Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a véleményetek Dr.Pálinkás...

Mi a véleményetek Dr.Pálinkás Józseről,az Új világ néppárt vezetőjéröl,aki bejelentette hogy miniszterelnök lesz 2022-ben?

Figyelt kérdés

Dr.Pálinkás József egy atomfizikus, címzetes egyetemi tanár, az első Orbán-kormány államtitkára, majd oktatási minisztere, a Magyar Tudományos Akadémia volt elnöke, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal volt elnöke.


Akadémiai Díjas,a

A Magyar Érdemrend tisztikeresztjével kitüntetett,és mellesleg Debrecen díszpolgára bejelentette hogy ő lesz a következő miniszterelnök az Új világ néppárt élén.


Link: [link]


Link: [link]


Mi a véleményetek erről?



2020. okt. 26. 01:44
A kérdező szavazást indított:
Dr.Pálinkás József, tisztességes,képzett értelmiségi ember és jó vezetője lesz hazánknak.
Dr.Pálinkás József jó vezető lenne,van benne potenciál.
Dr.Pálinkás József maradjon csak az atomfizikánál.
Dr.Pálinkás József a FIDESZ/Soros/Gyurcsány bábja egy valódi baloldalt/jobboldalt gyengítő kamupárt élén.
Dr.Pálinkás József egy elmekórtani eset,egy vicc
22 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Viccnek jó, de én meg bejelentem, hogy én leszek a következő amerikai elnök.


Komolyra ferdítve meg esélytelen kategória.

2020. okt. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Ugyebár ide vezet, amikor a hazugság már alapállapota a fideszeseknek.

Ugyanis nem jelentette be, hogy ő miniszterelnök lesz 2022-ben.

Ez történt:

"Pálinkás arra a kérdésre, hogy szívesen lenne-e az ellenzék miniszterelnök-jelöltje úgy reagált: „amennyiben más pártok is támogatják a személyemet, nem zárkózom el”. "

Azt azért becsülöm benne, hogy kifejlődött a gerince.

2020. okt. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ő is fideszes volt.
2020. okt. 26. 02:29
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Az a véleményem, lehetne annyi esze, hogy nem áll be azon sértett, vagy kikopott politikusok sorába, akik dacból új pártot alapítanak. Bajnainak sem jött be, Bokrosnak sem, Kunczénak sem (bár az övé még megvan, igaz, a lőtéri kutya sem hallott róla). Legutóbb épp Volner János alapított a saját nevével pártot, és hát ugye ő is a "normális" jobboldaliak szavazataira számít (mert nyilván a Fideszre és a Mi Hazánkra az abnormálisok szavaznak). Pálinkás lehet, hogy okos ember, nyilván jó oktatási miniszter volt (bár akkor még nem követtem nyomon a politikát) és MTA-elnökként igen magasra jutott, de nem politikus (bár az előbb én is annak neveztem). 20 év szünet után, 68 évesen előjönni, hogy ő most új pártot alapít, szerintem ostobaság és csak veszíthet rajta. Jut eszembe: miért nem száll be egy már létező pártba? Tudomisén, mondjuk a káderhiánnyal küzdő LMP-be. Vagy ott van az MDF utódja, a JESZ. Most néztem a honlapjukat: épp Antall Józsefre emlékeznek. Ő valóban igazi konzervatív volt. De Pálinkás doktornak az sem jó (vagy csak épp nem jutott eszébe, így 70 felé), így aztán inkább csinált ő is egy saját pártot...
2020. okt. 26. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező

1. Nem azt mondta hogy ő lesz a miniszterelnök, hanem hogy ő lehetne a következő miniszterelnök.

2. Az indít pártot aki akar, bizonyára vannak akik támogatják és ezért kezdenek bele. Hogy kevesen vagy sokan vannak a támogatói az lényegtelen, hiszen minden párt így kezdi (kivéve a dk, ahol gyurcsány belopta a fél mszp-t).

3. Az, hogy milyen "oldali" azt eleinte ők határozzák meg, aztán majd kiderül. Korábban a momentum is mindenkitől távol állónak, középpártnak határozta meg magát, aztán kiderült, hogy a valóságban csak 1 a sok közül azokból, akik ugyanarra az Orbán-ellenes szavazóbázisra próbálnak rászállni és valójában gond nélkül összeállnak gyurcsányékkal, mszp-sekkel, jobbikosokkal, bárkivel.

4. Pálinkás egy sértett ember és hasonlóan Jeszenszky Gézához meg néhány más olyan emberhez akik korábban jelentős szerepet játszhattak éppen a fidesz kormányok idején, most azzal próbálnak újra visszakerülni a politikai élvonalba hogy szidják a fideszt. Mivel rajtuk van hogy korábban "fideszesek" voltak, nekik hangosabban kell mocskolódni, hogy ezt feledtessék. Mivel ez uralja a tevékenységüket, a jobboldaliak között nehezen lehet komolyan venni amit mondanak, viszont ha nem ilyen hangosan szidnák a fideszt, akkor meg a ballibek nyomnák el őket azonnal - mint mindenkit aki nem áll be közéjük az o1g koalícióba.

Pálinkásról nagyon jó véleményem volt amíg kormányzati pozícióban volt, azonban amint az Akadémia élére került, ott már nem sok jót csinált. Akkor mutatkozott meg hogy saját döntéséből mire képes - mikor nincs egy miniszterelnöki iránymutatás vagy egy közös kormányzati döntés mögötte, és nem sok jót sikerült alkotnia. De rosszat sem - ezt el kell ismernem.

5. Semmi baj nincs azzal ha valaki nem elégedett az aktuális kormányzattal, ha bírálja vagy ha egy más politikai lehetőséget kínál fel hozzá képest. Kifejezetten szükséges dolog, főleg ha már 10 éve van kormányon az a politikai erő - hiszen ennyi idő alatt rengeteg hibát követnek el vagy éppen nem arra mennek amerre mások szeretnék. Pálinkás és köre nyilván elégedetlen mondjuk a felsőoktatásban vagy a tudományos életben történtekkel. Csak ilyenkor azért meg kell kérdezni, hogy amikor kormánymegbízott volt vagy éppen a legnagyobb tudományos szervezet vezetője, akkor miért nem tett valamit azért, hogy másképpen alakuljon a helyzet.

2020. okt. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
35%
Inkább a Berki
2020. okt. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!