Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Önkormányzati választásokon...

Önkormányzati választásokon az egy lakcímre bejelentett venezuelaiak döntöttek a Fidesz javára az I. kerületben? Ez mennyire felel meg a választások demokratikus szellemiségének?

Figyelt kérdés
És most nem csak a matek érdekel, hanem hogy a Fidesznek simán belefér az ilyen ha hatalmáról van szó, komolyabb belpolitikai vihar és támogatásvesztés nélkül megússza ezt is.

jún. 18. 08:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
33%
6: Ott van a Máltai szeretetszolgálat szállása. Mégis hol szavazzanak? Algyőn?
jún. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Fideszesek mennyire nagyon védik hogy migránsok eldönthetnek választásokat Magyarországon... ha a Fidesz érdeke.
jún. 18. 08:44
 13/21 anonim ***** válasza:
17%

"Fideszesek mennyire nagyon védik hogy migránsok eldönthetnek választásokat Magyarországon"



Ez mar a Demszkaj alatt is igy volt. Akkor nem volt baj? :)



40F incel

jún. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
33%
Nem döntöttek el semmit, amúgy sem tudhatod, ki kire szavazott.
jún. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Ennyit a nagy migráncs elleni propagandájáról a Fidesznek.

14 év alatt ezt sem tudta megakadályozni hogy migránsok százszámra szavazzanak a választásokon helyi szinten.

jún. 18. 08:51
 16/21 anonim ***** válasza:
Azt nem lehet az EU-ban, hogy csak állampolgárok szavazzanak egy helyi választáson.
jún. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
62%

#2 "Azt sem nagyon értem, hogy ezek a venezuelaiak magyar állampolgárok is voltak mindannyian? Nem magyar állampolgárok is szavazhattak?"

Az önkormányzati választáson 2004 óta ugyanez a szabály, amióta uniós tagok vagyunk. Attól mert valaki választhat még nem biztos, hogy meg is teszi.

Amúgy a 2019-es budapesti kampányban a balliberális oldal indított angol nyelvű kampányt és toborzott sok-sok nem magyar állampolgárt Karácsony mellett szavazni. Egyértelmű volt akkor, hogy a budapesti lakcímmel rendelkező más állampolgárságú szavazókat akarták bevonni Karácsony mellett a szavazásba és valószínűleg sikerrel - ezek a személyek nyilatkoztak róla sokan, hogy Karácsonyra szavaztak.

Megtehették, ez törvényes volt. Azonban most nagyon ciki pont ezeknek erőlködni vele, hogy bár ők több tízezer más állampolgárságú embert vontak be a saját jelöltjükre szavazni, de bajuk van pár száz olyan személlyel akik az ellenfelére szavaztak most esetleg.

Amúgy a diákjaim is mindig ezzel szoktak jönni, hogy 1 pont hiányzott már csak nekik a kettes jegyhez a dolgozatnál. Nekik is azt mondom erre, hogy nem igaz. Az a másik 60 hiányzik amit még megszerezhettek volna a 100-ból, nem az az 1 amivel épp nem érték el a 40-t.

Hogy egy választáson 1 szavazattal nyer valaki vagy 10 ezerrel, az mindegy. Nem azon az 1 szavazaton múlik hanem azon sok ezer szavazaton amit megszerezhettek volna de nem sikerült. Éppen olyan ostobaság volt 2019-ben azon keseregni, hogy jaj, a Karácsonyék beszervezték a külföldieket és emiatt győztek, mint eljátszani most ezt a hisztit pár menekült szavazata miatt a balliberálisoknak. A törvény ismert, aki szavazó azt mindet meg kell szólítani. Az nyer aki több szavazót tudott saját maga mellé állítani és elvinni szavazni.

"Az önkormányzati képviselők és polgármesterek általános választásán, valamint a helyi népszavazáson választójoggal rendelkezik minden, Magyarország területén lakóhellyel rendelkező nagykorú magyar és európai uniós állampolgár, továbbá aktív választójoga van a menekültként elismert vagy huzamos tartózkodási jogosultsággal rendelkező nagykorú személyeknek is."

[link]

jún. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

17. Tanár létedre mégsem fogod a lényeget. Sajnálom a vakító ellenfényt ami megakadályoz benne.

Nyilván a Fidesz írja a törvényeket 4. 2/3-addal, így hogy mi törvényes, azzal itt és most épp nem jönnék.


