Ha Thürmer Gyula meghal vagy kiszáll a politikából akkor a Magyar Munkáspártnak még lesz jövője vagy az is megszünik létezni?
#11
"Akkor ki a megoldás?"
Szerintem az már régen rossz, ha így egy-egy személyben vagy egy-egy pártban gondolkodunk, mert azért jutottunk ide, mert egy volt hatalmon.
A társadalomnak és gazdaságnak is sokkal jobbat tenne, ha pl. a 2022-es ellenzék induláshoz hasonló koncepció valósulna meg kormányon, hogy 5-6 párt, oldal vezeti az országot, így nem fogják a pártok a saját holdudvaruknak kiosztani a pénzeket, mert egymást kordában tartanák, és azok az ügyek lennének legelöl, amikben egyetértenek, szóval oktatás, egészségügy, közmédia.
Ha most azt kérdezed, hogy kinek a programját tartom a legjobbnak amellett, hogy a legkevésbé megkérdőjelezhetőek, mert mondjuk mindenképp akarod, hogy elmondjam, hogy kiket preferálok, akkor az a Momentum.
Amúgy a Momentum nem áll Magyar Pétertől messze, mert Magyar Péter konkrétan ellopta a momentum programot és azt adta elő, mint sajátja, csak a különbség az, hogy Magyar Péter 14 évig a fidesz közelében ült, míg a momentum nem.
#12 Nézz körbe Európában! Ahol megvalósult az, hogy "5-6 párt, oldal vezeti az országot," ott nem jobb lett ezáltal a kormányzás hanem rosszabb, hiszen nem tudnak elindulni semmilyen irányban, mert az valakinek sérti az elképzeléseit, érdekeit.
Nem jobb, hanem döntésképtelen vezetés lesz ha sok párt alkotja a koalíciót kormányon.
A 4 éves ciklusok pont arra szolgálnak, hogy legyen idő egy bizonyos irányt elkezdeni és eljutni legalább oda ahol az emberek már látják, mi lesz belőle. Akkor el tudják dönteni, hogy akarják-e arra folytatni vagy más legyen inkább kormányon.
A sokpárti koalícióban nem lesz döntés a valóban fontos ügyekben, mert lesz aki megakasztja és mindig félni kell, hoyg valami miatt szétesik a koalíció. Pont ezért jutottak a nyugati országok is a ami helyzetbe.
,,A társadalomnak és gazdaságnak is sokkal jobbat tenne, ha pl. a 2022-es ellenzék induláshoz hasonló koncepció valósulna meg kormányon, hogy 5-6 párt, oldal vezeti az országot"
Az ellenzéki koalícióba kezdetektől fogva nem hittem.
Azért ,mert a koalícióban ott volt a jobbik ,ami elvileg egy jobboldali párt a többi pedig baloldali vagy a baloldal és a centrum között van.
A két ellentétes oldal nem férmeg egy koalícióban ,csak akkor ha elhagyják a saját ideológiáikat és ez által megszüntettik az ideológiák menti kormányzást is.De ha ez így meg is valósul is mi értelme az összefogásnak akkor nem lenne értelmesebb egy centrista pártott indítani a választásson?!
Ha nem hagyják el az ideológiák menti kormányzást illetve minden féle kép ragaszkodnak a saját oldalukhoz,elveikhez akkor kormányob belülüli konfliktusok,viták lesznek ,amik lassítja a kormányzást (pl:döntés hozatalt).
#13
"ott nem jobb lett ezáltal a kormányzás hanem rosszabb, hiszen nem tudnak elindulni semmilyen irányban"
Tévedés, ha megnézed, akkor gazdaságilag jobb lett. Minden országban, ahol kormányválság alakult ki - elmúlt évekből jó példa Spanyolország, Bulgária stb -, mivel a kormány nem tudott belepiszkálni a gazdaságba.
Ez mindig kedvezett eddig a gazdaságnak.
"Nem jobb, hanem döntésképtelen vezetés lesz ha sok párt alkotja a koalíciót kormányon."
Helyes, a cégeknek nem az adott politikai elitet kell kiszolgálni, hanem végre kialakulhat egy verseny.
"A 4 éves ciklusok pont arra szolgálnak, hogy legyen idő egy bizonyos irányt elkezdeni és eljutni legalább oda ahol az emberek már látják, mi lesz belőle"
Így van, viszont oka van, hogy teljhatalmat nehezen lehet szerezni, tehát nagyon sok helyen ez az irány egy vagy több párttal együtt történik, hogy minimális hozzájárulás kelljen mástól is.
Ez eddig is létezett, mivel a politika nem kétharmadokról kellene hogy szóljon, hanem kompromisszum keresésekről, mivel a kormánynak, illetve kormány döntéseknek a teljes társadalmat figyelembe kellene, hogy vegye.
"A sokpárti koalícióban nem lesz döntés a valóban fontos ügyekben"
De, mert jelenleg a valódi fontos ügyekben egyetértés van. Média, oktatás, egészségügy.
"Pont ezért jutottak a nyugati országok is a ami helyzetbe."
Mármint, hogy világvezető országokról beszélünk? Akkor miért nem ezt akarjuk?
Vagy neked jobban tetszik Oroszország, ami szétrohad éppen egyetlen ember alatt?
#14
"A két ellentétes oldal nem férmeg egy koalícióban"
Németország nagyon sokáig két ellentétes oldallal volt vezetni és teljesen jól ment.
Valójában a mérsékelt jobb és mérsékelt bal közelebb áll egymáshoz, mint a mérsékelt és szélsőséges irányok.
"De ha ez így meg is valósul is mi értelme az összefogásnak akkor nem lenne értelmesebb egy centrista pártott indítani a választásson?!"
Mert lenne értelme a különbségeknek a pártok között egy jogállamon, egy demokrácián belül egy normális választási rendszerben.
Ha az a kérdés, hogy van a különbség mondjuk egy jobbik és dk között, akkor napestig lehet sorolni.
Ha viszont az a kérdés, hogy fideszhez képest mekkora köztük a különbség, akkor kb. semmi, mert a fidesz már nem ezen a kereteken belül gondolkodik.
"kkor kormányob belülüli konfliktusok,viták lesznek ,amik lassítja a kormányzást "
Legyen, végre egyszer demokráciában élne ez az ország.
Akkora szükség lenne ezekre a vitákra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!