Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért hazudott megint a kormány?

Miért hazudott megint a kormány?

Figyelt kérdés

Azt mondták, hogy szükség van a magánnyugdíj pénztári tagok tagdíjára 14 hónapig, ezért a levont TAGDÍJAKAT nem utalja át az APEH a pénztáraknak. Ezzel szemben hogyan hajtatja végre az alig megszavazott "bevételi" forrást? A dolgozóktól 9,5% nyugdíjjárulékot vonat 10.01-től.(ezért az ötletért kell újból leszámfejteni a munkabéreket, módosítani az APEH bevallást. A programokat módosítani kell, gondolom, hogy a programozók nem ingyen dolgoznak)

A pénztártag szerződést kötött a pénztárral, hogy havonta 8% tagdíjat fizet, és ezt a béréből le is vonják. Akkor most mi ez az önkényes 9,5%-os nyugdíjjárulék??


2010. nov. 6. 09:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

10:08,11:03


Nem azt írtam, hogy többet fizettetnek velük, hiszen eddig (mindenki tudja) 8+1,5=9,5%-ot fizettek. Amit leírtam az az, hogy nem megbontva jelentem az Apeh felé. A tagdíj, az tagdíj, és 8% !!, az, hogy nem az egyéni számlára könyvelteti, hanem bemegy a tb.alapba, lenyelik a tagok, de az én "hazugságom" az, hogy 9,5% NYUGDÍJJÁRULÉKOT jelentet az APEH felé, ez pedig nem egyenlő a tagsági jogviszony alapján történő megbontással. A 1008-as M-lapon nem fogok lejelenteni tagdíjat, hanem kizárólag nyugdíjjárulékot. A pénztártagnak pedig csak 1,5% nyjárulékot kell fizetni.

2010. nov. 6. 11:14
 12/19 anonim ***** válasza:
46%
Rosszul látod a helyzetet. A magánnyugdípénztári tagságot is az APEH-nek kell most utalnod. Tehát az APEH-nek fizetsz 9,5%-ot, a mnyp-nak 0%-ot, az önkéntes nyp-nak pedig annyit, amennyivel a dolgozó megállapodott az önkéntessel. És mind a 9,5%-ot az APEH-nek jelented. Nincs 8% és 1,5%. 9,5% van.
2010. nov. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%
11:36 - Szerintem jól látja a kérdező, csak nem biztos, hogy pontosan fogalmazza meg. Szóval az addig rendben, hogy mindkettő az APEH-en megy keresztül, ez eddig normális is. A gond az, hogy ami eddig tagdíjként ment, az a tiéd, a te pénzed, majd megkapod, független attól, mennyien fognak akkor dolgozni, ha probléma van, perelheted, örökítheted, tehát ha meghalsz idő előtt, azt a pénzt megkapja a kedvezményezetted vagy a törvényes örökösöd, eldöntheted, hogy melyik pénzintézet foglalkozzon vele. Ezzel szemben az államira csak annyi garancia van, hogy kapni fogsz nyugdíjat valamikor (feltéve, ha bejelentettek rendesen annyi időre, amennyit valóban dolgoztál), hogy mennyit, azt ki tudja, de ha pl. valami gond van, nem pereskedhetsz érte, az a pénz, amit most te befizetsz, azt majd nem te kapod meg, hanem azok, akik most nyugdíjasok, a buszon lökdösődő, járókeretet felkapva rohanó, fiatalokat szidalmazó, házsártos nénikék-bácsikák is, ha te nyugdíjas leszel, téged meg az akkori dolgozók fognak eltartani, ha egyáltalán lesz annyi dolgozó, és lesz annyi munkahely, ha meghalsz idő előtt, akkor az a pénz úszik, nincs lehetőség, hogy esetleg egy kedvezményezett vagy örökös részesüljön abban, amiért te kemény munkával dolgoztál.
2010. nov. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
52%
Tudom, hogy működik a mnyp. De nem az lenne akkor sem az egyetlen nyugdíjforrásom öregkoromra. Ugyanis most ~24% megy az államiba és 8% a mnyp-ba. Hogy mennyire kapnám hasonló arányban, az majd az akkori törvények és a mnyp hozama szerint kapnám. Na most az utóbbi két évben túl sok nyeresége nem volt egyik mnyp-nek sem. Persze az x% kezelési költségüket megtartják, 2008-ban pedig veszteségesek voltak (mind, tehát mindegy melyiknél vagyok). Arról nem is beszélve, hogy az amúgy 5% körüli hozam éppencsak infláció feletti hozamot jelent, ami túl sok jót nem sejtet. Maradt az egyetlen előnye, az örökölhetőség. Én azért igyekszem úgy élni, hogy a gyerekem ne a halálomból éljen meg...
2010. nov. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
55%
12:05 - Miből megy neked hova most 24 és 8%? A magánt már befagyasztották, oda már nem kapsz, legközelebb csak 14 hónap múlva, az állami pedig csak 1,5%, a TB más...
2010. nov. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%

Azért hazudott a kormány, mert az a dolga, hogy a saját érdekeit szolgálja. Mivel a nép és a kormány akarata általában szöges ellentétben áll egymással. A kormány uralkodni akar a nép meg szabadulni. Itt és most a pénz a dimenzió erre.

