Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit szóltok a kezdeményezéshez?

Mit szóltok a kezdeményezéshez?

Figyelt kérdés

Ahogyan szemlélem a magyar politikai életet, hallom, vagy olvasom a különböző híroldalakon, TV illetve rádió adókon a közélet újdonságait, valamint találkozok a gyakori kérdések népének a véleményével, gondolkodóba esek. Az összegzett véleményem, hogy az országgyűlés mindkét oldala: ellenzék és kormányzó erő veszített a szavahihetőségéből, a választók, a magyar állampolgárok és egyáltalán a honfitársaink újdonságra vágynak. Megszületett bennem az ötlet, amely a választási rendszert, a jogszabályokat és persze a lehetőségeket figyelembe veszi, képes kiaknázni egy forrongó társadalmi igényt, elvárást.


Magyarországon 106 egyéni körzetre tagolódik az országgyűlési választások a közvetlenül választható, egyéni képviselők által szerezhető országgyűlési helyek száma. Jelen pillanatban kettő mód a hangsúlyos abban, hogy itt jelölt induljon. Az egyik a Fidesz által használt eszköz, hogy kijelöli a párt az induló személyt. A másik az ellenzék által alkalmazott előválasztási rendszer intézményéből nyertesen kikerülő személy indítása.


Figyelembe véve, hogy a játékszabályokat a kormányzó pártcsalád alkotja, és Neki elemi célja, hogy az ellenzéket széttagolja, ezért joggal merül fel a feltételezés bennem, hogy ez a folyamat hogy fordítható azoknak a hasznára, akik mind a NER-rel mind az ellenzékkel szemben egyaránt nem rokonszenveznek. Az ötletem elébe megy a helyzet alakulásának.


Úgy néz ki, hogy a 106 egyéni körzetben 106 kispárt jön létre. Ezeknek az egyéni jelölt kiválasztásában szabadságuk van.


A 106 kispárt pártszövetségként vesz részt a választáson, és közös listával, közös miniszterelnök jelölttel indul az Országgyűlés helyeinek megszerzéséért.


Vannak további részletei a tervezetnek, ám azokat szívesen elárulom, ha kérdések formájában megjelennek itt.


Köszönöm a válaszokat előre!



2024. febr. 1. 16:08
A kérdező szavazást indított:
Értelmes
Kérdéses
Értelmetlen
9 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
". A másik az ellenzék által alkalmazott előválasztási rendszer intézményéből nyertesen kikerülő személy indítása." Ez nem igaz, csak az ellenzék egy része alkalmazta, és ők is csak egyszer. Utána meg azt mondták, hogy soha többé (legalábbis Gyurcsány)
2024. febr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2024. febr. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ott bukik a dolog, hogy 106 pártot nem tudsz létrehozni.
2024. febr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

És persze, a pártfrakciókban ülő országgyűlési képviselők – mind a kormánypártiak, mind az ellenzékeik – „Hurrá!” felkiáltással, nagy egyetértésben megszavazzák, hogy a pártjaik nem indulhatnak választáson; ami miatt – többek közt – elvesztik az állami, országgyűlési frakcióknak járó- továbbá a pártfinanszírozást, pártalapítvány finanszírozást, valamint a képviselői illetményüket, az azzal felérő, vagy akár meghaladó kedvezményeket.

Ha valami rákényszerítené őket, akkor gyorsan feldarabolnák a pártjaikat, lenne sok kis Fidesz, DK, Momentum stb. politikusból álló párt.

2024. febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!