Kormánypártiak, elfogadhatónak találjátok, hogy a többség megválasztotta EU-parlament döntsön mindenben, a kisebbségi Fidesznek pedig el kelljen fogadniuk a döntéseket?
Miféle többség szavazott meg mit?
Azt se tudod mihez van joga az Eu parlamentjének. NEM az az EU legfelsőbb, legfontosabb döntéshozó testülete, hanem a miniszterelnökök tanácsa az Európai Tanács.
Az országok VÁLASZTOTT vezetőinek 1-1 szavazat van ebben a tanácsban. Ők dönthetnek a megfelelő szabályok szerint olyan kérdésekről amikben még korábban nem született döntés és nincs benne a tagállamok által elfogadott szerződésekben. Az EU parlamentje nem felettes szerve az Európai tanácsnak, valójában csak egy ügyvivő testület. AZ Európai Tanácsban az országok vezetői kijelölik az irányokat, kereteket és utána a parlamentben arról dönthetnek hogy ezeket hogyan teszik meg az eu-ban.
TE nem szavaztál sem a holland, sem a német, sem a svéd vagy spanyol EP képviselőkre. Csakis a saját magyar képviselőidről dönthettél. Pont azért mert soha nem lehet az EU-ban sima többséggel döntéseket hozni, hiszen nem egy birodalomról van szó, hanem független, szuverén országok közösségéről. GAZDASÁGI közösségéről, amit a szerződésekkel ellentétben akarnak ideológiai közösséggé, birodalommá alakítani anélkül, hogy ezt megkérdezték volna a tagállamok választópolgáraitól.
A Szovjetunióban volt így, hogy erővel az orosz többség döntött minden más tagállam felett a többségét kihasználva és hazudva, hogy ott valódi többség akarata érvényesülne.
A szerződésekben pontosan le van írva milyen hatásköröket, a szuverenitásunk mely területeit NEM adtuk át senkinek, abba beleszólásuk sem szabadna legyen. Ahogy benne vannak azok a területek amiket nem ÁTadtunk, hanem KÖZÖSEN hozzuk meg róluk a döntéseket. Ott, az Európai tanácsban, az országok választott vezetőinek vagy többségével vagy egyhangú döntésével - a szerződésben leírt módon.
Te nagyon kevered az ország parlamentjének és az EU parlamentjének szerepét, hatáskörét. Már a német alkotmánybíróság is hozott arról döntést, hogy az EU parlamenti döntések nem állhatnak szemben az alkotmányukkal, nem fogadhat el az országuk olyasmit ami nem egyezik a német alkotmánnyal, mert nem áll felette semmi az alkotmányuknak.
Az EU lényege, hogy addig kell egyeztetni amíg mindenki egyet tud érteni a döntéssel. Nem vétó van hanem egyszerűen nem tud döntés születni amíg nem ért azzal egyet az összes tagország vezetője.
A kérdésedből sugárzik a tájékozatlanság...
1. Kiket értesz többség alatt? a 705 fő Európai Parlamentben pártcsaládok foglalnak helyet. Már időtlen idők óta a jobboldali Európai Néppárt alkotja a legnagyobb frakciót. A Fidesz ugyan kilépett innen, de ez nem azt jelenti, hogy teljesen egyedül van és mindenki más az ellenfele.
2. Az Európai Parlament csak az egyik uniós testület, ezen kívül még ott van az Európai Bizottság és az Európai Unió Tanácsa is. Vétójoga pedig nem az EP-képviselőknek van, hanem az uniós országok kormányfőiből/államfőiből álló Tanácsnak. Mivel Magyarországnak nincs az Európai Unió Tanácsához hasonló testülete, így a vétójog is értelmezhetetlen.
3. Eddig 4 EP-választást rendeztek Magyarországon és mind a négyet a Fidesz nyerte meg, méghozzá fölényesen. Idén júniusban jöhet az ötödik. A jelenlegi EP-ben a Fidesz több képviselővel van jelen, mint az összes többi ellenzéki párt együttvéve. Pl. a Momentum hatalmas üdvrivalgást rendezett, amikor a 2 libájukat (Donáth, Cseh) ki tudták küldeni Brüsszelbe, csak hogy a fideszesek több mint 6x annyian vannak (13-an).
4. Honnan veszed, hogy 500 millió ember akaratával megy szembe a Fidesz? Te nem tapasztalod Európában a jobboldali fordulatot? Finnország, Görögország, Nagy-Britannia, Szerbia, Svédország, Ausztria, Olaszország, Hollandia, stb. Mindegyik országban a jobboldal van kormányon. Spanyolországban és Lengyelországban is a jobboldal győzött, még ha nem is ők alakítottak kormányt. ...és ott van Fico: centrista, de mindenben egyetért Orbánnak és támogatja. Németországban is kezd szétesni a baloldal és erősödik az AFD. Franciaországban pedig Marie Le Pen minden eddiginél népszerűbb. Arról nem is szólva, hogy a papírforma alapján Trump is rövidesen visszatér (amely az európai politikára is komoly hatással lehet).
Amúgy megkérdezte már valaki az 500 millió európai lakost, hogy szeretnének-e migráns-kvótákat, vagy LMBTQ-nyomulást az óvodákban, iskolákban? A magyar kormány megkérdezte. Mindkét kérdést elsöprő többséggel utasították el. A rendszerváltás óta még soha nem szavaztak ennyien egy irányban, mint ezen a két népszavazáson. Ami pedig a legfelemelőbb: kormánypártiak és ellenzékiek egységesen elutasították a migránsok kötelező betelepítését és a kiskorúaknak szánt LMBTQ-propagandát.
tegnap 21:42
tegnap 22:22
Teljesen feleslegesen rugóztok technikai részleteken. A kérdés az, hogy ha a kisebbségi Magyarországnak lehet vétójoga mindenki mással szemben, akkor nem várható-e el ugyanez mondjuk a Mi hazánknak?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!