Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A magyar választási rendszert...

A magyar választási rendszert miért szidják állandóan, holott most kiderült, hogy pl. a francia és a brit az, ami igazán torzít?

Figyelt kérdés

Franciaországban Marine Le Pen jobboldali pártja szerezte a legtöbb szavazatot a második fordulóban is (10.109.044 szavazat), ehhez képest a törvényhozásban csak a harmadik lett, míg a baloldali koalíció 7.039.429 szavazattal végzett az első helyen a mandátumok arányát tekintve.


Nagy-Britanniában Nigel Farage pártja 4.117.221 szavazatot kapott és csak 5 képviselőjük lesz a brit parlamentben, míg a Liberális Demokraták 3.519.199 szavazattal 72 képviselőt szereztek.


Ha például a brit vagy a francia rendszerhez hasonlóan nálunk is csak egyéni képviselős rendszer lenne, akkor a mostani EP-választások eredményei alapján a Fidesznek 90 százalékos többsége lenne a magyar törvényhozásban.



júl. 10. 08:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%
Csak a vesztesek szidják, ne érdekes. Ha győznének, rögtön nem lenne vele bajuk.
júl. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

Akik szidják a magyar rendszert azok egyrészt a vesztesek, ahogy 1-es írta, másrészt nem is hajlandóak megnézni a valóságot és abból indulnak ki amit nekik a propagandában beadtak, hogy csakis az lehet demokratikus meg jó választási rendszer ami kizárólag listás, arányos választási rendszer, mint a németeké.

Sokan, sokszor leírtuk már ezen a fórumon is, hogy az olyan rendszer, mint a németeké, az a kevesebb itt Európában is és született olyan cikk is már évekkel ezelőtt, ami pont ezen fanyalgóknak sorra vette, hogy más országok választási rendszere szerint ekkora szavazatszámmal amit a fidesz-kdnp kapott, milyen eredményt szereztek volna a parlamentben.

Csak a valóság általában nem érdekli a fanyalgókat, mert az üti azt a mesét amiben hisznek és egyszerűbb ha szimplán nem vesznek róla tudomást.

[link]

júl. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Csak ezek pont úgy nyertek helyeket, hogy együtt indultak sok helyen, nem pedig külön. Tehát nem az történt, hogy Le Pen jelöltje kapott mondjuk helyben 1 milliót, a másik jelölt 0.5 milliót és ő nyert, hanem Le Pen jelöltje kapott 1 milliót, míg a másik 1.5-öt, vagyis az nyert, aki több szavazatot kapott.



Amit meg a #2 hazudik az azért volt mindig is ökörség, mert a média a választási rendszer része és nem létezik az EU-ban még egy olyan média, ahol a fidesz ilyen szavazat számokat hoz, ezért szerepelt volna szarabbul a fidesz.

Még mindig emlékszem, amikor felmérték, hogy a magyarok mennyire támogatják a fideszt olyan környezetben, ahol nincs fideszes média fölény. 10% alatt voltak, vagyis a parlamentbe se kerültek volna, míg a jobbik, lmp, momentum 20-20-20%-ot kaptak.

júl. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%
3: Nem, a média nem a választási rendszer része. Te, melyik az a régió, ahol a Fidesz 10 % alatt volt?
júl. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
23%

#3 Akkor tisztázzunk pár ökörséget, mert láthatóan te is azokhoz a fanyalgókhoz tartozol akik nem vesznek tudomást a valóságról.

1. mivel a francia rendszer egyéni jelöltekről szól konkrétan az történt, hogy a korábban kevesebb szavazatot szerzők nyertek végül több mandátumot az egymás javára ide-oda visszalépésekkel. Pont erről szól a kritika, hogy ez egy ilyen rendszer és nem veszi figyelembe semmilyen módon a valós szavazói akaratot ami nem testesül meg utána konkrét egyéni győzelemben, ahogy a briteké sem. veled szemben azonban én nem mondom hogy ettől ne lenne demokratikus vagy ne lenne jó, ilyen a francia meg brit választási rendszer, ilyen volt korábban is és az abban indulók pontosan tudják, hogy ezzel kell győzelmet elérniük. MÁS, mint a mienk és ezt én elfogadom.

