nekünk van völgyhidunk, és alagutunk is!! De minek?


És még persze nem is említettem a 4-es metró olcsó kis projektjét. Az a több száz milliárd forint is elfért volna máshol. Dehát lesz megint egy rekord: európa (sőt, talán a világ) legdrágább metróját építjük!


Ja, elfelejtettem: a szemétfidesz -.-

2010. nov. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

"Azok, akik fel voltak háborodva a 300Ft-os vizitdíj miatt"


Csakhogy nem azért voltak "felháborodva", mert az 300 Ft, hanem azért, mert a bevezető lépése volt az egészségügy privatizálásának.


De a szoci bértopikoló elvtársak még mindig úgy tesznek, mintha ezt nem értenék.


"átlagosan 1000Ft nyugdíjjárulék emelés"


És?? Az adócsökkentésből sokkal több előnyöm származik.


"A vizitdíjból annak idején az egészségügyet kívánta finanszírozni a kormányzat."


Meg az eszed tokját. A privatizációs célú "reform" bevezető lépése volt. Ha nem érted, mi volt a célja, vegyél ki egy egészséggazdaságtan tankönyvet és művelődj.


Amúgy meg értem, hogy a gonosz Fidesz sarcol, de áruld már el, mi a megoldás? Hozzuk vissza a sikert sikerre halmozó Hős Reformert, Ferit? Mert az olyan jól kormányzott?

2010. nov. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Én már így is magánfogászatra járok, mert az SZTK-ban tönkretették a fogsoromat, soha többé nem megyek SZTK-ba. Ha önfinanszírozó lenne az egészségügy, mint egyes országokban (erre indult az egészségpénztári rendszer is ugyebár), akkor színvonalasabb lehetne az ellátás, verseny lenne, de olyan verseny, amiből az orvos is megél, és nem kell elfogadnia a megalázó hálapénzt vagy kimenni külföldre a jó orvosoknak, hogy megéljen hálapénz nélkül.
2010. nov. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%

" Kedves Fidesz-hívők, merre vagytok? "

Nem tudtad, hogy ez egy jobbikos oldal?

Amúgy meg igaza van a Fidesznek!Szerintem is mentsék meg a nyugdíjrendszert.

2010. nov. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!