Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért hazudott megint a kormány?

Miért hazudott megint a kormány?

Figyelt kérdés

Azt mondták, hogy szükség van a magánnyugdíj pénztári tagok tagdíjára 14 hónapig, ezért a levont TAGDÍJAKAT nem utalja át az APEH a pénztáraknak. Ezzel szemben hogyan hajtatja végre az alig megszavazott "bevételi" forrást? A dolgozóktól 9,5% nyugdíjjárulékot vonat 10.01-től.(ezért az ötletért kell újból leszámfejteni a munkabéreket, módosítani az APEH bevallást. A programokat módosítani kell, gondolom, hogy a programozók nem ingyen dolgoznak)

A pénztártag szerződést kötött a pénztárral, hogy havonta 8% tagdíjat fizet, és ezt a béréből le is vonják. Akkor most mi ez az önkényes 9,5%-os nyugdíjjárulék??


2010. nov. 6. 09:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
A miértre egyszerű a válasz: pénzt akar szerezni, bármi áron, hogy legyen miből osztogatni a jómódúaknak és a határon túliaknak.
2010. nov. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Viki233 ***** válasza:
76%
nemtom de ezt én is hallottam és sztem ez egy szemét húzás a kormánytól!!!!jah és lehet vissza sem fogják adni...pffff ro.ha.d.t hazug patkányok
2010. nov. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Az elsőnél a pont, annyiban pontosítanám, hogy nem a határon túli magyaroknak, hanem a magukat a határon túli magyarok képviselőinek hazudó politikusbűnözőknek osztanak.
2010. nov. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
15%
Egyébként meg nem értem, mit háborogsz, a nyugdíjjárulék eddig is 9,5% volt, 8-at a magánnyugdíjpénztárba, másfelet pedig az államiba fizettél.
2010. nov. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Mert csak hazudni tudnak, de ezeknek már nincs annyi bátorságuk, hogy be is vallják, hogy "bocs, hazudtunk...".
2010. nov. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
27%
Negyedik jól mondja, ha nem számítjuk, hogy lenyúlja a magánpénzedet az állam, míg másokét nem (erről szólt a két magánfél közötti szerződés), akkor kimondhatjuk, hogy legalább nem vesz el többet a kötelező magánnyugdíjasoktól.
2010. nov. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
10:40 - Azt a befizetést a most nyugdíjasoknak osztogatja szét. Olyantól tudom, aki ott dolgozik a központi nyugdíjintézetben. Ő meg csak tudja, mert az a dolga, hogy ezt tudja. Ezt a 14 hónapot mi nem fogjuk visszakapni.
2010. nov. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
17%

10:43! Tudom, az én pénzem is ott van, és baromira nem örülök annak, hogy az én befizetésem egy nagy csuporba ömlik, és én fizetem annak a nyugdíját, aki cseszett fizetni. Inkább fizetném az én jövőbeli nyugdíjamat (mert erről szól a saját számlás rendszer a kötelezőnél).


Én csak azt mondtam, hogy a kormány egyáltalán nem von el többet tőlünk, mint az első pillérben lévő egyénektől.

2010. nov. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
10:51 - De mégis elvonja, mert az a pénz eddig a miénk volt, most másoké lesz. Akkor nem vonná el, ha azt a pénzt mi valamikor visszakapnánk.
2010. nov. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

10:55! Te próbálsz velem vitába szálni, pedig ugyanazt mondjuk :)


Én arra a kérdésre válaszoltam, amit a kérdező feltett, azaz:

"Akkor most mi ez az önkényes 9,5%-os nyugdíjjárulék??"

Itt nincs semmi önkény, eddig is ennyit fizetett, csak 8% ment a második pillérbe, 1,5% pedig az elsőbe. Most mind a 8,0+1,5% megy az elsőbe.

2010. nov. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!