2. a média NEM része a választási rendszernek és a fidesz szavazatszáma nem a médiában jön létre hanem a szavazófülkében. A magyar médiahelyzet sokkal szabadabb, valóban kiegyensúlyozott, szemben a nyugati, mint francia vagy német médiahelyzettel. Pont az fáj neked és a hozzád hasonló fanyalgóknak, hogy miközben a szavazók felének támogatását évezi a fidesz-kdnp, a médiában is ugyanez az arány van és nem sokkal kisebb.

"Még mindig emlékszem, amikor felmérték, hogy a magyarok mennyire támogatják a fideszt olyan környezetben, ahol nincs fideszes média fölény. 10% alatt voltak, vagyis a parlamentbe se kerültek volna, míg a jobbik, lmp, momentum 20-20-20%-ot kaptak."

Hol van ilyen, ha szerinted az országban fideszes médiafölény van? Megszavaztatták a briteknél lakó pár ezer magyart, hogy odakint nekik mi tetszene ha itt kormányon lenne?

Miért kell ekkora hülyeségeket kitalálnod?

júl. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%

#4

Akkor a választási törvény miért szabályozza a médiát is? Ha nem része, akkor nem szabályozhatná, akkor szabályozhatja, ha része.

Még a magyar törvények szerint is az. :DDDDD


Elég vicces, amikor a valóság cáfol rád. :D


#5

"1."

Vagyis azok nyertek, akik több szavazatot kaptak és nem azok, akik kevesebbet. Igen, ez volt az állításom nekem is, most bizonyítottad, amit kb. 2 mondatban írtam le.


"2."

De, a része, azért van a törvényben szabályozva a média is. Még a magyar törvényekben is

És de, a fidesz előnye a médiából származik, nem pedig a szavazófülkéből. Az emberek jelentős része úgy ment el szavazni 2022-ben, hogy az ellenzék háborúba vinni az országot. Ezt bíróság is kimondta, hogy nem igaz, vagyis a média hazugsága miatt kapott szavazatokat a fidesz.


"Hol van ilyen, ha szerinted az országban fideszes médiafölény van?"

Londonban mérték meg 2018-ban.


"pár ezer magyart"

Lol, hülyegyerek szerint pár ezer magyar lakik a briteknél. :DDD

júl. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

#6 "Akkor a választási törvény miért szabályozza a médiát is? Ha nem része, akkor nem szabályozhatná, akkor szabályozhatja, ha része."

A választási törvény a politikusokat, a kampányt szabályozza és az abban igénybe vehető eszközöket. Azt is szabályozza a választási törvény, hogy honnan lehet pénzük a kampányra és mire hogyan költhetnek, ettől még nem lesz a forint is a választási rendszer része meg a reklámpiac sem. a médiában azt határozza meg a választási törvény, hogy egyenlő feltételekkel nyújthatnak csak teret az egyes politikai szereplőknek és nem tehetik meg, hogy az egyiknek ingyen adnak hirdetési, szereplési lehetőséget a kampányban, a többinek meg nem.

"És de, a fidesz előnye a médiából származik, nem pedig a szavazófülkéből. Az emberek jelentős része úgy ment el szavazni 2022-ben, hogy az ellenzék háborúba vinni az országot. Ezt bíróság is kimondta, hogy nem igaz, vagyis a média hazugsága miatt kapott szavazatokat a fidesz."

Nem, a bíróság nem ezt mondta ki. A Kúria helyt adott a másodfokú bíróság döntésének és kimondta, hogy a 2022-es kampányban elhangzott állítást teljes egészében kell értelmezni és az elhangzottak valóban azt fedték le amit róla a médiában leírtak.

