Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Egyes országokban miért van...

Egyes országokban miért van az hogy lehetetlen megvalósítani a demokráciát és a jóléti államot?

Figyelt kérdés

Például egyes afrikai országok. Egyik kormányváltás jön a másik után majd egyik forradalom a másik után azzal az ígérettel hogy majd minden jobb lesz. Viszont hiába a sokadik hatalomátvétel, az országon mindig az éppen uralkodó hatalom élősködik.

Egyes országokban miért lehetetlen megvalósítani a valódi jóléti államot?



jan. 24. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Mert a nép megszokta az adott életmódot.

Próbálj meg tisztességesen, demokratikusan kormányozni olyan népet. Meg fogsz lepődni, mert akkor meg a nép fogja egymást irtani, átverni, csicskává alázni, vagy tán kispolszkiba relytett pokolgépeket robbantani.

jan. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
A "primitív" szocializációjú afrikai, arab, magyar, stb népeknek igénye van egy erős kezű diktátora, aki megtorolja az ellene irányuló támadásokat.
jan. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Sok afrikai országban nem egy koherens nép él, hanem sok különböző törzs, akik kultúrájukban, sőt sokszor a kinézetükben is erősen eltérnek egymástól. A törzsi berendezkedésű társadalmakban ez úgy működik, hogy vannak törzsek akik szövetségben állnak egymással, és vannak akik ellenségei egymásnak. Vannak kisebb, gyengébb törzsek, akik vagy behódolnak, vagy bedarálják őket, és vannak nagyobb, erősebb törzsek, akik uralkodnak a többi felett. Na most, egy kisebb törzsnek nyilván jól jönne a demokrácia, de egy nagyobb törzsnek aztán magyarázhatod, hogy miért jó, ha feladja a monopol helyzetét. Ehhez még vedd hozzá azt, hogy ezeket a természetes ellentéteket nagyon ügyesen kihasználta a fehér gyarmatosító réteg, akik még mesterségesen fűtötték is ezeket az ellentéteket. A fehérek leléptek, de a problémák, amiket generáltak még évszázadokig kihatással lesz ezekre az országokra.
jan. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes dolog ez. Az emberi túlélés szempontjából előnyös és kedvező környezeti, éghajlati feltételek nem igazán hatnak ösztönzően a mentális (legfeljebb a spirituális) képességek kiélésére.
jan. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Demokráciát nem lehet tetszőleges társadalomban bevezetni, néhány előfeltételnek ehhez muszáj teljesülnie. A nyugati demokráciákig vezetett egy lépcső: feudális állami struktúra, szabad piac, ipari forradalom, nemzetállamok kialakulása, polgárosodás, stb.


Szóval nálunk mondjuk évszázadokkal ezelőtt kialakult az állam fogalma, amiben van király, nemesek, egyház, egyetemek, hatalmi ágak, egyensúly, politika. Azután jött egy ipari forradalom, kialakultak nemzetállamok, polgári középosztáll, az egyén fontossága. Majd ezek után átestünk a pszichopaták hatalomra jutásán, kommunista, fasiszta diktatúrákon, és kialakult a hatalmi egyensúly megtartását szolgáló jogállam.


Ehhez képest az afrikai országok a kvázi törzsi működésből az alárendelt gyarmati állapotba, majd annak megszűnésével egyből pszichopaták fázisába ugrottak. Nincsenek állami hagyományaik, sosem létezett középosztályuk, nincsenek hagyományaik a társadalmi felelősségvállalásra, a jogállami struktúrák felépítésére.


Így nehézkes.

jan. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Azért egyes afrikai országokban, például Nigériában javulni látszik a helyzet. Nálunk pedig minden egyre rosszabb lesz. Így aztán eljutunk oda, hogy innen fognak oda menekülni az emberek.
jan. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jóléti államban még lehet gyakran kormányváltás.
jan. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

"Jóléti államban még lehet gyakran kormányváltás."


Sőt: egy jól működő jogállam egészen sokáig el tud döcögni akár konkrét kormány nélkül is, mert a szabályok, protokollok mentén teljesen működőképes az infrastruktúra top vezetés nélkül is.

jan. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Pontosan.
jan. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!