Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért utálják és démonizálják...

Miért utálják és démonizálják a kommunista rendszert? És miért tartják olyan jónak a kapitalista rendszert?

Figyelt kérdés
A keleti blokk és a kommunizmus a társadalmi biztonságra egyenlőségre és kollektív jólétre helyezte a hangsúlyt míg a kapitalizmus a versenyre és a profitra épít az egyének élete stabilabb volt hiszen az állam garantálta az alapvető javakat és szolgáltatásokat míg a kapitalizmus sokkal inkább a versengést és a kizsákmányolás lehetőségét hozta magával amely a társadalmi egyenlőtlenségek növekedéséhez vezetett.

okt. 26. 19:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
8%
A szex miatt.
okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
85%
Mindkettőnek van hibája, talán a kommunisták több bajt csináltak.
okt. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
81%

"A keleti blokk és a kommunizmus a társadalmi biztonságra egyenlőségre és kollektív jólétre helyezte a hangsúlyt"

Az a rendszer a jelenre helyezte a hangsúlyt s nem a jövőre, létbiztonságot is csak úgy tudták biztosítani hogy nem gondoltak arra mi lesz 10-20 év múlva. Hitel, pazarlás, fejlesztések elhalasztása, ezek voltak azok amelyekkel biztosítani tudták az emberek jelenlegi jólétét és létbiztonságát, de már a hetvenes években a közgazdászok sejtették hogy ez így örökkön örökké nem fog működni.

És máig szívunk amiatt mert Kádárék ennyire meggondolatlanul élték a rendszert napról napra évről évre. A kommunizmus csak elméletben működőképes, a gyakorlatban senkinek sem sikerült megvalósítani. A szovjet szocializmus teljesen járhatatlan út a kommunizmus felé.

okt. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
A kommunizmus nem sok jót adott a világnak. A söpredék (kommunisták) a kicsit is tehetősebbektől, tehetségesebbektől akartak mindent elvenni. (Itthon ezek voltak a "kulákok.) Hangzatos eszmék, meg ilyen-olyan egyenlőség, de látható volt számtalan példa, hogy gyakran vérengzés lett a vége.
okt. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Kollektív jólét? Hát az nem volt.
okt. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

A kommunista rendszerek alapvető célkitűzése a társadalmi egyenlőtlenségek felszámolása volt. Míg ennek megvalósítása sok helyen torz módon valósult meg az elképzelés szerint minden ember egyenlő eséllyel indulhatott volna függetlenül a születési körülményeitől. Emellett az ingyenes egészségügyi ellátás oktatás lakhatási támogatások és szociális szolgáltatások az alapvető biztonságérzetet kívánták növelni amely sok ember számára jelentett valós előnyt


A kommunista rendszerekben minden munkaképes embert foglalkoztatni kellett a munkanélküliség csökkentésének szándéka az alapvető anyagi biztonság biztosítása érdekében szintén egy fontos célkitűzés volt.


Az egyéni érvényesüléssel szemben a közösségi összetartás és a társadalmi szolidaritás erősítése is alapvető fontosságú volt a kommunista rendszerekben. Sok országban az emberek számára fontosak voltak a közösségi programok ahol közös célokért dolgozhattak. Ezek az értékek azonban sok helyen politikai nyomásra alakultak ki ami károsan befolyásolta a közösséghez tartozás érzését.

okt. 26. 20:50
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

"A keleti blokk és a kommunizmus a társadalmi biztonságra egyenlőségre és kollektív jólétre helyezte a hangsúlyt"


Nem, nem arra helyezte. Ezt legfeljebb az hiszi el, akinek semmilyen történelmi ismerete nincs.

Ezzel szemben a valóság úgy néz ki, hogy kommunizmusban van néhány dúsgazdag diktátor, akik jól élnek, meg milliónyi nyomorult, akik egy átlagos kapitalista országhoz képest sokkal rosszabul élnek.


"Az egyéni érvényesüléssel szemben a közösségi összetartás és a társadalmi szolidaritás erősítése is alapvető fontosságú volt a kommunista rendszerekben."


Legfeljebb papíron. A valóságban viszont kötelező volt besúgnod a másikat, kötelező volt feljelentened, ha "rendszerellenes tevékenységet" hajtott végre, stb.


"A kommunista rendszerekben minden munkaképes embert foglalkoztatni kellett"


Igen, és szerinted miért omlott össze a kommunizmus? Ezen még sosem gondolkodtál?

Elárulom, azért, mert a piaci folyamatokkal hosszútávon nem lehet szembenni. Vagy foglalkoztatsz valakit úgy, hogy az valódi, értékesíthető hasznot teremt, vagy foglalkoztatod akkor is, ha semmit nem termel, de akkor erősen deficites lesz a mérleg, tehát az ember csak viszi a pénzt, nem hozza. És ha állami szinten sok ember csak viszi a pénzt, akkor annak előbb-utóbb az lesz a következménye, hogy az állam hitelbe veri magát, majd becsődöl, és összeomlik a rendszer. Pont ez történt a szovjet kommunizmussal is.

okt. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
80%
Válaszolóktól kérdezem: nem érzitek úgy, mintha a kérdező bebiflázott volna egy tankönyves szöveget és most azt mondogatja vissza?
okt. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Mi az a tankönyves szöveg? Életembe nem láttam olyat


Azért ennél tessék komolyabban gondolkodni tessék olvasni Mao Ce Tungot

Tessék hallgatni Thürmer Gyula beszédeket és rájössz az igazságra

okt. 26. 22:17
 10/31 anonim ***** válasza:
94%
Mao Ce Tungot, aki a kulturális forradalomban szépen megtizedelte a kínai társadalmat? Ügyes, ilyen alapon ajánlhattad volna Lenint vagy Trockijt is..azok is el voltak ám szakadva rendesen a realitás talajától.
okt. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!