Kínában miért akar diktatórikusabb irányt Hszi Csin Ping?
Miért ne akarna?
A világon minden politikus arra hajt, hogy az ő akarata érvényesüljön - csak egy demokratikus országban ennek vannak korlátai, van ellenállás a többi politikus, a nép, stb részéről az ilyen törekvésekkel szemben.
Kínában viszont nincs ilyesmi.
Egyszerűen nincs hagyománya a demokráciának.
Se a nép, se más politikusok részéről nincs érdemi ellenállás egy központososítottabb, diktatórikusabb berendezkedéssel szemben.
#4
Nem tudom, miből gondoltad ezt :D
Btw a liberális gondolkodás nem szükségszerűen jelenti azt, hogy mindenáron ellenzi valaki a diktatórikusabb berendezkedést.
Egy átlag liberális, akinek nincs világmegváltás vagy társadalom-megváltás komplexusa, általában annyit akar, hogy a személyes életében különösebben ne korlátozzák.
A diktatúra ugye önmagában csak annyit jelent, hogy egy személy, vagy személyek egy szűk csoportja hoz döntést mindenben.
De ha egyébként nem lesi folyamatosan az embert egy politikai tiszt a rizses tálból, és veri szájon, ha esetleg azt találja mondani, hogy a kva anyját Hszi Csin Pingnek, vagy nem lövik rögtön agyon/küldik munkatáborba, csak mert megtalálják nála egy nyugati zenész CD-jét, tehát ha a személyes életében nem különösebben érzi a diktatúra korlátozását és nyomását, akkor miért ugrálna ellene?
Persze vannak olyan kisebbségek Kínában, akiket ilyen szinten elnyomnak, pl. az ujgurok, de ők nagyon kevesen vannak.
Nekem európaiként ugyanúgy nincs beleszólásom abba, hogy milyen döntéseket hozzon a kormány, hiába demokrácia a rendszer neve. Nemcsak a magyar kormányra gondolok, pl Németország is ugyanez. Egy buta többség hoz egy rossz döntést, és hiába a racionális ellenérvek, a többség dönt. Lásd atomerőmű bezárások.
Semmilyen szakmai érv nincs mellette, de a többségnek nem kell. Senkit nem érdekel, hogy ezzel pont, hogy olyan energiaforrások felé kell visszafordulni, amik drágák és környezetszennyezőek.
De sok másra is igaz ez. Iszonyat sokba kerül ez a bürokratikus katyvasz, és egyre unalmasabb.
Na kínában ilyen nincs. Ott próbálna meg valaki tüntizni, hogy nem kell atom, nem kell vízerőmű... Emellett a megújulókat is fejlesztik, már a legnagyobb naperőmű kapacitás náluk van, saját technikával. Többnyire racionális döntéseket hoznak. És szépen átveszik a hatalmat gazdaságilag.
Ott akinek tűrhető végzettsége van, és nem politizál, nem él rosszul, ráadásul ez a réteg egyre szélesebb. Mivel tudják honnan indultak, nemigen fognak tüntizni a rendszer ellen.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!