Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az eutanázia legalizálása nem...

Az eutanázia legalizálása nem jelentene veszélyt egyes társadalmi rétegekre?

Figyelt kérdés

Főleg a szegényekre, nyugdíjasokra, betegekre, rokkantnyugdíjasokra. Ezekre a rétegekre nyomást fognak gyakorolni, az eutanázia felé fogják terelni őket.

Egyesekre a családjuk is teherként tekint és a neoliberális államnak is az az érdeke, hogy minél kevesebb nyugdíjat kelljen fizetni, minél kevesebbet kelljen költeni az egészségügyre, egyszerűbb nekik kivonni a forgalomból azt, aki nem hoz már hasznot.

Talán majd üzletet is csinálnak belőle. Már előre látom az utcán a plakátokat “Válaszd az eutanáziát!”


Mi lesz a kiszolgáltatott, magukat megvédeni nem tudó emberekkel?



jún. 30. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Hatalmas veszélyt jelentene számukra mivel könnyen befolyásolhatóak koruknál fogva és betegségük miatt.Érdekes módon az eutanáziát csak nyugaton erőltetik ahol rohamosan csökken a népesség,míg tőlünk keletebbre vagy Afrikában erről alig hallani.
jún. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Na most álljunk meg! Én például egy alapvetően nem ellenzem olyan esetekben, ahol már tényleg gyakorlatilag egy szobanövény szintjén vegetál valaki vagy éppen óriási fájdalmak között van a javulás legkisebb reménye nélkül. Abban az esetben már maga a megváltás valakinek a halál.

Ne keverjük ide a Manci mamó, meg a Kálmán papó "jaj, én már csak teher vagyok nektek"-féle érzelmi zsarolást. Ha leszabályozzák, hogy a "megunt", de amúgy jó állapotban lévő időseken nem végzik el, akkor szerintem meg lehetne próbálni a legalizálást.

jún. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell szakemberek által kidolgozni a törvényt és nem egy Pintérnek eldöntenie akinek semmilyen szakmaitapasztalata sincsen.
jún. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy meg: Ha én olyan beteg lennék és nem lenne eutanázia, de tudnám milyen fájdalmak között halnák meg akkor fognám magam, felmasznék egy adótoronyra és fejest ugranék. :). Kész passz..megvan oldva.
jún. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!