Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Támogatod az 65 év feettiek...

Támogatod az 65 év feettiek ingyen utazását? Megtartanád, elvennéd, esetleg korlátoznád? Politikai nézettől függetlenül. Nem polgárpukkasztás céljából tettem fel. Pusztán érdekel.

Figyelt kérdés
2023. ápr. 3. 20:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Jó ez így ahogy van.Ha már ilyen csodaszép országot építettek nekünk fiataloknak akkor ez a minimum.
2023. ápr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Ebben a formában nem támogatom. Vagy legyen mindenkinek teljesen ingyenes (már persze akkor teljes egészében az adónkból finanszírozzák, tehát mégis fizetjük, de jegyet nem kell vennie senkinek, értitek), vagy ne olyan réteget támogassunk az ingyenességgel, akiknek van jövedelmük (nyugdíjasok), hanem olyanokat, akiknek nincs (diákok).
2023. ápr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én korlátoznám és idősávhoz közném. Nem nagy összegre, csak pont annyira, hogy ne érje meg nekik csúcsidőben átbuszozni a fél városon azért mert 10 Forinttal olcsóbb a hagyma.
2023. ápr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Egyetértek mindenkivel. Az elsőnél éreztem az iróniát, de átjött az a lényeg. :) Én is drasztikusan korlátozn havi 2 maximum 3 ingyen utazás, és csókolom. Főleg, ha a nyugdíja nettó 200 felett van....
2023. ápr. 3. 20:40
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy oldanám meg, hogy minden hónapra egy bizonyos mennyiségű jegyet kapnának, amit letudnak ezelni és ingyen utazhatnak. Eltudják intézni az orvost, bevásárlást, stb. Ha azon felül egy nap 15-ször akar utazgatni, akkor pedig vegyen jegyet. Legalább félárút.


#2


Még csak az hiányozna, hogy az adómból a retkes cigányok utazgassanak egész nap ingyen.

2023. ápr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Az is nagy probléma az ingyenességgel, hogy még regisztrációs jegyet sem kell váltaniuk, magyarán a valós utasszámokat, és hogy hányan utaznak rendszeresen ingyen, nem is lehet tudni.
2023. ápr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
A nyugdíjhoz kötném! Akinek, alacsony a nyugdíjja annak lenne ingyenes, akinek meg magas annak nem.
2023. ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#7 Én mondjuk ezt annyiban módosítanám, hogy normális fizetések kellenének ami után normális nyugdíj jár. Én mindig úgy voltam, hogy leszarom a kedvezményeket, adjanak helyette normális fizetést aztán abból megoldom amit akarok.
2023. ápr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Én nem korlátoznám mennyiségileg.


Saját magam szeretek kirándulni, túrázni. És rengeteg idős ember űzi ezt a sportot, járják a természetet. Egyrészt egészségesebbek, másrészt sokkal boldogabbak így, mintha csak otthon ülnének a panelban egyedül.


Sokszor elgondolkozom még dolgozó emberként is, hogy nem vágyom én több hetes nyaralásokra, de hétvégente szeretek elmenni ide-oda. Csak hát ott tartunk, hogy már ez is sok ezerbe, tízezrekbe kerül utazással, benzinnel.


És még fiatal, dolgozó emberként is rossz érzés, hogy azért kell otthon maradjak, mert "kifutottam" a havi keretből amit kikapcsolódásra szánhatok.


Úgy vagyok vele, ha már Orbánéknak jár a luxus jachtos, magángépes nyaralás közpénzből, akkor nem az öregektől fogom sajnálni az ingyen utazást.

2023. ápr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
Megszűntetném
2023. ápr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!