De a lényeg hogy ha elolvastad volna a kérdést a választások demokratikus szelliségéről kérdeztem: konkrétan hogy egy hónapok óta itt élő migráncs kisebbség eldönthet fontos választ úgy hogy a Fidesz pont ezek ellen kampányolt ezerrel és mégis beenged az országba ilyen elemeket.


De mivel nem a kérdésre válaszoltál így sajnos nem egy pont hiányzott a kettesért hanem sok-sok.

jún. 18. 09:14
 19/21 anonim ***** válasza:
49%

#18 NEM a fidesz írta ezt a törvényt, éppen így volt 2004-ben is amikor nem a fidesz volt kormányon már 2 éve és az uniós tagsággal megváltozó helyzetre pont azok módosították a választási törvényeket akik most kritizálják.

A fidesznek előtte 1998-2002 között nem volt kétharmada, ha akarta volna se tudta volna egyoldalúan módosítani a választási törvényt. ráadásul többen leírták már neked, hogy az unióban ez mindenhol így van - uniós szabály.

A legelején leírták neked, hogy már a médiában is tisztázták, hogy NEM ez a menekült társulat döntött a választás eredményéről, ahogy én is leírtam neked, hogy nagyon sok uniós állampolgár szavaz Budapesten - több ezres nagyságrendben - és ők sokkal jobban hozzájárulnak a döntésekhez.

Az pedig, hogy 8 év alatt még mindig nem sikerült megértened, hogy mi a különbség ILLEGÁLIS meg LEGÁLIS migráció között, hogy a fidesz egyrészt az illegális migránsok ellen van és a legális, gazdasági migráció veszélyeire hívja fel a figyelmet, annak szabályozott formája mellett áll ki, az rád nézve igen szánalmas eredményt mutat.

Leegyszerűsítem neked hátha megérted:

A menekült - a valódi menekült - legálisan érkezett, segítséget kért és kapott, amíg menekült státusza van addig éppen olyan jogokkal rendelkezik, mint egy uniós állampolgár. NEM ez ellen kampányolt a fidesz. Mindig is fogadtunk be menekülteket - valódi menekülteket. A venezuelaiak ilyenek.

Az pedig a legviccesebb, hogy konkrétan bemásoltam neked a választási honlap ide vonatkozó szabályát, hogy kik szavazhatnak önkormányzati választáson, erre leírod, hogy nem a kérdésre válaszoltam. Vagyis téged a valóság nem érdekel, a kérdésedet nem azért írtad ki, hogy megtudd a választ arra amit kiírtál, hogy "Ez mennyire felel meg a választások demokratikus szellemiségének?".

jún. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

19. Ha nem ezt kérdeztem akkor bemásolhatod az Alaptörvényt is akkor sem a kérdésre adott felelet.


Jöhetsz azzal hogy 2004 + x évben mi volt a törvény. A Fidesznek joga van megváltoztatni sarkalatos törvényeket 2010-óta 2/3-ados felhatalmazásokkal és ezzel élt is rendszerszinten.


Érdekes hogy amikor a migráncs kampány volt fidesz részről akkor nem az ment hogy bevándorolók jöhetnek vendégmunkások jöhetnek legális migránsok jöhetnek... ezt te is tudod a magyarok indulata lett alantas mód felfűtve az idegenek ellenében.

Én csak következetes vagyok a fidderek propagandája iránt amit ők zúztak össze a betelepített mohamedánokkal.


Egyébként pedig hogy ki a törvényes menekült és ki az illegális migráns pont hogy a Fidesz törvényei döntik el. Az hogy orosz kínai oligarcha bűnözők állampolgárságot kaphatnak az fidder törvény.


Bevándorlási kötvény biznisz szintén Fidesz találmány amivel milliárdokat nyúltak a jogász fiúk.


De ezeket te is tudod csak a narancsos szemüveg elvakít. Megkönnyebbülnél hidd el ha levetnéd. Nincs már ellenség aki miatt elvakultan védened kéne Orbánt hanem inkább ők a magyar kisemberek ellenségei mostanra már. Én is utálom Gyurcsányt hidd el. És szomjazok egy valódi jobboldali fideszmentes konzervatív pártot itthonra.

jún. 18. 09:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!