Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért okoz gondot a vizitdij...

Miért okoz gondot a vizitdij befizetése? Ha ránk forditják, nem éri meg kifizetni?

Figyelt kérdés

300 Ft... Egy liter benzin ára.

Természetesen forditsák a betegre. És akik rászorulnak igényelhessék vissza. De sztem az átlag magyar ki tudja fizetni. csak érje meg neki


2008. márc. 2. 16:08
1 2
 1/16 anonim válasza:
72%

Jól látod a helyzetet, itt azonban arról van szó, hogy "ki akar fizetni?"

Szerintem, igenis, akinek szüksége van rá, az menjen el, fizesse ki, aztán majd megnézi az orvos. Akinek kell fizetni, az úgyis ki tudja, aki meg rászorul, annak úgyse kell fizetnie.

Nézd csak meg, nem egy háziorvos mondta, hogy milyen fejlesztéseket, műszerek vásárlását tudta kivitelezni, abból a sokszor 300 forintból.

Szerintem "megéri" fizetni.

2008. márc. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
60%
Az orvosok szerintem nem csak műszervásárlásra fordítják a lóvét.Megy ott zsebbe is.
2008. márc. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Én támogatnám a vizitdíjjat, meg a kórházi napidíjjat is, sőt még emelhetnék is, hogy jobb legyen az ellátás. Egy feltétellel: akkor nem akarok többé tb.- járulékot fizetni a sok ingyenélő, naplopó cigány gané helyett, meg a hajdanán "kommunizmust építgető", ma kádárt visszasíró, MSZP -szavazó agyhalott nyugdíjjas helyett. Én, aki a háziorvosomnál 15 éve voltam utoljára (mert lógtam a suliból pár napot), életemben nem voltam kórházban, egészségesen élek (és ez sem olcsó manapság), nem bagózok, nem iszok. Hát nem igazságosabb volna?

Tb-eltörlésről persze szó sincs, úgyhogy bekaphatják!

2008. márc. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos én semmilyen változást nem láttam az orvosi rendelőben, sőt csak negatívat: sokkal lassabb lett a "kiszolgálás". Míg korábban fél órát ültem sorban, most másfelet. Csak a médiában hallani, hogy egy-egy orvos hogyan fejlesztette rendelőjét a pénzből, de sajnos én ebből semmit nem tapasztalok.

Szóval eddig is fizettem tb-t az egészségügynek, és ugyanez volt a helyzet, most még a vizitdíjat fizetem ezen felül, és semmi nem változott. Akkor miért kardoskodjak a vizitdíj mellett?

2008. márc. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Aki rászorul... Én minimális gyedből egyedül nevelek egy 4 hónapos babát, elég nehezemre esik ez a plusz költség, ha valamiért orvoshoz kell mennem (és kell, mert rosszak fogaim, sokat járok fogorvoshoz). Ahhoz mégsem vagyok elég szegény, hogy bármilyen támogatást kapjak, mivel csak egy gyerekem van és munkaviszonyom van. Nem tudom, mennyi egy liter benzin ára, nincs autóm. És bizony sokan vannak, akiknek ezt nehéz kifizetni. Gondolom akik nem értenek velem egyet, azok le fognak pontozni, pedig valóban a kérdésre válaszoltam, megírtam, hogy miért okoz gondot. Örülök, hogy sokaknak ez nem okoz gondot, de elég sok embernek igen.
2008. márc. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Azért érdekelne, hogy tényleg miért lett 0%-ban hasznos az, amikor a feltett kérdésre válaszolok. Aki lepontozott, annak nem tetszik, hogy nincs sok pénzem, vagy mit hisz? Amúgy nem azért nem tetszik a vizitdíj, mert fideszes vagyok, utálom a fideszt, de a vizitdíjat is!
2008. márc. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Na mostmár van jó értékelésed is! :-)

Engem is lepontoztak, de én szarok rá. Nekem nem okoz gondot a vizitdijj, de megértem azt akinek igen. Én (is) szívesebben vennék a 300 Ft.-ból mundjuk a gyurcsányinak 1 méter kötelet.

2008. márc. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

U.i: Ha azon múlik, minden pénzemet kötélre költeném :-)

Gondolom ezzel sokan így vagyunk.

2008. márc. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
83%

nem bánnám,h ha látnám értelmét annak, h fizetem....

azzal indokoljuk a 'jóságát',h ez adja a háziorvosok fizetésének egyharmadát(200e)......kit érdekel? az egész zsebbe megy,nem máshova

a rendelő ugyanaz,az orvos ugyanolyan mogorva.a gyógyszer ugyanannyi(vagy magasabb)

és fizetem a tb-t meg a járulákos ktg-eket,és semmi sem változik.


ez nem fidesz/mszp kérdés.

a vizitdíj a szemembe megbukott!!!!!

2008. márc. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%

Mert a legtöbben sajnos nem értik a lényegét!


300 Ft-ból inkább piát, cigit vesznek, így mégtöbbet járhatnak majd orvoshoz! Mindenki csak nyavajog, akkor mondjátok meg, hogy hogy legyen jobb!? Ötlet? Az pesze senkinek sincs!

2008. márc. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!