Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Marokkóban miért van még...

Marokkóban miért van még királyság? Egy elnyomó királyság?

Figyelt kérdés

2023. szept. 4. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
A marokkói monarchiát nettó elnyomónak nevezni azért elég fals, igen magas a király elfogadottsága, afrikai viszonylatban rohamtempóban fejlődik az ország, a királyi család a saját bevételéből osztogat CSOK-hoz hasonló juttatást (abba nyilván ne menjünk bele, hogy honnan van a bevétel, ilyen értelemben én is kivágnám az összes népnyúzó élősködőt), a hatalom jelentős része a parlament kezében van. Utóbbi persze azért nem olyan mértékű, mint egy európai kirakatmonarchiában (lásd: skandináv országok), de azért ne is hasonlítgassuk a világ legfejlettebb demokráciáit egy észak-afrikai országhoz, egész egyszerűen nem volna fair.
2023. szept. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a marokkóiak látják, mi van a környékükön, nem kockáztatják meg a változást.
2023. szept. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

#korrupció #kecske #teve


:DDD

2023. szept. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 librikus ***** válasza:
A monarchiát a király és 5% arisztokrata és nemes kormányozta. A liberális demokráciát 5% bankár és gazdag vezérli a tömegtájékoztatás eszközeivel.
2023. szept. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Meton ***** válasza:
Angliában is királyság van, mégsem akarnak rajta változtatni. Egyesült Királyság. Minden államnak joga van eldönteni, hogy milyen irányítási rendszert követ. A komolyabb döntéseket, például háború esetén a demokráciában is a kormányfő hozza egyszemélyben. Persze vannak tanácsadók, de csak információval látják el a vezetőt, a döntés a vezető kezében van. A királyságban is van szavazás a legtöbb ügyben. Lásd Anglia, ahol a mai napig működik a rendszer.
2023. szept. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Prince de Bretagne ***** válasza:

Marokkòban elnyomò kiràlysàg van egy teljesen korrupt rendszerrel (csak nem olyan pofàtlanok mint a NEResek).

A demokràcia nem létezik.

Ha hasonlitjuk az Egyesült Királysághoz, csak annyiban hasonlit, hogy a kiràly az egyhàz veztöje.

A Marokkoi kiràly "cime": a hivök vezetöje, ami azt jelenti hogy az iszlàm vallàs egyik oszlopa (érinthetetle és megdönthetetlen).

Egyetlen marokkoi sem kritizàlja a kiràlyt, lehetetlen a hitük miatt lehetetlen.

Konkrétan egy korrupt rendszer "irànyitja" Marokkòt és a kiràly meg hagyja. Az iszlàm vallàsnak egyàltalàn nem érdeke hogy az emberek jobban éljenek. Minnél nagyobb a tudatlansàg és a nyomor, annàl nagyobb, eröseb a hit.

2023. szept. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Meton ***** válasza:
Akkor emögött az európai elnyomók, vagy ha úgy tetszik a volt gyarmatosítók állnak. Komolyabban nem merültem a témába, de ha jól tudom, Nigerben már emiatt tört ki a háború. Örökké nem tarthatják meg a jelenlegi állapotot.
2023. szept. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!