"Sajtó-helyreigazítás iránt indult perben csak a valótlan tényállítások helyreigazítására kerülhet sor. Amennyiben egy nyilatkozat többféle módon is értelmezhető, az egyik lehetséges értelmezéséről kifejtett elmarasztaló vélemény, annak tartalmi helytállóságától függetlenül nem lehet sajtóhelyreigazítás tárgya még akkor sem, ha a politikus nyilatkozatát valódi szándékaitól eltérően értelmezik. A nyilvánosság előtt a közéleti témában megnyilatkozó személynek számolnia kell azzal, hogy véleményét a nyilvánosság fórumain elemzik, esetleg a szándékától eltérő tartalommal értelmezik és a nyilatkozattal szemben elmarasztaló ellenvéleményt fogalmaznak meg [2010. évi CIV. törvény (Smtv.) 12. § (1)–(2) bek.; 2016. évi CXXX. törvény (Pp.) 495. §, 496. §; Alaptörvény IX. Cikk (1) bek.]."

"Mindezekre tekintettel a Kúria megállapította, hogy a jogerős ítélet nem sérti a felülvizsgálati kérelem alapján vizsgált jogszabályokat, ezért azt hatályában fenntartotta."

[link]

"Londonban mérték meg 2018-ban."

Londonban, egy kis közösségben mértek valamit és te ezt relevánsabbnak tartod mint a magyar választáson született eredményt amin mind a 8,5 millió magyar állampolgár szavazhatott - a londoniak IS - akik elmúltak 18 évesek. Nincs több kérdésem.

júl. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%

A magyar választási rendszer 2010-ig nagyban hasonlított a francia kétfordulós visszaléptetőshöz. Ez volt szinte az első amit Orbán megszüntetett mivel olyan előnyhöz juttatta a széjjeltagolt ellenzéki pártokat amivel szemben sokszor a Fidesznek nem volt ellenszere a vesztes választásokon. Azóta van Fidesz 2/3-ad 4X. Ami a diktatúrákon kívül még nem esett meg demokratikus országokban.


A másik óriási baj hogy a Fideszen kívül nem fogadta el semelyik párt sem ezt a választási rendszert amit a Fidesz saját magának gyártott le. Értsd egy nagy párt alakulat szemben sok kicsivel.

Gondold el olyan játékszabályokkal kellene társasoznod amit nem fogadsz el, mert igazságtalannak tartod. Nem kérdezték meg a nép a pártok és senki véleményét sem előtte. Antidemokratikus. A demokrácia szelleme a választási rendszerben való konszenzualitás. Nem a meglévő 2/3-ad számtani koordinátáiban hanem a demokrácia szellemében láthatatlan alkotmányban. Ahogy Solyom László mondaná.


Harmadik pedig hogy a választási rendszert is úgy alakítgatja a Fidesz ahogy épp az érdeke szolgál. Amikor többsége volt Budapesten akkor a közgyűlésbe a polgármestereket delegáltatta, amikor megszűnt akkor listás választást visszahozta. Enyhén szólva sem fair a többi párttal és a választókkal szemben.

júl. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
38%

#7

Ha nem tudsz szöveget értelmezni, akkor miért próbálsz vitázni? Az analógiád meg nevetséges.

Egyrészt, a választási törvény nem csak azt szabályozza, amit ideböfögtél, hanem sok mást is. Pl. a kormány média használatát is. Érted? Nem egy pártét, hanem a kormányét.

A kormány nem használhat állami forrásokat, hogy a médiában a kormánypárt üzenetet reklámozza, ez nálunk megtörtént a fidesz meg is lett büntetve, csak utólag ennek a hatását ez nem csinálja vissza.


Bizony kutatások is bizonyítják, hogy ha hazudsz egy hatalmas nagy ökörséget és igazságnak állítod be, pl. Hadházy megölte a szomszédját, akkor az több emberhez jut el, mint az utólag kiadott valóság, amire a törvény kötelező a médiumot, mert így működik a média.

A fidesz ilyen szempontból nagyon sokszor befolyásolta a választást, amit bíróság mondott ki és ezeket nem lehet semmissé tenni. Ha egyszer hazudsz egy hatalmasat, akkor kijavíthatod 10-szer is, nem jut el annyi emberhez.


Ez a választási csalás esete, amivel a fidesz tud élni, mivel állami forrásokat lop - ez is bíróság által kimondott -, az ellenzék meg nem.


Viszont ezekért büntetik is a fideszt, vagyis erre is vonatkozik a választási törvény, mivel a média használatot nagyon komolyan szabályozza. Pl. a TV2-t is megbüntették, amikor az alkalmazottak kamerába mondták be, hogy a fideszre szavaznak.


