Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogy lehet visszalépni az...

Hogy lehet visszalépni az állami nyugdíjrendszerbe? Mit kell tennem?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 07:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Vagy talán pénzt kellene gyűjtenem, hogy vegyek butikot vagy butikokat amit majd kiadhatok, meg is lesz a nyugdíjam, és még az unokáim is jól fognak vele járni. Talán most találtam meg a megoldást. :)
2010. okt. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én most kivettem az eddigi hozamomat a magán nyugdíjpénztáramból.

szép kis summa...


ezt egy állami nyugdíjrendszerben nem tudod megtenni.

mert a befizetett pénzedet nem tartják nyilván, az nem a te megspórplt pénzed, hanem a jelenlegi nyugdíjasok nyugdíja.

2010. okt. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Ki vehetem?

És ha önkéntes pénztárba raknám vissza?

Ahhoz csak nem nyúlnak talán?

2010. okt. 23. 07:59
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én szívem szerint nem venném ki, és adnám az államnak. De meg kell tenni, mert pont tegnap írták egy cikkben, hogy árral szemben úszni hülyeség, mert kicsinálnak.


Azért mondjuk a nép etetése nekem annyira tetszik. Mennyi is lesz az új adókulcs? Adjuk még hozzá, hogy a nyugdíjjárulék most 1,5 százalék, a magánpénztári tagdíj pedig 8 százalék, és mivel ez az államé (lesz), nyugodtan nevezhetjük ezt is adónak. Szegény én, ki havi 60.000-ből él. Nekem sem lesz már kolbászból a kerítés... :)

2010. okt. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Orbán már kétszer is bizonyította hogy az állami nyugdíj nem biztonságos:amikor 1998-ban hatalomra került akkor is megrövidítette a nyugdíjakat(törvényszegéssel,mert a z emelés mértékét törvény írja elő)és most is amikor a statisztikai hivatal 1,1%-os számításával szemben csak 0,6-ot kaphatnak csak a nyugdíjasok.Máskülönben meg állampapírokba vannak a magánnyugdíjra valók befektetve, az állam szavatol érte így is úgy is.A korhatár emelésével sokan nem fogják megérni az államit,de a magán örökölhető.Sajnos arra semmi garancia nincsen hogy Orbán a többi pénzt is el nem lopja,és arra sincs hogy a most ellopottat valaha vissza adja,ezért lehet hogy kénytelenek leszünk vissza lépni.
2010. okt. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt te így tényleg elképzelted az agyaddal, hogyha ismét az állami nyugdíjrendszerben leszel, akkor hopp, eltűnik a pénzed? Nem gondolod, hogy ez abszurd? Hogy tudsz ilyeneket kitalálni? :D



A magánynyugdíjrendszerben vagy veszteséges, hiszen a magánnyugdíjrendszerben haszonszerzés reményében vannak benne milliárdos cégek. Mit gondolsz, honnan van nekik bevételük? Onnan, hogy ahol csak tudják, megszabdalják a befizetett nyugdíjalapodat.


Az állam egy nagy, erős, 10x stabilabb lábakon álló intézmény, ergo sokkal nagyobb biztonságban van a pénzed, mint kétes hírű, kétes érdekeltségű cégeknél. Az állam még nem jelentett soha csődöt (és nem is fog), míg számos cég igen.


Már csak azért is biztos, hogy ez így van, mert minden párt egyik fő programja a nyugdíjak megvédése, így a Fidesz biztos, hogy valóban azt is akarja tenni. A magánnyugdíjak bevezetése a Horn kormány ideje alatt történt és Európában tudomásom szerint sehol máshol nincs ilyen rendszer.



??????????????????????????????????????????????????????????

Hol olvastad össze ezt a sok ökörséget??????

1, az államinyugdíjpénztár nem örökölhetö, azaz ha elpatkolsz nyugdíj előtt így jártál.

2, nem kamatokzik, mert az állam nem befektető, hanem veszteséges üzem, mint minden háztartás

3, csak egy nagy közös edény van, ahonnan újra elosztják a befolyt pénzeket, de ha nem folyik be pénz amikor nyugdíjas leszel, akkor megint csak így jártál


Amúgy NEM HALLOTTUNK ÁLLAMCSŐDRŐL????? pl: Görögország?


Magánnyp:

1, örökölhetö, több kedvezményezett is lehet

2, saját számlád van, amit neked vagy a kedvezményezettednek tartanak fennt, más nem fér hozzá

3, kamatozik, azaz hozamot terhel így pedig jóval több pénzed lesz

4, választhatsz a sok cég közül (biztonság, hozam stb közül)


De jelenleg mindenki gondoskodjon magáról: Önkéntes nyugdíj pénztár. Csak 2000.- havonta és tuti hogy lesz nyugdíjad.

2010. okt. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Eddig a Fidesz minden módon támadta az MSZP-t,ha rossz lett volna a rendszer biztosan támadta volna,és nem várt volna addig amíg pénzre lett szüksége a hibás (adó) politikája miatt.Ez ilyen egyszerű!
2010. okt. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nem gondolhatod te se komolyan, hogy a kormány hagyná, hogy X ezer ember egyszer csak hopp éhen haljon."


Nem tűnt fel, hogy fidesz kormány van? Ezek inkább adnának támogatást egy Rózsadombi rászorulónak villafelújításra, mint hogy nekem nyugdíjat.

2010. okt. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Egyetértek a Rózsadombon lakók támogatását említő hozzászólóval. Ne felejtsük el, hogy a jelenlegi kormány jobboldali és minden intézkedése az 500.000.-Ft felett keresőket támogatja kivétel nélkül.

Ami a nyugdíjpénztári váltást illeti: a kivárás a legjobb taktika. Van rá 14 hónapunk. Meglátjuk mit lépnek a magánnyugdíj pénztárak, hogy megtartsák ügyfeleiket. Ráérünk még dönteni.

2010. okt. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!