Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogy lehet visszalépni az...

Hogy lehet visszalépni az állami nyugdíjrendszerbe? Mit kell tennem?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 07:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
Csak nyilatkoznod kell róla. Jobban fogsz járni, mint a csaló magánnyugdíjpénzárakkal.
2010. okt. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%

A Viktátor most lopja el az emberek nyugdíj célú megtakarításait. Ne asszisztálj ehhez!


Ha visszalépsz, eltűnik az a pénz, amit eddig gyűjtöttél.

2010. okt. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Már visszaléptél

Viktor király eldöntötte

[link]

2010. okt. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Miért gondolod,hogy az állam majd fizetni fog neked nyugdíjat? Már most sincs a nyugdíjakra pénz,de évek múlva még ennyi sem lesz. Azért emelik a nyugdíjkorhatárt mindenütt,mert kevés az aktív dolgozó,és nem lesz miből fizetni 10-20 év múlva a nyugdíjakat.

Orbán nagyképű kijelentése nem elég a fedezethez.

Azt már nem is említem,hogy senki nem tudja,hogyany változik a gazdasági helyezt 10-20 év alatt.

2010. okt. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem döntöttem még el, csak tájékozódom.Így is úgy is rosszul járok(járunk).
2010. okt. 20. 12:35
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ígyis-úgyis rosszul járunk, de én ahhoz nem asszisztálok, hogy a jövendő nyugdíjamat ellopják és bedobják a közösbe. Én nem lépek át államiba, nem adom az én évek alatt összegyűjtött saját pénzem az állami kasszába. Amit ráadásul megörökölHETTEK VOLNA a gyerekeim. Inkább vesszen az egész, mint egy ilyen kormány kezébe kerüljön, aki 5 milliárdot fizet a Geodéziának, ami pár éve 130-140 millióba került. Ráadásul a pályázati kiírásnak csak ez a cég felel meg. (Bennfentestől tudom, hogy minden egyes munkájuk után 10%-ot utalnak a a vállalat tulajának.)
2010. okt. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
15%

"Ha visszalépsz, eltűnik az a pénz, amit eddig gyűjtöttél."



Ezt te így tényleg elképzelted az agyaddal, hogyha ismét az állami nyugdíjrendszerben leszel, akkor hopp, eltűnik a pénzed? Nem gondolod, hogy ez abszurd? Hogy tudsz ilyeneket kitalálni? :D



A magánynyugdíjrendszerben vagy veszteséges, hiszen a magánnyugdíjrendszerben haszonszerzés reményében vannak benne milliárdos cégek. Mit gondolsz, honnan van nekik bevételük? Onnan, hogy ahol csak tudják, megszabdalják a befizetett nyugdíjalapodat.


Az állam egy nagy, erős, 10x stabilabb lábakon álló intézmény, ergo sokkal nagyobb biztonságban van a pénzed, mint kétes hírű, kétes érdekeltségű cégeknél. Az állam még nem jelentett soha csődöt (és nem is fog), míg számos cég igen.


Már csak azért is biztos, hogy ez így van, mert minden párt egyik fő programja a nyugdíjak megvédése, így a Fidesz biztos, hogy valóban azt is akarja tenni. A magánnyugdíjak bevezetése a Horn kormány ideje alatt történt és Európában tudomásom szerint sehol máshol nincs ilyen rendszer.

2010. okt. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%
Ez mind szép és jó amit írsz utolsó, de mi a garancia, hogy mire én leszek nyugdíjas nekem lesz nyugdíjam? Garantálhatja ezt most a kormány? Ad rá garanciát, hogy 40-50 év múlva mikor a lakosság 6-8 millió lesz, lesz aki nyugdíjjárulékot fizet majd az én generációmnak? Tőlem most azért veszik el a lehetőséget, hogy magamnak összegyűjtsem a nyugdíjam, mert a jelenlegi kormánynak kell az én pénzem.
2010. okt. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg el tudod képzelni azt a helyzetet, hogy nem kapsz nyugdíjat? Mert én nem. Ha már annyival több lesz a nyugdíjas, mint az aktív kereső, akkor nyilvánvalóan más forrásokból, de ugyanúgy fogod kapni a nyugdíjad. Nem gondolhatod te se komolyan, hogy a kormány hagyná, hogy X ezer ember egyszer csak hopp éhen haljon.
2010. okt. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Addig míg nem látok szociálpolitikai változást (függetlenül hogy ki van kormányon), és ez nem látszik meg a statisztikai mutatókon, sajnos addig el tudom képzelni. Komolyan gondolkodom, hogy ezek után más országban kellene valahogy összegyűjtenem a nyugdíjamra valót. Esetleg a saját magam kötvényekbe fektetek pénzt.
2010. okt. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!