"Nem, a bíróság nem ezt mondta ki."

De. De persze hazudhatsz mást is, csak attól még nem lesz igaz.

Mondhatod azt, hogy a Föld lapos, csak attól még nem lesz az.


"Londonban, egy kis közösségben mértek valamit"

Nem tudom mennyire kell valakinek szellemi fogyatékosnak lennie, hogy ne tudja mi az a reprezentatív kutatás.

Te azt gondolod, hogy a mo.-i közvélemény kutatás során 5 millió embert megkérdeznek? :DDD


A valóság az, hogy Kifejezetten nagy létszám él Londonban. Tudod, London 2. a legnagyobb magyar város.


"te ezt relevánsabbnak tartod mint a magyar választáson született eredményt amin mind a 8,5 millió magyar állampolgár szavazhatott"

Te hogy lehetsz ilyen ostoba? Komolyan kérdem.

Az egyik esetben ahogy mondtam egy nagyon komoly, bíróság által többször is elismert manipulációs kampány folyik és így szavaznak az emberek. Ez bizonyítottan igaz, hogy az emberek megvannak vezetve. Te tényekkel vitatkozol.


Így ha átakarjuk ültetni más nyugati országokba a fidesz eredményét, akkor figyelembe kell vennünk a média helyzetét és annak hatását az emberekre. Ezt kizárólag ezzel a kutatással tudjuk megtenni, mert ott nem befolyásolták az embereket.


Amúgy a csúsztatásod kifejezetten vicces, mert pont abból indultunk ki, hogy más országokban hogy szerepelne a fidesz, vagyis már alapból te jöttél azzal, hogy a 8 millió magyar benépesíti pl. Angliát és ők hogy szavaznának.

Így igen, az én számaim pontosabbak, mint a tied.

júl. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
23%

#8 "A magyar választási rendszer 2010-ig nagyban hasonlított a francia kétfordulós visszaléptetőshöz."

NEM!

A magyar választási rendszer nem csak egyéni mandátumokból áll, mint a francia rendszer vagy a brit, hanem egyéni ÉS kompenzációként listás IS van benne.

A két fordulós választást valóban azért szüntették be, mert ugyanez a csalárd hazug eljárás folyt a választók akaratának felülírására, csak másképpen.

Mivel listára IS lehetett szavazni és az az első fordulóban dőlt el, rendszeres volt, hogy azért kapták meg pártok a listás szavazatot, mert a többi párttal SZEMBEN kampányoltak, majd a második fordulóban az adott szavazó akaratával, elvárásával szemben mégis összeálltak, visszalépegettek egymás javára. A listás szavazatot ekkor már azonban nem lehetett visszakérni. Az szdsz konkrétan az mszp ellenében is kampányolt még 1998-ban, 2002-ben is, majd utána léptek vissza az mszp-s jelölt javára.

Az egyfordulós rendszerből ez került ki, hogy utólag lehessen a pártoknak alkudozni. Most előre kell ezt nyilvánosan, átláthatóan és tisztán megtenniük, ahogy a fidesz is tette korábban az mdf-fel, most a kdnp-vel, vagy ahogy a jobbiknak is színt kellett vallania előre, hogy kivel fog majd közösködni, ha mandátumot szereznek.

a francia meg brit rendszerhez képest az eltérés, a lényeg abban van, hogy a parlamenti mandátumok 47%-t listás szavazással lehet megszerezni, ami kompenzációként működik azok javára akik egyéni mandátumot ugyan nem tudtak szerezni, de 5% felett van a támogatottságuk országosan. EZÉRT van az, hogy míg a fidesz-kdnp megszerezte az egyéni mandátumok 82%-t, a parlamentben még sem ilyen többségük van, hanem csak 68%, és hogy pl. az ellenzéki összefogás listája ami csak 18%-t tudott szerezni egyéni mandátumból, az most mégis a parlament 29%-t teszi ki. A francia rendszerben alig lenne ellenzéki képviselő a parlamentben, a Mi hazánk hiába szerzett volna 6%-t, mint most, nem lenne képviselője.

júl. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!