Azért hazudott a kormány megint, mert megint hagytuk nekik. Alapvetően kit érdekelne az, hogy valami intézmény küld egy papírlapon némi tintát amivel azt mondják, hogy kell a hozzáférési jogod (fizetésed) 10-20-50-90%-a.

Ami az egészet hihetővé teszi az az, hogy tudod, hogy ha elég sokáig (és úgy) hagyod figyelmen kívül ez a hülyes kis felszólítást ahogy jó neked akkor érdekellentétbe kerülsz a királyaiddal és azt nem lehet. A rendőrség ami a királyőrség igazából, bekopogtat elvisz és betuszkolnak a cella után egy másik terembe ahol azt mondják hogy fizess ennyit meg annyit büntetésből. ROsszabb esetben bezárnak egy másik helyre.

És mindezt azért mert az emberek baromira elhitték az egész mesét ami a királyokat szolgálja. Hihetetlen.

2010. nov. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
12.10: a MunkálTATÓ fizet 24% Nyugdíjjárulékot utánad, a bruttó béren felül. Illetve a régi bruttó béren felül, mert ez már benne kéne legyen a szuperbruttóba (tehát idén ez után is fizetsz szja-t, ezért volt Bajnaiék hazugsága az adócsökkentés). Jó, a 8%-ot valóban nem jelen időben kapod, hanem kaptad. Viszont a lényeg nem a kapod/kaptad különbség, örülök, hogy nem sikerült leszűrni...
2010. nov. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
01:23 - Oké, de akkor se az én pénzemből éljenek a mostani nyugdíjasok, ha akkor erőltette a Ratkó (mint most a másik hülye), akkor a kormány viselje gondjukat, én nem kértem őket, nem kértem a tolakodó, hisztis, lökdösődő, szitkozódó nyugdíjasokat. Ha a kormány hülye volt, akkor a kormány gondoskodjon a hibája korrigálásáról. Nekem jó a magánpénztár, én abból akarok megélni, nem mások fizetéséből.
2010. nov. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

1:23

Felháborító a hozzáállásod!!! Gondolom, hogy van nagymamád. aki a te logikád szerint dögöljön éhen, ha kiürül a tb.kassza!? Amióta létezik nyugdíjtörvény, az arról szól, hogy a befizetett járulékokból fizetik a nyugdíjasok ellátását. Az, aki évtizedekig dolgozott, "megvette" magának a nyugdíjas éveit. Fogalmi zavaraid vannak, ha úgy gondolod, Te pénzedből tartják el a nyugdíjasokat. A te pénzed jelenleg sz*rt sem ért, mert kb. 3 millió nyugdíjas van, akinek az állam szavatolja a megérdemelt nyugdíja folyósítását. A te pénzed teljesen másra használta fel a fidesz!!! Az adócsökkentésből keletkezett kiesés pl. amire fordítja, és a nem a nyugdíjasok "támogatására". Én lassan már 39 éve dolgozom, egyetlen nap megszakításom sincs, az összes jövedelmemből megfizettem a kötelező járulékokat, amiből a nyugdíjasokat fizették, tehát joggal elvárhatom, ha én leszek nyugdíjas, akkor az általam 39 évig befizetett járulékok fedezni fogják a szűkös, de megélhető nyugdíjam összegét. Te mióta vagy pénztártag? Úgy gondolod. hogy lehet ilyen negatív véleményed akkor, amikor az általad befizetett 1,5%-os nyugdíjjárulék alapján az állam szavatolni fogja a nyugdíjad 75%-át!!!!!! A pénztárad a bent lévő pénzedből csak havi "apanázst" fog fizetni, ami lehet, hogy a havi villanyszámládra se lesz elég, úgyhogy fogalmazz egy kicsit óvatosabban, és ne bánts a nyugdíjasokat--bármilyenek---, mer többet fizettek be a közös számlába, mint amennyit Te összefogsz gyűjteni az egyéni számládon.

Egyébként csókoltatom a nagyszüleid, és jó egészséget kívánok nekik.

2010. nov. 7. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!